Sony Xperia E4 Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony‘nin Mart ayında tanıtmayı planladığı Xperia E4 hakkında, neredeyse tüm bilgiler ortaya çıktı. Polonya kaynaklı sızıntıda, telefonun donanım özelliklerinden fotoğraf kalitesine, hatta Antutu skoruna kadar her şey bulunuyor.

teknik destek

Xperia E4, E ailesinin diğer üyelerinden daha büyük bir ekrana sahip. 5 inç 960 x 540 piksel ekranı bulunan telefonun, renk kalitesi, kontrast oranı ve ekranın görüş açısı oldukça iyi.

Telefonun ekran kalitesi Xperia M2 ile karşılaştırılmış ve oldukça beğenilmiş. Sony, işlemci olarak; 1.3 gHz hızında çalışan, 4 çekirdekli, Cortex A7 tabanlı MediaTek kullanmayı tercih etmiş. İşlemciye 1 GB RAM eşlik ederken, telefonun hafıza kapasitesi ise 8 GB olarak belirlenmiş.

Telefonda Android 4.4.4 KitKat yüklü ve yılın ikinci çeyreğinde Android 5.0 Lolipop alması bekleniyor.

Çift sim kart girişine sahip telefonda Bluetooth ve Wi-fi bağlantı seçenekleri sunuluyor. Ancak Xperia E4 LTE ya da NFC desteklemiyor. 2500 mAh batarya kapasitesine sahip telefon, kullanım süresi olarak 1905 mAh kapasiteli Lumia 535’ten iki kat daha fazla süre sunuyor.

Telefonda led flaş destekli ve 1080P video kaydı yapabilen 5 MP arka kamera bulunuyor. Test cihazının 1080P kaydı yaparken hata vermesi sebebiyle, şimdilik sadece 720P video örneği kayıt edilmiş. Fotoğraf kalitesi de çok üst düzey olmasa da, Sony’nin Mart ayına kadar yazılımsal sorunları düzeltmesi muhtemel. Xperia E4’ün satış fiyatı şimdilik belirsiz. Yeni telefon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xperia E4

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın