Microsoft “Akıllı Sütyen” İşine Giriyor!

blank

Nokia CEO’su Stephon Elopun Microsoft’a CEO olacağı söylentileri başladığında Elop’un yaptığı açıklamalardan şirketin farklı pazarlarda da yer alabileceğinden ve belli bölümlerin satılabileceğini anlaşılmıştı. Özellikle XBox tarafının tamamen elden çıkartılması gerektiğini düşünen Stephen Elop şirketin CEO’su olur mu bilmiyorum ama XBox konusunda sanırım haklı olabilir.

teknik destek

Microsoft dünyanın en büyük yazılım devi. Rahmetle andığımız Steve Jobs her ne kadar “Bill”i hırsızlıkla suçlasa da Microsoft zaman içinde kullanıcıların ne istediğini anlayarak mükemmel ürünler ve yazılımlar çıkarttı. Microsoft’un en büyük başarısızlığı ise sanırım Vista oldu. Özellikle klavye ve mouse konusunda rakipsiz gördüğüm Microsoft zaman zaman farklı çalışma alanlarına da yöneliyordu. Gelen son haberler ise hem yüzünüzü güldürecek hemde “vay be” dedirtecek cinsten. Microsoft kadın iç çamaşırı sütyene entegre bir çip takarak kadınların gün boyu duygusal durumlarının ve stres durumlarının takibi yapılarak bu bilgilerin Bluetooth yardımıyla telefonlarına gönderilmesini ve kendilerine yemek yeme gibi, ilaç alma gibi aktivitelerini yapması hatırlatılacak. Sütyenin sağlık açısından ise bir getirisi daha var ki bu gerçekten çok önemli bir çalışma. Kadınlarda stres durumunda EKG gibi kalp elktrosu da çakabilecek olan bu iç çamaşırının önümüzdeki aylarda (şarj problemini aşabilirse) tanıtılması planlanıyor.

Microsoft’un kadın iç çamaşırını kendisi mi üretecek yoksa dışarıdan bir iç çamaşırı firmasıyla mı anlaşacak tam olarak bilemesekte kadınlar yakında cep telefonu, akıllı saat, tablet, laptoptan sonra sütyenlerini de şarj etmek durumunda kalabilir. İnnovasyon günümüzde en önemli konulardan biri ama buna gerçekten de gerek var mıydı demiyor mu insan?

Kaynak: mashable

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!