LG Optimus 4X HD, Android 4.4 Güncellemesi Almayacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android üreticileri geçtiğimiz aylarda Android 4.4 KitKat güncelleme planlamasına dahil ettikleri cihazların büyük bölümünü yayınladı ve bahsi geçen cihazlar için güncellemeyi bir süredir yayınlıyor. Ancak bazı cihazlar var ki hala güncelleme alıp almayacakları netlik kazanmış değil. Bunların başında Galaxy S3, Xperia SP, Optimus G ve Optimus 4X HD modelleri geliyor.

teknik destek

Xperia SP için Sony Fransa güncellemenin yayınlanmayacağını belirtirken, konuya ilişkin resmi açıklama Sony tarafından bekleniyor. 2012 yılının en dikkat çeken telefonlarından 2GB RAM’e sahip Optimus G için yetkililer herhangi bir açıklama yapmadı. Aslında Optimus 4X HD’den yola çıkarak Optimus G için de ön görü de bulunabiliriz.

LG İtalya, Facebook üzerinde kullanıcılardan gelen soruları yanıtladı. Yöneltilen sorulardan biri de Optimus 4X HD için Android 4.4 güncellemesi oldu. LG İtalya yetkilileri “2012 yılı LG cihazlarının büyük bölümü Jelly Bean sürümüne yükseltildi, Optimus 4X HD için bundan sonraki süreçte herhangi bir ek yazılım yükseltmesi mevcut değildir” şeklinde bir açıklamada bulundu.

LG Optimus 4X HD kullanıcıları bundan sonraki süreçte yeşil robotun yeni sürümlerini alamayacak. LG İtalya’nın verdiği yanıtta 2012 yılı cihazları ifadesine Optimus G’nin dahil edilme olasılığı yüksek görünüyor. Dileriz LG, 2012 yılı sonunda o dönem dünyanın en güçlü telefonu olarak lanse edilen Optimus G’yi Android 4.4 sürümüne yükseltir.

optimus-4x-hd

kaynak: tuttoAndroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!