Mi Box S 1080p 4K Açma Ayarları

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Xiaomi Mi Box S 4K açma ayarları için Auto switch to recommended resolution from tv kapalı olması gerekiyor. Bu seçenek görüntü kalitesini otomatik olarak yapmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Mi Box S Android TV görüntü ayarları nasıl yapılır ve 4K ayarı için hangi bölüme girileceğini resimli aşağıda anlattık. Otomatik olarak seçilen görüntüyü beğenmezseniz manuel ayarları yapılandırma işleminde test ederek size uygun olan kalite değerini seçebilirsiniz.

Mi Box S 1080p 4K Açma

Xiaomi Mi Box S 4K, harika bir medya oynatıcıdır ve kolayca kullanılabilir. İşte Xiaomi Mi Box S 4K açma seçeneklerini bulabileceğiniz bir liste:

 1. Uzaktan Kumanda ile Açma:
  • Xiaomi Mi Box S’nin uzaktan kumandasını kullanarak, cihazınızı açabilirsiniz. Uzaktan kumanda üzerinde genellikle “Güç” düğmesi bulunur. Bu düğmeye basarak Xiaomi Mi Box S’yi açabilirsiniz.
 2. HDMI-CEC ile Açma:
  • Eğer televizyonunuz HDMI-CEC özelliğini destekliyorsa, Xiaomi Mi Box S’yi televizyonunuzun uzaktan kumandasıyla açabilirsiniz. Mi Box S’yi açtığınızda, televizyonunuz otomatik olarak algılayacaktır.
 3. Google Asistan ile Açma:
  • Xiaomi Mi Box S, Google Asistan ile uyumlu çalışır. “Hey Google” veya “Ok Google” komutu vererek, Google Asistan’ı etkinleştirip Xiaomi Mi Box S’yi açabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için TV’nizin bir mikrofonlu uzaktan kumandaya veya bir Google Home cihazına sahip olmanız gerekir.
 4. Mi Box S Üzerinden Açma:
  • Xiaomi Mi Box S üzerindeki dokunmatik tuşlar veya fiziksel düğmeleri kullanarak cihazı açabilirsiniz. Genellikle cihazın üstünde veya yanında bulunan güç düğmesi sayesinde Mi Box S’yi açabilirsiniz.
 5. Xiaomi Mi Remote Uygulaması ile Açma:
  • Xiaomi Mi Box S’yi akıllı telefonunuzda bulunan Xiaomi Mi Remote uygulaması ile açabilirsiniz. Uygulama, cihazınızı uzaktan kumanda gibi kontrol etmenizi sağlar.
 6. Zamanlanmış Açma:
  • Xiaomi Mi Box S’yi belirli bir saatte otomatik olarak açmak istiyorsanız, zamanlanmış açma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, cihazınızın belirlediğiniz saatte otomatik olarak açılmasını sağlar.
 7. Kumandaya İhtiyaç Duymadan Açma:
  • Bazı televizyonlar, HDMI-CEC özelliği sayesinde Xiaomi Mi Box S’yi kumandaya ihtiyaç duymadan açabilir. Mi Box S’yi televizyonunuzun uzaktan kumandası olmadan kullanabilirsiniz.

Mi Box S 1080p 4K Nasıl Açılır?

Görünüm ayarlarındaki diğer seçeneklere teker teker girerek ekran görünüm testini yapınız.

 1. Cihaz ana ekranında üst sağda çarka girin.  
 2. Cihaz tercihleri bölümünü açın.   
 3. Görünüme geçin.
 4. Screen resolution giriniz.
 5. Display mode içerisinde 1080p 60hz veya 1080i 60 hz seçin.
 6. İsterseniz Auto switch… seçeneğiyle otomatik ayarlamasına izin verebilirsiniz.

Türkçe karşılığı “TV’ den önerilen çözünürlüğe otomatik geçiş” ve görüntü ayarını sizin yerinize otomatik olarak ayarlaması. Yanındaki buton açıldığında “Confirm change to mode: 1080i 60hz” şeklinde bir yazı ekrana gelecek ve 13 saniyeden geriye sayacak. 

1080i otomatik geliyor ise televizyonun ve yayınların desteği maximum bu görüntü de sunulduğu anlamına geliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Mi Box S 1080p 4K açma ayarları
Mi Box S 1080p 4K Açma
Mi Box S 4K ayarları
Mi Box S 4K Açma
Mi Box S görüntü ayarları
Mi Box S 1080p 4K Açma Ayarları
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir