Sonsuz ekran (Infinity Display) nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung' un yeni Galaxy telefonlarında kullandığı sonsuz ekran adı verdiği yeniliği kısaca anlatmaya çalıştık. Bu yeniliğin ingilizce adı infinity display ne demek?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sonsuz ekran nedirSamsung‘ un Galaxy S8 modelinde kullandığı ekranda “Infinity Display” yani Sonsuz Ekran adı altında patent aldı. Bu patent, aşağıdaki görseldeki gibi, telefonun gövdesini uçtan uca kaplayan ekranla üretilmesi.

Yeni bir akıllı telefon Galaxy S8 veya Galaxy S8 plus ile ilk olma özelliği, Samsung’un yeni çıkan Infinity Display’ i. Süslü bir ismi olan bu özellik gerçekte ne anlama geliyor? Infinity Display tam olarak, Galaxy Note Edge cihazlarının etrafında bir kaç sene önce tanıtılan kavisli kenarların üstüne kurulmuştur. Farklı “Kenar” modellerinde gözlendikten sonra, kavisli ekranlar bu yıl Galaxy S8 serilerinde daha ilginç bir görüntü halini aldı.

Sonsuz ekran (Infinity Display) nedir?

Infinity Display nedir?

Raporlara göre Infinity özelliği: Android 7 Nougat, Galaxy Note 8 ve Infinity Display özelliği ile geliyor. Bu teknolojilerden ötürü, S8’de görmediğiniz fiziksel home (anasayfa) butonunu görünür mü tam olarak bilinmiyor. Ancak S8’e benzer bir görünüme sahip olacak veya parmak izi tarayıcısı bölümü ekran üstüne gömülü halde çıkarılacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Note 8, bu özellikleri ile S8 ile aynı en ve boy oranına sahip olacak. 6 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacağı bekleniyor olsa d bu konu hakkında henüz tam bir bilgi bulunmuyor.

Samsung Infinity Display: Samsung, tasarım açısından yeni bir standarda geçmiş bulunuyor. Telefonun üstüne kamerayı, sensörleri ve Iris tarayıcıyı eklenmiş olsa da çerçeveleri inanılmaz ölçüde küçülterek en büyük ekran ölçüsünü almayı başardı. Telefonlar büyümeye başladığı için tam olarak tablet boyutuna ulaşmayı başardılar. Bu neden ile markalar cihazların ekranlarını istedikleri gibi büyütme işlemi yapamıyorlar. Samsung telefonları çerçeve ölçülerini azaltarak muhteşem bir tasarım özelliğinin kapısını araladı.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak