Modem resetlenmiyor ışıklar sönmüyor

media 558

Çok sayıda kullanıcının hayatında bir kaç kaz karşılaştığı modem reset sorununda çözüm için dikkatli şekilde denenecek adımları bulunuyor.

teknik destek

Modem resetlenmiyor, ilgili butona basılı tutulmasına rağmen resetleme işleminin gerçekleşmemesinden dolayı çıkan sorunun yol açtığı duruma diyebiliriz. Test modemimiz Zyxel ve TP Link cihazlarda karşılaşılan durumlarda yaptığımız adımlara yer verdiğimiz yazımız sadece bilgi amaçlı hazırlanmıştır.

Butona basılı tutulmasına rağmen işlem yapılmamasının olası nedenlerinden maddeler halinde söz edeceği ve deneyecekleriniz çözüm sunmazsa yazıdaki numaradan yardım isteyebilirsiniz. Tabi ürünün garantisi dolmuşsa.

  • Çok sık basılı tutmanızdan dolayı sıkıntı çıkarmış olabilir.
  • Fişi çıkarıp biraz bekletip taktığınızda ışıklar yandıktan sonra tekrar deneyiniz.
  • Buton bozulmuş olabilir ve değiştirmeniz gerekebilir.
  • Tarayıcı kullanılarak arayüzden sıfırlamayı yapabilirsiniz. (Yazılımından fabrika ayarına döndürülmesi)
  • Çok sık tutmadan 3-4 saniye bekleyin ve elinizi çekin işlem gerçekleşmezse bu sefer 10 saniye kadar tekrar deneyiniz.

İşlemde ışıkların hepsi sönüp tekrar yanması gerekiyor. Bu işlemle kurulum sıfırlanmış olacak ve tekrardan kurulumu başlatmanız gerekecek. WiFi’ de aynı şekilde orjinal ayarlarına döndüğünden tekrar yapılandırması gerekiyor.

Ek önerimiz eğer yazılımında sorun bulunuyorsa yeniden yüklenmesi gerekiyor. Uygun olan versiyonu bulup kurulumunu yaptıktan sonra stabil şekilde çalışacaktır. Garantisi devam ediyen ürünlerin desteği markanın anlaşmalı çağrı merkezinden verilmekte ve ürün destekliyorsa uzaktan kurulumda yapılabiliyor. Artı modemlerin bir çoğunda resetten sonra otomatik kurulum söz konusu.

Modem resetlenmiyor ışıklar sönmüyor

Aşağıya ekleyeceğim resimlere bakarak arayüzden ne gibi işlemler yapacağınızı göstermek istiyoruz. Belki öylesine yapacağınız işlemlerin sonucunda bir tetikleme oluşacak ve sıkıntınız çözülmüş olacak. Buradan bize yazarak destek almak isteyenlere peşin peşin böyle bir hizmetimiz bulunmadığınız belirtelim.


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 19:25

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın