Oppo 6.13mm ile Dünyanın En İnce Telefonunu 26 Nisan’da Duyuracak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ülkesi Çin’de oldukça popüler olan Oppo, Find 5 modeli ile ilk defa Çin dışına açılmış ve Amerika’da telefon satışları gerçekleştirmişti. Oppo Find 5 tasarım ve teknik özellikler noktasında üst seviyede konumlandırılan bir telefon. Söz konusu tüm gelişmeleri oldukça ince bir kasa içerisine sığdıran Oppo, 26 Nisan’da dünyanın en ince telefonunu kullanıcıların beğenisine sunacak.

Andronova

Hali hazırda dünyanın en ince telefonu olarak Alcatel One Touch Idol Ultra modeli gösteriliyor.  6.5mm kalınlıkta olan telefon Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkmıştı. Vivo firmasıda benzer kalınlıkta çözüler sunmuş durumda. Oppo’nun yeni telefonu R809T ise kısa süre sonra bu unvanı Alcatel One’dan alacak.

media 16960

Oppo R809T iddiaya göre 4.5-inç boyutunda 1280 x 720p çözünürlüklü HD bir ekrana sahip olacak. 4 çekirdekli MediaTek MT6589 işlemcisi ve 1GB RAM’den güç alması beklenen telefon, teknik özellikleriyle orta seviyede konumlandırılacak. Oppo R809T’nin en dikkat çeken yönü ise 6.13mm gibi oldukça ince bir tasarım sunacak olmasıdır.

Oppo Find, 4 çekirdekli Qualcomm işlemciden güç alırken, telefonda 13MP çözünürlüklü kamera ve oldukça parlak ve keskin görüntüleme sunan bir ekran birimi kullanılmıştı. Şirket muhtemelen en ince telefon unvanını elde etmek için orta seviyede bir telefon çıkarmayı uygun görmüş. Zira bakıldığı zaman Full HD ekranlı telefonlarda ve bu ekrana bağlı olarak harcanacak enerji düşünüldüğünde yüksek kapasiteli bir batarya ile 6.5mm incelikleri elde etmek çok zor.

Not: Haber resmi Find 5’e ait.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın