Samsung’un 64-bit Destekli Telefonu Kriter Testinde Göründü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında 64-bit desteği sunan ilk akıllı telefon iPhone 5S olurken, Android ya da Windows tarafında ise henüz 64-bit destekli cihazlarla karşılaşmış değiliz. Sektörün önde gelen üreticilerinden Samsung’un uzun süreden beri 64-bit destekli bir telefon hazırlığı içerisinde olduğu kulağımıza geliyordu ve görünüşe bakılırsa söz konusu telefon yılın ikinci yarısında resmiyet kazanacak.

teknik destek

Qualcomm yakın zamanda 64-bit destekli Snapdragon 808 ve 810 işlemcilerini duyurdu ancak biraz daha geriye gittiğimizde 2013’ün son günlerde bir numaralı yarı iletken üreticisinin giriş/orta düzey telefonlar için yine 64-bit destekli Snapdragon 400 işlemcisini duyurduğuna şahit olduk.

Samsung’un GFXBench kriter testinde gün yüzüne çıkan SM-G510F kod numaralı telefon elde edilen bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla 64-bit destekli Snapdragon 410 işlemcisinden güç alacak. 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemciye Adreo 306 grafik yongası eşlik ediyor.

SM-G510F isimli Samsung telefon 64-bit destekle Android tarafından bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor olsa da, cihaz mütevazı özelliklere sahip. 4,8-inç büyüklüğünde 960 × 540p çözünürlüklü ekran, 1GB RAM, 8GB depolama, 8MP arka kamera ve 5MP ön kamera  telefonun öne çıkan teknik özellikleri.

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışan SM-G510F bir süre önce Hintli ithalat-ihracat veritabanı Zauba’da listelenmiş ve telefonun buradaki fiyatının 150 dolar olduğu görülmüştü. Samsung, 64-it destekli ilk telefonunu Moto G gibi bütçe dostu bir fiyatla pazarlamayı düşünüyor olabilir.

sm-g510f-64-bit-gfxbench
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!