Size ait bir hesap (WhatsApp) yeni bir cihazda kaydediliyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Size ait bir hesap (WhatsApp) yeni bir cihazda kaydediliyor mesajı karşınıza çıktığında o an ki ruh halinizi görür gibiyiz. Acaba hesabım çalınmış mıdır diyerek bir panik havası oluşmuştur.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yeni cihazda kaydediliyor uyarısının temelde çıkış sebebi başka bir telefonda hesabın doğrulanmasıdır. Lakin çok nadir geliştirici tarafında yaşanan bir olumsuzlukta buna sebep olmuştur. Tabi kullanıcıların kendilerinin yaptığı yanlış bir işlem yoksa.

Haberimizdeki bilgiler tamamen olasılıklarla oluşmuştur. Daha önce karşılaştığımız sorunların bir özet halidir. Her adım daha önce başka bir sorun için uygulanmıştır. Sonuç olumlu olmuş ise uygulayacağım adımlar arasında yerini almıştır. Yazı devamında uygulamanın sürümle alakalı olası olumsuzluklarından söz edeceğiz. Bir çok sorun hakkında da daha önce hazırladığımız bir makaleye burada yer vereceğiz.

WhatsApp yeni bir cihazda kaydediliyor ne demek?

Mevcut hesabın başka bir telefonda kullanıldığı anlamını taşımasıdır. Kısaca fark cihazda oturum açıldığı anlamını taşıyor. Belki çoklu kullanım için yapılan bir işlemdir ve oturumunuzu kapatmadan bilgi amaçlı bu metin çıkmış olma olasılığı da var.

Bugüne kadar 3-4 kez başımıza gelen benzeri durumla biz genelde yanlışlıkla karşılaştık. Farklı sürümler ve hesap türüne geçişlerde karşılaştığımız zamanlar olmuştur.

WhatsApp size ait bir hesap yeni bir cihazda kaydediliyor

Hesaptan çıkış işlemlerinde istemsiz oluşan durumların önüne geçmek adına riskli durumlarda uygulama tarafında bir uyarı metni ekrana gelir. Biz bunla geçenlerde karşılaştık. Telefonda kişisel uygulamanın yanı sıra Business olarak sürüm yer alıyor. İşletme hesabına geçerek diğerinin oturumundan çıkmış olduk. Lakin çocuğun elene geçen telefonda önceki sürüme girip doğrulamaya kalkışmasından sonra buna benzer bir uyarı aldık. Tabi farklı cihaz ifadesi yok ama hesap uyarısı alındı. Kısaca benzeri bir durumla karşılaşmış olma olasılığınızı kontrol edin.

Şu önerilerimizi denemenizi öneriyoruz:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Başka telefonlarda bu hesabınızı kullandınız mı? Eğer evet ise o zaman bunların kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Uygulamanın güvenliği tarafından hesabın korunması adına işlem yapıldığı olasılığı var. Eğer siz şüpheli bir davranışta bulunmuşsanız bunla alakalıdır. Örnek vpn kullanıcılarının sık sık bir çok uygulamada güvenlik uyarısı aldığını söyleyelim.
  • Anlık oluşan problemlerde tekrardan doğrulama yapılırken uyarı alanların gün içerisinde kullanmadığı bir internet bağlantısı ile işlem yapmalarını öneriyoruz.
  • Daha önce oturumunuzun açık olduğu bilgisayarlar varsa kontrol edin. Çoklu kullanımlarda oluşan etkenler her zaman dikkat çeker.
  • Oturumunuzun çıkışa atıldığında tekrardan oturum açmanız gerekir. İşlem sırasında kod ulaşmama gibi bir durum söz konusu olursa o zamanda farklı bir telefonla deneyin. Baktınız olmuyor WhatsApp’ a bir destek talebinde bulunun.

İşletme hesabı kullanıcılarına giden mesaj ise “Size ait bir hesap (whatsapp business) yeni bir cihazda kaydediliyor” hatası şeklinde olacak.

Size ait bir hesap WhatsApp
Size ait bir hesap (WhatsApp) yeni bir cihazda kaydediliyor

Telefonunuzda uygulayacağınız adımlar

Kendi telefonunuz dışındaki telefonlarda sorunsuz doğrulama yapıldığını söyleyen kullanıcıların cihazlarında uygulayacağı bir kaç önemli adım olacak. Gerisi ise kontrol edilecekler listesidir.

Android tarafında uygulayacağınız en iyi adım önbellek ve benzeri seçeneklerin kullanılması. Bunun için uygulamalara girdiğinizde WhatsApp yazısına dokunup, içerisinde önbellek ve sonrasında güncelleme kaldır seçeneğinin çalıştırılması gerekiyor. Duruma göre diğerlerini çalıştırırsınız.

Kontrol açısından ise, tarih yanlışlığı olup olmadığı ve yeteri kadar depolama alanının olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

iPhone tarafında ise genel başlığına girdiğinizde sıfırla ile başlayan bir seçenek bulunuyor. Bunun içerisinde sıfırla ve sonrasında ağ ayarları ve tüm ayarları sıfırlayacağını iki seçeneği çalıştırın. Bu adımlar fabrika ayarlarına döndürme ile alakalı değil. Tabi duruma göre o seçenekte değerlendirilmeli.

Güncellemelerle gelen sıkıntılar

Eski bir çok modelin zamanla uygulamaların bazı özelliklerini çalıştırmadığı görülür. Bu zamanla sürüm yetersizliğine doğru gider. Bu seferde yardımcı araçlarla kullanıma geçersiniz. Tabi cihaz değişikliği yapmayacaksınız.

Test adına telefonunuzun desteklediği bir kaç versiyonu telefonunuzda deneyin. Belki geçici de olsa bir çözüm bu şekilde sağlanacak.

Windows 11 WhatsApp donuyor 1
WhatsApp yeni bir cihazda kaydediliyor

Uygulama tarafındaki gelişmeler

Uzun bir vakittir gündemde olan görüşme sayısı çoğu kullanıcı için yetersiz kaldığından dolayı dörtten fazla kişi olanlar farklı popüler uygulamaları kullanmak zorunda kalıyordu. Şirketin ne kadar zamandır görüşme sayısını çıkarmayı planladığını duyuyoruz. Tabi neden bu kadar uzun bir süre beklettiğini daha önce de bir haberimizde yazmıştık. Yoğun kullanıcısı olan bir uygulama olduğundan sayı ne kadar fazla olursa uygulama, sunucular ve altyapı gibi etkenler zorlandığından gerekli çalışmaların tamamlanıp testlerin olumlu geçmesi bekleniyordu.

Bir zamanlar virüsle alakalı bir açıklama yapılmıştı ve yoğun kullanımlardan dolayı gerekli iyileştirme çalışmalarının yapıldığı belirtilmişti. Yani burada son zamanlarda bu tarz uygulamalara yoğunluk olduğundan dolayı zorlandıklarını dolaylı yolla açıklıyorlardı.

Görüşme sayısı şu an için iyi gibi duruyor. Aile ve arkadaş gruplarında daha fazlası biraz sağlıksız gibi duruyor. Tabi video konferansları ve toplantılar için daha fazla sayıların olması gerekiyor. 

WhatsApp bu video gönderilemedi adlı konumuza bakmak ister misiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir