Samsung Allshare nedir nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Samsung Allshare, Samsung cihazlarınız arasında dosya paylaşımı ve ekran yansıtma özelliklerini sağlar. Örneğin, Allshare sayesinde bir Samsung telefonunuzdan bir Samsung televizyona dosya aktarabilir veya bir Samsung tabletinizi bir Samsung televizyon ekranı olarak kullanarak telefonunuzdaki ekranı yansıtabilirsiniz. Samsung Allshare uygulaması, Samsung tarafından üretilen çeşitli cihazlar için kullanılabilir ve genellikle cihazlarda önceden yüklenmiş olarak gelir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung Allshare nedir

Samsung Allshare, Samsung cihazları arasında ekran yansıtma ve dosya paylaşımını sağlayan özelliğin adı.

Mobil cihazınızdaki içeriği direk televizyonunuza aktarabilirsiniz. İstediğiniz müzikleri, fotoğraf ve videoları başkaları ile paylaşmanızda mümkün.

Hareket halinde mevcut müzik kitaplığından müzik dinleme, unuttuğunuz bir belgeye ulaşma ve desteklenen cihazlara uzaktan erişim imkanına sahip olacaksınız.

Artık sizin için önemli içerikleri kaybetme endişesine olmayacaksınız. İçeriklerinizi web ortamında depolanarak, saklama ve istediğiniz zamanlarda ulaşım imkanı sunmakta. Tabi gerekli depolama güvenliği de sağlanmakta.

Samsung Allshare nasıl kullanılır

Allshare’ı kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  1. Öncelikle, Allshare uygulamasını cihazınızda bulunan uygulama mağazasından indirin veya cihazınızda önceden yüklü olarak bulunuyorsa, bu uygulamayı açın.
  2. Uygulamayı açtıktan sonra, Allshare’ı kullanmak istediğiniz cihazları aynı WiFi ağına bağlayın.
  3. Allshare uygulamasını açtıktan sonra, paylaşmak istediğiniz dosyaları seçin ve “Paylaş” seçeneğine tıklayın. Bu sayede, dosyaları seçtiğiniz cihazda bulunan Allshare uygulamasını kullanan diğer cihazlara gönderilecektir.
  4. Eğer ekran yansıtma özelliğini kullanmak istiyorsanız, Allshare uygulamasını açtıktan sonra “Ekran Yansıtma” seçeneğine tıklayın ve yansıtmak istediğiniz cihazı seçin. Bu sayede, seçtiğiniz cihazdaki ekran yansıtılacak ve izleyebileceksiniz.

Bu adımları takip ederek, Allshare uygulamasını kullanarak dosya paylaşımı ve ekran yansıtma özelliklerini kullanabilirsiniz.

Öneri benzeri içerikler: Windows 10 ekran görüntüsünü televizyona aktarma ve telefonun ekranını televizyona yansıtma.

Samsung Allshare nedir 1
Allshare nasıl kullanılır
Samsung Allshare nedir 2
Samsung Allshare nedir nasıl kullanılır

Dosya paylaşımında bağlantı hatası

Çoğunlukla kullanılan internet bağlantısından alakalı oluyor. Bunun dışında uygulamanın sürümlerindeki olası uyumsuzluk gösterme durumları da yaşanmakta. Sorun yaşanan bağlantılarda, denemek adına farklı bir WiFi ağına bağlanılarak denenmesini öneriyoruz. Artı her iki cihazında uygulama ve yazılım güncellemelerini kontrol edin.

Unutmadan herhangi bir dahili veya harici koruma uygulaması kullanılan cihazlarda gerekli deneme işleminin uygulanması gerekiyor. Bunun için kısa süreliğine pasif veya esnek kullanım seçilerek denenebilir.

Not: Allshare uygulamasının özellikleri cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir ve bu adımlar tam olarak uygun olmayabilir. Eğer cihazınızda ilgili uygulamanın özellikleri farklıysa, lütfen cihazınız için uygun olan kullanım kılavuzuna bakın.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir