LG G6 modeli yapay zekalı Google Asistan yüklü olarak gelecek!

media 10449

Google'ın Android 7.1.1 Nougat versiyonu ile şimdilik sadece Pixel cihazlarında sunduğu yapay zekalı sanal asistanı Google Asistan, görünüşe göre LG'nin yeni amiral gemisi LG G6 modelinde ön yüklü olarak gelecek.

Andronova

Akıllı telefonların günlük hayatımızın en önemli araçları olduğu şu günlerde, bu akıllı cihazlardan faydalanmamızı bir üst seviyeye çıkaran sanal asistanlar, yerini daha akıllı, öğrenebilen ve yapay zekaya sahip yeni sanal asistanlara bırakıyor. 

Yeni nesil yapay zekalı sanal asistanlar, belli bir komut dizisini bilen robotlar değil, kendileri öğrenebilen, bizlerden edindiği bilgiler doğrultusunda davranıp işlerimizi kolaylaştırabilen bir karmaşık yapay zekaya sahipler. Her ne kadar ilk bakışta yapay zeka kelimesi bizleri biraz korkutsa da, fantastik bilim kurgu filmlerindeki gibi bizi ele geçirenbir yapıdan söz etmek için henüz erken. Diğer taraftan, herkesin elinde her an akıllı telefonların yer alması da, belki çoktan ele geçirildiğimiz gerçeğini ortaya koyuyor olabilir. Neyse konumuz bu değil.

Sanal Asistanlar

Apple Siri, Microsoft Cortana ve Google da ilk etapta Google Now ile sanal asistan pazarına girmişken, şimdi yapay zekalı Google Asistan ile devrim gerçekleştirecek olan Google, nedense (aslında amacın daha çok satmak olduğu belli olsa da) sadece Pixel cihazlar için yayınladığı yeni yapay zekalı sanal asistanını, görünüşe göre LG’nin yeni amiral gemisi LG G6 modelinde ön yüklü olarak göreceğiz.

Google Asistan (Google Assistant)

Google Asistan

Bu diğer üreticilerin de benzer bir hamle yapabileceği veya en kötü ihtimalle uygulama geliştiricilerinin yardımıyla diğer modellere de daha kolay yüklenebilmesinin önünün açılacağı anlamı taşırken, belki de kısa süre içerisinde Google’ın kendisinin yeni Google Asistan‘ı tüm cihazara açabilmesi mümkün gibi gözüküyor.

Samsung’un ise bu konuda Bixby adında kendi yapay zekalı sanal asistanını Galaxy S8 modeliyle sunacağını belirtelim. Yakın zamanda bu alanda kullanıcıları memnun edici gelişmeler duyabiliriz.


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 14:04

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın