Samsung görme engelli modu nasıl etkinleştirilir?

Samsung Görme engelli modu nasıl etkinleştirilir? Samsung Talkback nasıl etkinleştirilir? Android talkback nasıl etkinleştirilir? Samsung görme engelli modu

teknik destek
Samsung Görme engelli modu nasıl etkinleştirilir? Samsung Talkback nasıl etkinleştirilir? Android talkback nasıl etkinleştirilir? Samsung görme engelli modu nasıl kullanılır? Samsung S4, Galaxy S5, Galaxy S6 talkback nasıl kullanılır?
 
Samsung Galaxy telefonlar üzerinden Talkback görme engelli modu nasıl etkinleştirilir? Samsung telefonlar da Talkback nasıl kullanılır? Samsung sesli geri bildirim uygulaması nasıl kullanılır?

Samsung Talkback nasıl etkinleştirilir ve kullanılır?

Talkback etkinleştirildiğinde, telefonunuz üzerinden dokunduğunuz bütün seçenekler size sesli geri bildirim sunar. Talkback özellikle görme engelli kullanıcıların işine çok yarar. Talkback’i etkinleştirerek her dokunduğunuz ekranda sesli olarak geri bildirim gelir. 
 
Talkback her ekranda neler ile etkileşim kuracağınızı sizlere söyler. Seçim yapmak ve ne olduğunu duymak için dokunmanız yeterli. Erişim için ekranda ki seçimlere çift dokunmanız yeterli. 

Talkback sesli iletişimi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz. 
 

Menü>Ayarlar>Erişilebilirlik>Görme>Talkback adımlarını takip ederek. Açık seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli. Kapatmak için aynı adımları gerçekleştirerek açık konumunu devre dışı bırakabilirsiniz. 

Uygulama Samsung telefonlarının modellerine göre değişiklik gösterebilir. Bazı Samsung telefonlarda Voice Assistant adıyla da görülebilir.

Uygulamanın kullanımında ise bir defa dokunursanız o dokunduğunuz uygulamanın adı ve ne işe yaradığını duyarsınız. İki defa dokunursanız o uygulamayı açarsınız. 
Samsung görme engelli modu nasıl etkinleştirilir


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 04:31

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir