Modem arayüzüne giremiyorum arayüzüne nasıl girilir

Andronova
3 Minimum Okuma

Modem arayüzüne giremiyorum nasıl girilir? Modem arayüzü açılmıyor ve arayüz gelmiyor başa dönüyor ise, Airties, ZyXEL, Huawei, TP-Link erişim çözümü burada.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Modem arayüzü açılmıyor mu? ComboMax, ZTE, Inca, Asus, Apache, Aztech, Bec, Billion, Link SYS, Quake, Cnet, D-Link, Datron, E-Con, Everest, Fishnet, Flynet, Siemens, Speedcom, Speedtouch modemde arayüze nasıl girilir örnek modem ile resimli anlatım şeklinde yardımcı olacağız.

Modem arayüzüne giremiyorum? Modemlerin arayüzüne giriş ip adresleri, modem kullanıcı adı ve modem şifreleri aşağıda yer almaktadır. Ama her modemin şifresi aynı olmayabiliyor. Nedeni internet sağlayıcıların kendi şifrelerini eklemeleri. Örnek TTnet şifre olarak genelde ttnet ve admin kullanıyor. Superonline şifre olarak superonline veya admin. Doping ise doping olarak belirleyebiliyor. 

Modem arayüzüne nasıl girilir?

Modem arayüzüne girmek için internet bağlantısı olması gerekmiyor. Girişte hata alıyorsanız ya da hiç bir hata mesajı almıyorsanız başa dönüyor yada modem arayüzü açılmıyorsa giriş yapamıyorsanız, modemin resetlenmesi gerekiyor. Bazı modemlerde güvenlik duvarı engelleme yapabiliyor. Bazende kullanıcı port ayarları ile oynarken 80 portuna yaptığı müdahale nedeniyle erişim olmayabiliyor. Şunu da hatırlatayım bazen modem o bilgisayarın güvenlik nedeniyle erişimini engelleyebiliyor. Farklı bir bilgisayardan veya cep telefondan erişim yapmayı deneyiniz. 

Uyarı: Çok fazla modem reset tuşuna basılı tutarsanız modemi yakabilirsiniz. Ya da çok fazla resetleme yaparak yazılım sorununa neden olabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Modem arayüzüne giremiyorum arayüzüne nasıl girilir

Modem arayüzüne giremiyorum

zyxel modem açılmıyor

tp-link modem arayüzüne giremiyorum

 • Modem giriş bilgileri yanlış olabilir
 • Ethernet veya kablosuz bağlantınızda sorun vardır
 • Kabloda arıza olabilir
 • Modem şifresi değiştirilmiş olabilir

Yukarıdakileri deneyin. Şifre sorunu varsa modemi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi için modem altında ya da arkasında bir buton veya çukur olabilir. Modeminiz açıkken buraya en fazla 15-20 saniye basılı tutunuz. İşlem bu kadar ve artık cihaz kendi şifresine geri dönecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Modeminizin garantisi varsa modem firmasını arayabilirsiniz. Eğer modeminizin garantisi yoksa modem ve internet bağlantı sorunları ile ilgili önerdiğimiz destek hattını arayarak yardım alabilirsiniz. 

Modem arayüz IP, kullanıcının adı ve parolası 

Modemlerde kullanıcı adları admin olur ve şifreler admin, superonline, ttnet, ttgalaksi ve turktelekom olarak yazılır.

 • Airties sonu 2.1 –  admin  – şifre ttnet ya da admin
 • Asus 1.1 giriş her iki kısma admin
 • Aztech – 10.0.0.2 yine tümüne admin
 • Billion ip’ si 1.254 admin
 • Huawei 1.1 – admin – ttnet
 • Inca 1.1 – admin – epicrouter
 • ZTE 1.1 admin veya boş
 • ZyXEL 1.1 – admin – 1234


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 03:03

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir