Samsung telefonlarda WiFi araması kapatma

Samsung markalı telefonlarda VoWifi servisi ile daha kaliteli HD sesli ve görüntülü görüşmeler yapmanızı sağlayan Wi-Fi araması özelliğini açma kapama nasıl yapılır?

Andronova

Akıllı telefonlar artık hayatımızın her alanında yer almaktadır. Bütün yazışmalarımızı,  para işlemlerimizi ve eskiden bilgisayar ortamında gerçekleştirdiğimiz görüntülü görüşmelerimizi de cep telefonlarımız  ile yapmaya başladık. Bu haberimizde HD kalitesinde görüntü görüşme yapma imkanı veren Wi-Fi aramasının nasıl açıp kapatabilecğini yayınlayacağız.

Görüntülü görüşmeler artık sesli aramaların yerini almaya başladı. Özellikle gsm operatörlerinin her yöne tarifelerine görüntülü aramaları da aynı kategoriye sokmasıyla dahada fazla kullanır oldu. Fakat her yaptığımız görüntü görüşme HD kalitesinde olmamaktadır. Bunun sebebi de arama yaptığınız hattın kalitesinden kaynaklanmaktadır. 4.5G internet bağlantısı ile görüntülü arama gerçekleştirdiğinizde bu kaliteye yakın bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca Samsung telefonlarda var olan bir özellik ile de HD kalitesinde görüntüler elde edebilirsiniz.

Samsung telefonda “WiFi Araması” kapatma

GSM hattınız üzerinden VoLTE servisi ile 4.5G hattınız üzerinden kaliteli görüntülü görüşme yapabildiğiniz gibi VoWifi servisi ile de wi-fi bağlantınız üzerinden gsm operatörünüzün şebekesine erişim sağlayarakta kaliteli görüşme yapabilirsiniz.

Akıllı telefonlarınız üzerinden HD kalitesinde ses ve görüntü alıp gönderebilmeniz için kullanmış olduğunuz gsm hattınızın VoWifi servisini destekliyor olması gerekmektedir. Eğer hattınızda bu özellik yok ise wi-fi araması gerçekleştiremezsiniz.

Eğer hattınızın VoWifi servisini desteklediğini biliyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek VoWifi servisini aktif edebilirsiniz.

  1. İlk olarak Samsung akıllı telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için ana ekran bölümünde bulunan uygulamalar simgesine tıklayınız. Uygulamalar simgesi noktalar gurubu halinde bulunmaktadır.
  2. Uygulamalara giriş yaptıktan sonra ise karşınıza telefonunuzda yüklü olan büyün uygulamalar gelecektir. Bu ekranda sizin google play storeden yüklediğiniz ve telefon içerisinde varsayılan olarak gelen bütün uygulamaların ikonlarını göreceksiniz. Yine bu ekranda çark şeklinde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.
  3. Karşınıza ilk bölümde wi-fi araması seçeneği gelecektir. Eğer gelmez ise arama bölümünden aratarak da bu seçeneğe ulaşabilirsiniz.
  4. Ulaştığınız ekranda kapalı olarak görünen ve gri şeklinde bulunan seçeneği aktif ediniz. wi-fi aramasını aktif ettiğinizde karşısında yer alan gri düğme yeşile dönüşecektir.

Samsung telefonlarda WiFi araması kapatma


Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 15:55

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.