Sonunda Beklenen Oldu!!! iOS 7 İçin JailBreak Yayınlandı!!!!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple hem mobi,l cihazlar için geliştirdiği işletim sisteminde hemde bilgisayarları için geliştirdiği işletim sistemlerinde daha kapalı bir yazılımı bizlere sunmakta. Gerçi Wndows işletim sisteminin de ne kadar açık bir işletim sistemi olduğu tartışılır ama bu konuda mobil sektörde Android, PC sektöründe de Linux işletim sistemleri kullanıcılara daha fazlasını yaratmakta her zaman açık olmuşlardır.

teknik destek

Bu kapalı işletim sisteminden sıkılan kullanıcılar içinde Jail Break adı verilen bir yazılım yapılarak iOS kullanıcılarının daha özgür bir kullanıcı deneyimi yaşamaları amaçlanmıştır. Bu özgürlükçü yapı asla ama asla korsan oyun ve program kurmak için yapılmamış bir yazılımdır ama sonuçta evet böyle bir imkana kullanıcılar bir şekilde kavuşmuş oluyorlar.

Kısaca JailBreak iOS cihazların Root edilme işlemidir. Doğuştan kapalı olan sistem bileşenlerini serbest bırakan bu işlem ile Cydia isimli yeni bir markete de kavuşuyoruz. Bir çok kişi bu işlemi ücretsiz oyun ve uygulamaya erişim olarak değerlendirme yapsa da Cydia marketin kurucusu ve Jail Break’in babası olarak kabul edilen Jay Freeman’da (ismindeki ironiye dikkat) korsan uygulamalara karşı bir kişidir. Hatırlarsanız iPhone 4 ile bizlere sunulan FaceTime uygulaması sadece Wi-Fi ile kullanılıyordu ama 3.parti girişimciler Cydia markette bu uygulamanın 3G ile çalışması sağlandıktan sonra Apple yeni nesil işletim sisteminde FaceTime uygulamasının 3G şebekesinden de kullanılmasını sağlamak durumunda kalmıştı. Yani Jail Break’te olan uygulamalar bir süre sonra Apple tarafından bizlere sunulmaya başlıyor. Bunun sebebi de insanların Jail Break peşinde koşmalarının istenmemesidir.

Buna rağmen Jail Break sürekli olarak istenen beklenen ve yapılan bir işlem. Bu uygulamayı telefonunuza kurmayı planlıyorsanız, telefonunuzun garanti dışı kalacağından, asla geri dönülemez bir yola giriş yaptığınızdan ve telefonunuza kalıcı hasarlar verebileceğinizi hatırlatmak isterim.

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız iOS 7 için JailBreak Çalışmaları Başladı haberimizde belirttiğimiz Evad3rs takımı iOS 7’ye JailBreak yaptığını açıkladı. Evad3rs ekibi kendilerine bu işi yapabilmeleri için insanlardan yardım istemiş ve şimdiye kadarda 10.267 dolar bağışı ceplerine indirmişti. https://isios7jailbrokenyet.com/ internet sitesinden gelişmeleri an ve an takip edebilirsiniz. Evad3rs ekibi bu işlemi yapmak için sistem gereksinimlerini de bizlere sunmuş!

  • En düşük Windows XP ve daha yukarısı bir işletim sistemi, Mac OS X, Linus X86_X64
  • Sistemde iTunes Yüklü olacak
  • Ayarlar/Genel/Hakkında/Sürüm den kontrolleri yapılmış iPhone, iPad yada iPod
  • Orijinal USB kablosu ve
  • 5 dk zaman

evasi0n7  untethered jailbreakı için desteklenen sürümler şunlar olacak: iOS 7, iOS 7.0.1, iOS 7.0.2, iOS 7.0.3, iOS 7.0.4

Bu JailBreak aşağıdaki iOS 7.xx cihazlar ile uyumludur:

  • iPhone 5S, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
  • iPad Air, iPad 4, iPad 3, iPad 2
  • Retina iPad Mini, iPad Mini
  • iPod touch 5.Nesil

DUYURU: Yarın Ali Kasımoğlu sizlere, nasıl Jailbreak yapılır yazısında ayrıntılı olarak sizlere Jailbreak yapımını anlatacak.

ÖNEMLİ: JailBreak yaparken bir çok kişi telefonunu tamamen kullanılamaz duruma getirdi. Böyle bir işe girecekseniz mutlaka çok iyi araştırın. Biz size uyarımızı tekrar tekrar yapalım da daha sonra bu konuda zan altında kalmayalım. bu konuda daha fazla bilgi geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Not: Bu işi yapmayı kesin kafanıza koyduysanız Apple’ın verdiği güncellemeleri artık telefonunuza yüklemeyin!

Kaynak. iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir