Samsung Galaxy S III Home Butonu ve 5 Sütunlu Arayüzle Gelebilir!

Samsung Galaxy S III Home Butonu ve 5 Sütunlu Arayüzle Gelebilir!
müşteri hizmetleri

Samsung ile alakalı birçok sızıntı gerçekleştiren Digital Daily sitesi, Galaxy S III'ün final donanım ve yazılım tasarımı konusunda yeni bilgiler ortaya çıkardı.

Son birkaç aydır bizleri epeyi meşgul eden Samsung'un amiral gemisi, şu an teknoloji dünyasının en çok merak edilen aleti konumunda. Üstelik hakkında çok az bilgiye sahibiz. Cihazın son dizaynının internete sızmaması için operatör testlerinde bu dizaynı kullanmayan üreticinin sır gibi sakladığı telefonu sızan ufak detaylar yardımıyla aklımızda şekillenmeye başladı.

Güney Koreli üreticinin Galaxy S III ile ilgilenen geliştirici takımı, Galaxy Nexus benzeri ön kısmı tamamen butonsuz bir tasarımda karar kılmış. Fakat seri üretime geçilmeden önce takım içerisinde bir anlaşmazlık olmuş ve son anda öndeki Home butonu korunmuş.

Android'in yeni Ice Cream Sandwich versiyonunu taşıyan cihazlarda herhangi bir fiziksel buton olması gerekmiyor, bunlar ekran üzerine yerleştirilebiliyor. Google, üreticilere böyle bir fırsat sunarak tasarımı istedikleri gibi şekillendirebilmelerini sağlamış olmasına rağmen HTC, LG, Huawei gibi firmaların amiral gemilerinde fiziksel butonlar kullanıldı.

Anlaşmazlık yaşanan Samsung cephesinde takımın istekleri doğrultusunda ekranın altındaki bölüm ve çerçeve küçültülmüş, cihaz dikdörtgen bir Home butonuyla seri üretime geçmiş. Bu butonun korunmak istemesindeki ilk neden, aletin büyümesinden dolayı kontrolünü daha da zorlaştırmamak, ikincisi ise; kullanıcıların önemli bir kısmının ekranı açmak için Güç butonu yerine Home butonunu kullanmasıdır.

Samsung'un bir diğer ilgi çekici kararı da, 5.3 inçlik Galaxy Note'takine benzer şekilde arayüzün 5 sütunlu hale getirilmesi oldu. 4.6 - 4.8 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü, 12 altpikselli yapıya sahip Super AMOLED ekranın eşlik edeceği Galaxy S3'ün önceki modellerin aksine daha fazla simgeyi ekranda barındırması zaten bekleniyordu.

Sızıntıyı gerçekleştiren kaynağa göre; Samsung Galaxy S III önümüzdeki ay duyurulacak ve Mayıs sonu - Haziran başında satışa sunulmuş olacak. Çıkış tarihi Güney Kore'deki operatörlerin ürünleriyle alakalı olabilir.

İnternete sızmaması için büyük uğraş verilen Galaxy S3 hakkında yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!

Kaynak: UnwiredView

müşteri hizmetleri