Oppo F5 resmi olarak tanıtıldı

blank

Oppo F5 telefon modeli firma tarafından resmi olarak tanıtımı yapıldı. Yapılan tanıtım etkinliği ile telefon hakkındaki bir çok bilgiye ulaşılmış oldu. İşte detaylar…

teknik destek

Akıllı telefon sektörde hizmet veren bir çok marka bulunmaktadır. Bu markalardan biride Oppo’dur. Oppo Çin’de kurularak dünyaya yayılan bir telefon markasıdır. Yaptığı telefon modelleri Çin’de büyük beğeni ile kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Dünyada kendine yer edinmeye başlayan Oppo çıkardığı telefon modelleri ile gündeme gelmeyi başarıyor. İşte o telefon modellerinden biride  Oppo F5 modelidir. 

Oppo F5 özellikleri

Oppo F5 resmi olarak tanıtıldı

Oppo F5 modeli güzel tasarımı ve çerçevesiz ekran özelliği kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmış bir telefon modelidir.  Oppo F5 modeli firma tarafından resmi olarak tanıtıldı. Birlikte bu yeni tasarım harikası telefonun özelliklerine bakalım.

İlk önce bütün telefon modellerinde yaptığımız gibi teknik özellikleri ile başlayalım. Son Oppo telefon modelinde FHD+ 2160 X1080 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç ekran boyutunda çıkmaya hazırlanıyor. Oppo F5 modelinde firma MediaTek MT6763T işlemcisini kullanmaktadır. Bu işlemcinin en büyük özelliği ise sekiz çekirdekli yapısı ile yüksek performans sunmasıdır. Oppo F5 modeli iki farklı versiyonda üretimi yapılacak. siyah altın renklerde olanı 4 GB olarak üretilirken kırmızı renkte olanı ise 6 GB olarak üretilecektir. Yüksek RAM ile dikkat çeken bu telefon modeli bu şekliyle kullanıcıların beğenisi kazanmaya devam ediyor.

Depolama kapasitesine baktığımızda ise siyah ve altın renklerde 32 GB olurken kırmızı versiyonunda 64 GB’a yükselmektedir. Tabiki android telefonlarda bu alan dahili hafıza ile kalmamaktadır. microSD kart ile istediğiniz kadar hafıza artırımı yapabilirsiniz. Firma ayrıca parmak izi okuyucusunu cihazın arkasına yerleştirmiş. Ayrıca telefonda 3200 mAh batarya kullanıldığını görmekteyiz.

Oppo F5 modelinin arka kamerasında 16 MP kullanılırken ön kısmında ise 20 MP kamera kullanılmaktadır. Bu rakamlar yalnış yazılmış değildir. Normalde arka kamera ön dekinden daha iyi olması gerekirken Oppo F5 modelinde tam tersi olmuştur. Firma daha iyi selfi çekimi yapabilmek için ön kamerasının piksel kalitesini artırmış görünmektedir. Ayrıca telefonunun da kullandığı yapay zeka ile en iyi fotojenik selfinizi çekeceğinizi firma iddia etmektedir.  Bu durum ülkemizde selfi çeken kullanıcılara duyurulur.

Oppo F5 modeli 27 ekim tarihinde Filipinler ülkesinde ön satışa başlayacak. Fiyat aralığına baktığımızda ise 310 dolar gibi bir fiyat ile satılacaktır.


Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 19:25

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!