Nokia 3 (2018) ne zaman çıkacak ?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

HDM Global tarafından geliştirilen Nokia modellerinin sonuncusu yakında kullanıcılar ile buluşacak. Nokia 3 (2018) ismiyle piyasaya sürülecek modelin teknik özelliklerini haberimizde bulabilirsiniz.

Teknoloji destek

HDM Global firma ismini mobil sektöründe sıkça duymaya başladık. Özellikle Nokia markasını bünyesine katan firma son dönemde kullanıcıların beğenisini kazanan modelleri sektöre kazandırmaktadır. Firma bir çok Nokia modelini piyasada iyi konumlara getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

HDM Global şimdiye kadar Nokia 6, Nokia 7 ve Nokia 8 modellerini çıkardı. Şimdide Nokia 3 modeli üzerinde çalışmalarını bitiren firma yakında bu modelini de kullanıcılar ile buluşturacak. Peki Nokia 3 (2018) modelinin çıkış tarihi ne zamandır ?

Nokia 3 2018 özellikleri

Geçen yıl içerisinde adını çok da duyduğumuz bir model olan Nokia 3 giriş seviyesi grubunda üretilmişi. Fakat telefonun özelliklerine baktığımızda orta segment bir modelin özelliklerini barındırdığını gördük. Nokia 3 modelinin bir önceki versiyonunda dört çekirdekli 1.4 GHz MediaTek MT6737 çipset, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı  özelikleri bulunmaktaydı. 2018 versiyonunda ise daha gelişmiş özelliklerinin bulunacağı tahmin edilmektedir.

Nokia 3 (2018) ne zaman çıkacak ?

Nokia 3.1 veya Nokia 2018 ismiyle piyasaya çıkacak olan telefon modelinin hangi teknik özellikleri, barındıracağı ise şuan itibariyle bilinmemektedir. Diğer taraftan geçen yılki cihazın özelliklerine baktığımızda ise teknik donanım olarak iyi bir cihaz karşımıza çıkabilir.

Ayrıca HDM Global firmasının bu yıl çıkaracağı telefon modeli sadece Nokia 3 2018 değildir. Firma ayrıca Pekka, Rentela, Nokia 5.1 veya Nokia 5 2018 modellerini de piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Firmanın bu yıl amiral gemisi Nokia 5 (2018) olacak gibi. Çünkü telefonda Qualcomm Snapdragon 435 işlemci 2 veya 3 GB RAM kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca telefonun dahili hafızasının ise 16 GB veya 32 GB olabilir. Nokia 3 2018 fiyatı ise uygun olması bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 11:53

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir