Moto X için İlk Tanıtım Videosu Yayınlanırken, Telefonun Yenilikçi Özelliklere Sahip Olduğu Görülüyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google’ın ya da başka bir ifadeyle Motorola’nın Moto X ile gündemi bir hayli meşgul ettiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıldan bu yana başlayan sızıntılar ve iddialar, gelinen noktada Moto X cephesindeki tüm detayları gün yüzüne çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidth tarafından kullanılırken beliren Moto X, şimdi ise geniş bir tanıtım videosunda ortaya çıktı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kanadalı GSM operatörü Rogers tarafından hazırlanan videoda Moto X’in özellikle yazılım tarafında dolu dolu bir telefon olacağını görüyoruz. Videodan anlaşıldığı üzere telefon siyah ve beyaz renkler sunacak, ancak özelleştirilebilir yapısı itibariyle kullanıcılara birçok renk seçeneğinin daha sunulması bekleniyor. Telefonun ağustos ayı içerisinde yayınlanacağı bildirilirken, Amerika içinse 8 Ağustos tarihi ön görülüyor.

Geçtiğimiz yıl resmi tanıtımı gerçekleşen telefonlarını Amerika ve kimi ülkelerle sınırlı tutan Motorola’nın Moto X için ayırdığı 500 milyon dolarlık pazarlama bütçesi, telefonun dünyanın birçok noktasında satışa sunulacağını göstermektedir.

Öncelikle telefonun teknik özeliklerine değinecek olursak; 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü AMOLED ekran, 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemci, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, Android 4.3 işletim sistemi ve Clear Piksel teknolojisine sahip 10MP çözünürlüklü kamera.

Batarya noktasında herhangi bir detay paylaşılmazken, Motorola’nın telefonda oldukça güçlü bir pil konumlandırması bekleniyor. SIM kart girişinin telefonun yan tarafında yer alıyor olması, bataryanın çıkarılamayan bir yapıda olduğunu gösteriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonun ilk tanıtım videosunda yer alan detaylar arasında dikkat çeken özelliklerin başında Moto X’in sesli komutlar için sürekli aktif halde beklediğini görüyoruz. Moto Magic (OpenMic) olarak adlandırılan özellik sayesinde kilit ekranda dahi kullanıcı sesli komutlar yoluyla telefona direktifler verebiliyor. Söz konusu durum bizlere Google Glass’ta her zaman açık olan mikrofonu hatırlatıyor. Bunun yanı sıra telefona gelen bildirimler kilit ekranda sürekli olarak uyarı şeklinde beliriyor.

Moto X’te yer alan kameraya değinecek olursak; telefonun bu noktada yenilikçi gelişmeler sunması bekleniyor. Özel bir arayüzle gelmesi beklenen telefonda fiziksel ya da sanal bir deklanşör butonu yer almayacak. Ekrana dokunarak fotoğraf ya da video çekimi sağlanabilecek. Sürekli dokunmalarda ise kamera seri çekimler gerçekleştirecek.

Moto X’in kamerasına dair detaylar bununla sınırlı değil. Motorola’nın Twitter üzerinden yayınladığı fotoğraflarda bulanık görsellerle dalga geçtiği görüldü. Resimlerin yanına “Ya bu çocuk çok hızlı ya da bugünün akıllı telefonları gerçekten yavaş” şeklinde bir de not düşen Motorola; hızlı nesnelerin çekimleri esnasında oluşan bulanıklığın Moto X cephesinde yaşanmayacağını ima ediyor.

Moto X Tanıtım Videosu

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak