Xiaomi güvenli mod açma kapatma çıkma işlemi

Xiaomi güvenli mod nedir nasıl açılır ve nasıl kapatılır gibi sorularınıza cevap için resimli anlatımı sizlere hazırladık. Kaldırılmayan uygulamayı kaldırmada önemli rol oynamakta.

Xiaomi güvenli mod açma kapatma çıkma işlemi
müşteri hizmetleri

Güvenli mod (Safe mode), telefonun normal açılışından farklı bir özellikle cihazı çalıştırır. Burada amaç cihaz performansını izleme ve sorunlu kısımları tespit etme. Bu modda telefon açıldığında yüksek hızda çalışmakta. Bunun nedeni arka planda çalışan uygulamaların çoğu çalışmasına izin verilmemesinden kaynaklı. 

Telefon hızılı etkeleyen önemli faktör uygulamaların büyük ölçüde RAM tüketimi yapması. İşte burada cihaz analizi rahat yapılabilir.

Xiaomi güvenli mod nasıl açılır?

Xiaomi günümüzde yeni yeni popülerleşmeye başlayan bir telefon markasıdır. Bu telefonla ilk defa karşılaşan kullanıcılar güvenli mod durumuna nasıl geçiş yapacağı konusunda belirsizlik yaşamaktadır. Güvenli moda geçmek için ilk yapmanız gereken telefonu kapatma tuşuna uzunca basıp telefonu kapatmaktır. Daha sonra bir elinizle ses kısma tuşuna basıp diğer elinizle de aynı anda güç düğmesine basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz tamamen açıldığında ekranın sağ ya da sol alt kısmında güvenli mod veya safe mod yazıyorsa güvenli mod aktif duruma geçmiştir.

  • Telefon açık duruma gelsin
  • Güç butonuna basınız ve  "Yeniden başlat"
  • Başlarken "Sesi kısma" ve "Güç" tuşlarına birlikte basınız
  • Telefonun logusu çıkarsa önce "Güç" butonunu bırakın
  • Ses tuşuna basmaya devam edin. Yani elinizi çekmeyin
  • Telefon üst tarafında "Güvenli mod" yazdı ise tuşu bırakınız. 

Xiaomi güvenli mod nasıl kapatılır?

Şimdi Xiaomi güvenli mod açma kapatma konusunda kapatma konusuna geldik. İlk önce parmağınızla güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yeniden başlatı seçin. Telefonunuz tekrardan açıldığında güvenli mod devreden çıkmış yani kapalı duruma gelmiş bulunmaktadır.

Güvenli mod her kullanıcının bilmesi gereken ama çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen bir kavramdır. Doğru kullanıldığında telefonunuzun kullanım süresinin uzamasını sağlamaktadır. Fakat ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmeyen kullanıcılar güvenli moddan uzak durmaktadır.

Xiaomi güvenli mod açma kapatma çıkma işlemiXiaomi güvenli mod nasıl kapatılır

Xiaomi güvenli mod önemi

Xiaomi güvenli modda silinmeyen uygulamaları silme ve cihazda donma / kilitlenme durumlarını burada çözebilirsiniz. Buna neden olan uygulamaları siler veya devre dışı bırakarak test edebilirsiniz.

En iyi yanlarından 3. parti denilen uygulamaların sisteme etkisini burada gözlemlenebilir. Normal şekilde Xiaomi açılmıyor ise kesinlikle bu işlem yapılması gerekiyor.

Güvenli mod telefonunuzun, karşılaşacağı sorunları önceden tespit etmesini sağlar. Bununla birlikte bu sorunların nelerden kaynaklandığını da bulmanızda yardımcı olmaktadır. Bu mod açık olduğunda telefona indirdiğiniz uygulamalar devreye girmeden telefonunuzun açılması sağlanmaktadır. Güvenli mod sayesinde daha önce telefonunuzdan silemediğiniz ve telefonunuza zarar veren uygulamalardan kurtulabilirsiniz. Güvenli mod nedir ne işe yarar ve nasıl yapılır detayları sizlerle paylaştık.

müşteri hizmetleri