Oppo Güvenli Mod Nasıl Açılır Nasıl Kapatılır

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Oppo güvenli mod nasıl açılır ve nasıl kapatılır sorusu bir çok cihaz için hala sorulan sorulardan biridir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu yazıda, Oppo telefonlarda güvenli modun ne olduğunu, nasıl açılıp kapatılacağını detaylı olarak açıklayacağız.

Güvenli mod, bir Android cihazın sistem yazılımını minimum seviyede çalıştıran bir moddur. Bu mod, genellikle bir uygulamanın normal modda çalıştığında cihazın işlevlerini engelleyen bir sorun oluşturduğu durumlarda kullanılır. Güvenli mod, cihazın varsayılan yazılım ayarlarını ve varsayılan uygulamalarını yükler, böylece cihazın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Oppo telefonlarda güvenli mod, cihazın açma/kapatma düğmesi ve ses azaltma düğmesi ile etkinleştirilebilir. Güvenli modu açmak için önce cihazınızı kapatın. Daha sonra, cihazınızı açmak için normalde yaptığınız gibi açma/kapatma düğmesine basın ve ardından ses azaltma düğmesini basılı tutun. Bu işlemi yaptıktan sonra, cihazınızı normal moda döndürmek için sadece tekrar başlatmanız gerekiyor.

Güvenli modu kapatmak için, öncelikle cihazınızı kapatın. Daha sonra, cihazınızı açmak için normalde yaptığınız gibi açma/kapatma düğmesine basın. Bu işlemi yaptıktan sonra, cihazınız normal modda açılacaktır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Güvenli mod, cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanışlı bir özelliktir. Ancak, normal modda çalışan uygulamaların bir kısmı güvenli modda çalışmayabilir. Bu nedenle, güvenli modu yalnızca bir sorun olduğunda veya cihazınızın düzgün çalışmadığını düşündüğünüzde kullanmanız önerilir.

Oppo Güvenli Mod Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Güvenli mod, bir Android cihazın sadece temel uygulamalarını başlatarak çalıştırılmasını sağlayan özel bir moddur. Güvenli mod, cihazınızda bir sorun olup olmadığını belirlemek veya cihazınızı sorun giderme amaçlı kullanmak için kullanışlı bir araçtır. Oppo cihazınızda güvenli modu nasıl açacağınızı ve kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Oppo Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Adım 1: Cihazınızı Kapatın

Güvenli moda girmek için öncelikle cihazınızı kapatmanız gerekir.

Adım 2: Ses Kısma Düğmesine Basılı Tutun

Cihazınızı kapattıktan sonra, ses kısma düğmesine basılı tutun.

Adım 3: Güç Düğmesine Basılı Tutun

Ses kısma düğmesine basılı tutarken, aynı anda güç düğmesine de basılı tutun.

Adım 4: Oppo Logosu Görünene Kadar Bekleyin

Güç ve ses kısma düğmelerine basılı tutarken, cihazınızın açılış ekranı görünecektir. Oppo logosunu görüne kadar güç ve ses kısma düğmelerine basılı tutmaya devam edin.

Adım 5: Güvenli Modda Başlatma

Oppo logosu göründüğünde, güç ve ses kısma düğmelerinden elinizi çekin. Cihazınız güvenli modda başlayacaktır. Ekranın sol alt köşesinde “Güvenli Mod” yazısını göreceksiniz.

Oppo Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Adım 1: Cihazınızı Yeniden Başlatın

Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Adım 2: Normal Modda Başlatma

Cihazınız yeniden başlatıldığında, normal modda başlayacaktır ve güvenli mod otomatik olarak kapatılacaktır.

Oppo cihazınızda güvenli modu açmak ve kapatmak oldukça kolaydır. Yukarıdaki adımları izleyerek, cihazınızda sorun olup olmadığını kontrol edebilir ve sorun giderme amaçlı kullanabilirsiniz.

Güvenli mod ne işe yarar?

Güvenli mod, android cihazların koruma ve kurtarma kalkanı olarak düşünülebilir. Telefonlara yüklenen bazı uygulama ve dosyalar, işletim sistemine zarar verir. Bazen kişi ne kadar uğraşsa da, telefonundan istenmeyen uygulama ve dosyayı kaldıramaz ya da sorunun ne olduğunu anlayamaz.

Güvenli mod, istenmeyen uygulama ve dosyaların telefondan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca güvenli mod, cihazın performans açısından daha verimli olmasını da destekler. Bazen kullanıcı hiçbir şey yapmasa da, güvenli mod kendiliğinden aktif hale gelmektedir. Fakat çoğu zaman, kullanıcının kendisinin güvenli modu aktifleştirmesi gerekir.

Eski Modellerde Oppo Güvenli Mod Açma

Oppo telefonlardan güvenli modu aktif hale getirmek, oldukça kolaydır. Güvenli modu aktifleştirmek için;

  • Öncelikle telefonunuzu kapatın
  • Daha sonra, cihazınızın güç düğmesine basılı tutun
  • Ekran açıldıktan sonra, cihazınızın sesini kısan tuşa birkaç saniye basılı tutu
  • Bu işlemlerden sonra güvenli modun aktif hale geldiğini, ekranınızın alt kısmında görebilirsiniz
  • Sorun olursa kapalıyken cihazı açma tuşuyla ses kısmaya aynı anda basılı tutun.
Oppo güvenli mod nasıl açılır nasıl kapatılır
Oppo güvenli mod nasıl açılır nasıl kapatılır

Oppo Güvenli Mod Kapatma

Güvenli modun nasıl aktif hale getirildiğini anlattık. Kullanıcılar bazen, aktif hale getirdiği güvenli modu devre dışı bırakmak istiyor. Güvenli modu kapatmak için, telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterlidir. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek güvenli moddan çıkış yapabilirsiniz. 

Diğer önemli bir konumuz fastboot nedir yazısına bakmanızı öneriyoruz. İşlemler download mode olarak bilinebiliyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak