Sony, Xperia Z, ZL, ZR ve Tablet Z için Android 4.4 KitKat Dağıtım Tarihini Açıkladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mart ayı içerisinde Xperia Z1, Z Ultra ve Z1 Compact için Android 4.4 KitKat güncellemesinin dağıtımını başlatan Sony, 2013 yılı ürün yelpazesinde yer alan Xperia Z, ZL, ZR ve Xperia Tablet Z (3G- Wi-Fi) için de güncelleme takvimine açıklık getirdi. Japon üretici güncellediği ürün sayfasında bahsi geçen cihazlar için Android 4.4 dağıtımını mayıs ayı içerisinde başlatacak. Mayıs ayında kademeli olarak dağıtılacak güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşması birkaç haftayı bulacaktır. Android 4.4 güncellemesi soruşturma altında olan Xperia SP içinse Sony Fransa telefonun Android 4.4’e güncellenmeyeceği bilgisini vermişti.

teknik destek

Sony, Xperia T2 Ultra, Xperia E1 ve Xperia M2 için de Android 4.4.2 güncellemesini doğruladı ancak telefonlar için henüz bir takvim belirlenmiş değil.

Sony, Android 4.4.2 kapsamında Google’ın sunduğu yeniliklerin yanı sıra kendi geliştirdiği arayüze ilişkin bazı gelişmeleri de telefon ve tabletlere aktaracak. Ayrıca Sony ön yüklü gelen kendi uygulamalarını da son sürüme yükseltecek.

Sony’nin geçtiğimiz ay Xperia Z1,Z Ultra ve Z1 Compact için yayınladığı güncellemeden yola çıkarak mayıs ayında başlatacağı Android 4.4 güncellemesinin içeriğinde nelerin yer alacağını söyleyebiliriz. Bunlara kısaca değinecek olursak; daha sezgisel ve özelleştirilebilir durum çubuğu ve hızlı ayarlar, kilit ve ana ekranda Sony PlayStation 4′e benzer animasyon ve canlı duvar kağıdı, en güncel Sony uygulamaları, WALKMAN- Album ve Movies medya uygulamalarında güncellemeler, daha hızlı ve geliştirilen arayüz, daha hızlı dosya indirme ve 280′e varan arayüz içeriğinde değişim sağlayan Xperia Temalar.

Xperia-Z-Android-version-overview-640x223

kaynak: xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!