Samsung Galaxy S4 (I9505) Android 4.4.2 [Yükleme Talimatı]

Samsung Galaxy S4 (I9505) için Android 4.4.2 KitKat Final Aşamasında Sızdırıldı [Yükleme Talimatı]

Andronova

Samsung cephesinde beklenildiği üzere Galaxy S4 için Android 4.4.2 güncellemesi test aşamasında sızdırıldı ya da ortaya çıkarıldı. Kısa süre önce yayınladığımız buradaki haberde Android 4.4.2 yüklü Galaxy S4’ün kilit ekran ve Benchmark skorunu gösteren ekran görüntüleri yayınlanmıştı. Şimdi ise Galaxy S4 I9505 modelinin final aşamasında ve oldukça stabil olduğu bildirilen Android 4.4.2 güncellemesine ait ilk test yazılımı yüklenebilir hale getirildi.

Samsung Galaxy S4 (I9505) Android 4.4.2 [Yükleme Talimatı]

Güncelleme kapsamında TouchWiz kullanıcı arayüzünde kapsamlı değişiklikler göze çarpmıyor. Durum çubuğunda simgelerin tümü beyaz renge bürünürken, Samsung ayrıca kilit ekranda alt bölüme kamera kısayolu ekledi. Telefonun genel performansında bir miktar artış ve klavyenin yatay konumda daha iyi çalışır hale getirilmesi de yine göze çarpan yeniliklerin başında geliyor.

Güncellemenin ocak sonunda ya da şubat başında resmi olarak dağıtıma sunulması bekleniyor. Güncellemeyi beklemeden Android 4.4.2’yi Galaxy S4 telefonunda tecrübe etmek isteyen kullanıcılar ise alt bölümde yer alan yükleme yönergelerini izleyerek en güncel Android sürümüne sahip olabilir.

Uyarı: Yükleme işlemine başlamadan önce söz konusu yazılım Galaxy S4 I9505 modeline ait olduğunu hatırlatalım. Ülkemizde satışa sunulan Exynos işlemcili I9500 modeliyle uyumlu değildir. Ayrıca yükleme talimatını lütfen dikkatli okuyun, aynen uyguladığınız takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınızdır.

Yükleme Talimatı;

1- Buradan terafile.co/426751013458/I9505XXUFNA1_I9505OXAFNA1_I9505XXUFNA1_OXA.zip Android 4.4.2 test yazılımını indirin.

2- Odin v3.09 sürümünü indirin.

3- Test sürümü ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın.

4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun, ekrana bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin.)

5-Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan (Odin programında mavi uyarı görünecek) sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyayı Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.

AP bölümüne;  I9505XXUFNA1_I9505OXAFNA1_I9505XXUFNA1_HOME.tar.md5  dosyasını ekleyin.
Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işlemi birkaç dakika sürecektir.  Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın

Alt bölümden bazı ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.