LG’nin 7 Ağustos’ta Duyuracağı Telefonlar Netleşiyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son birkaç dönemde sağladığı başarılı satışlarla akıllı telefon platformunda üçüncü sıraya yerleşen LG’nin şu an için Samsung ve Apple’ı yakalaması oldukça zor görünüyor. Elde ettiği konumu koruma hedefinde olan Güney Koreli üretici yılın ilk yarısında özellikle Mobil Dünya Kongresi’nde birçok cihaz tanıtımı yapmıştı. Söz konu telefonlar arasında en dikkat çekeni Optimus G Pro olurken, telefon sadece Güney Kore’de 1 milyon satış rakamına ulaştı. Amerika pazarında da satışlara başlayan telefonun dünya genelinde henüz satışlara başlamadığını belirtelim.

teknik destek

Yılın ikinci yarısına baktığımızda ise LG’nin ürün portföyüne dahil edeceği ilk telefonlar 7 Ağustos’ta New York’ta gerçekleşecek etkinlikte görücüye çıkacak. Son dönemde sızdırılan haberleri değerlendirecek olursak, etkinlik kapsamında üç telefonun tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise yeni nesil Optimus G olacak.

Optimus G2 olarak adlandırılası beklenen telefonda 2.3GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisinin ve Adreno 330 grafik biriminin kullanılacağı kesinlik kazanırken, daha fazla detay için buradaki haberimize göz atabilirsiniz. Etkinlik kapsamında tanıtılması beklenen bir diğer telefon ise ikinci nesil L serisine dahil edilen Optimus L9 II olacak. Optimus L9 II olduğu iddia edilen görsellere aşağıdan bakabilirsiniz.

media 16820media 16821

4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekranın yer alacağı bildirilen telefonda Qualcomm’un yeni nesil işlemci ailesine mensup çift çekirdekli Snapdragon 400 yer alacak. 1.4GHz frekans hızında çalışacak işlemciye hangi grafik biriminin eşlik edeceği henüz net değil fakat beklenti Adreno 305 olması yönünde. Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalışacak telefonda NFC de yer bulacak.

Etkinlik kapsamında karşımıza çıkacak bir diğer telefon ise kısa süre önce şirketin sunucu günlüklerinde hakkında bazı detaylar gün yüzüne çıkan D500 adlı telefon olacak. Yine Optimus serisine dahil edilmesi beklenen telefonda Snapdragon 200 serisine dahil edilen çift çekirdekli bir işlemci yer alacak. 4-inç ekran boyutuna sahip olması beklenen telefonda ekran çözünürlüğü 540 x 960p şeklinde. Bluetooth 4.0, Android 4.1.2 Jelly Bean, LTE ve 3MP çözünürlüklü kamera telefonun diğer teknik detayları olacak.

Etkinliğin gerçekleşmesine bir aydan daha uzun bir süre var ve süreç içerisinde yeni detayların gelmesi bekleniyor.

kaynak: techtastic

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın