LG Optimus G2, AnTuTu Test Raporunda Android 4.2.2 ve 2.0GHz İşlemciyle Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz yılın en iddialı modellerinden biri  olarak gösterilen Optimus G’nin dünya genelinde yaygın şekilde satışa sunulmasına geçtiğimiz haftalarda başlanmıştı. Telefonun resmi tanıtımı üzerinden yaklaşık altı ay geçti ancak Güney Koreli üretici pazarlama noktasında başarılı bir strateji izleyemedi ve telefonun beklenen çok geç bir tarihte pazara sundu.

LG, MWC 2013 etkinliğinde telefonun Pro modelini resmiyete kavuşturmuş ve başta yazılım desteği olmak üzere; işlemci, kamera, ekran ve batarya noktasında ciddi gelişmeler sağlamıştı. Telefon ilk aşamada sadece Güney Kore’de 500 bin satış rakamına ulaşırken, dünya genelinde de kayda değer satışlar gerçekleştireceği ön görülüyor.

Şirketin 2013’teki asıl sürprizi ise Optimus G2 olacak. Daha önce buradaki haberde sizlere telefon hakkında ciddi anlamda gündemde olan bazı iddiaları duyurmuştuk. Telefonun 5.9mm’ye kadar inceltileceği ve fiziksel tuşların enteresan bir şekilde telefonun arka bölümüne konumlandırılacağı iddia edilmişti. Benzersiz tasarımdan kasıt bu olabilir ve bu noktada önümüzdeki aylada telefona ait görüntülerin sızdırılması bekleniyor.

Nexus 5’in temelini oluşturması beklenen telefonun şu  sıralar Bluetooth sertifikası aldığı bildirilirken, telefon aynı zamanda AnTuTu test raporunda ortaya çıktı. Test sonuçlarından gördüğümüz kadarıyla LG yeni nesil telefonun üç farklı versiyon ile duyuracak. Söz konusu modellerden F320K, 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemciye sahip ve telefonun Android sürümü ise 4.1.2 olarak görünüyor.

F320L ve F340L versiyonlarında ise işlemci hızının 2.0GHz’de olduğu görülüyor. İşlemci biriminde ise Qualcomm 800 ve Adreno 330’un adları geçmekte. Telefonlarda yer alan Android sürümü ise 4.2.2 olarak kaydedilmiş. Bunun dışında 5-inç boyutunda 1920 x 1080p çözünürlüklü Full HD ekran, 13MP çözünürlüklü arka ve 2.1MP çözünürlüklü kamera da dikkat çeken teknik özellikler arasında yer alıyor.

kaynak: GSMarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir