Telefonda veriler silinmeden desen kilidini kırmak açmak

Andronova
5 Minimum Okuma

Android telefonda veriler silinmeden desen kilidini kırmak için ne yapmalıyım şeklinde gelen sorulara alternatif bir yanıtımız var. Bir çoğu eski yazılarımızı alarak işlem yaptığını anlatan paylaşımlarda bulunuyor. İçeriğimizdeki bir çok yöntem bize aittir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefon kilidini açamıyorum sorunu her dönemde karşımıza daha zor haliyle çıkıyor. Telefonda veriler silinmeden desen kilidini kırmak yani ekran kilidini açmak için bazı yöntemler bulunuyor. Ama çıkabilecek sorunlar için sorumluluk size ait.

Telefonda yanlışlıkla çok fazla model denemesi sonucu kilitlenen cihazda veriler silinmeden işlem yapmak çok zor gibi. Eski modellerin güvenliğini aşan uygulamalarla karşılaşabilirsiniz. Lakin yeniler için bu biraz zor gibi. Genelde kesin çözüm hard reset atmaktır. Bu yöntem tabi cihazdaki verilerin hepsini siler. Sonra istenilirse veri kurtarmak için programlar denenebilir.

Kullanılan programlar bazen iş görmeyebilir

 1. Bazı modellerde parmak iziyle açılıştan dolayı sorun çıkarabiliyor.
 2. İşlem yeni modellerde işe yaramadığı görülüyor.
 3. Huawei veya Samsung gibi modellerin artı kendi güvenlik kilidi olabiliyor. (Bu hard reset yapılırken de karşımıza çıkabiliyor)
 4. Kesin çözüm için sıfırdan ROM yazılım yükleme gerekebilir.

Telefonda veriler silinmeden desen kilidini açmak için ilgili yazılımı internetten araştırarak indirilebilirsiniz. İşlem yapılan yazılım eski olduğundan sorun çıkarabilir.

Sitemizden indirdiğiniz dosyayı telefonun SD kartına yükleyiniz, cihazı Download Mod’ da (Recovery Mod) açıp şifreyi kaldırabilirsiniz. Her hangi bir sorun veya sorularınız için destek hattı ile görüşülebilir.

Deseni açmak için verdiğimiz dosya tüm markalar ve modeller için geçerli değil. Şu telefon için kesin açark diyebileceğimiz net bir cevabımız olmayacak. Denemeniz gerekiyor…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Verilen dosya bilgisayara indirilip
 • Telefonun hafıza kartına atılır
 • Sonra Dowload modla telefon açılır
Telefonda veriler silinmeden desen kilidini kırmak açmak
Telefonda veriler silinmeden desen kilidini kırmak açmak

Yukarıda önerdiğimiz yöntem işe yaramadıysa aşağıdaki önerdiğimiz yazımıza bakabilir veya teknik servisten ücret karşılığı çözüme ulaşabilirsiniz. Android şifresini kırmak için hard reset veya Screen Lock ByPass Pro programı ile işlem yapabilirsiniz. Telefon model şifresini desen kilidini kırma programı yazımıza bakmanızı öneririm.

Uyarı: Önerdiğimiz adımlarda sorumluluk kişiye aittir. Eğer kendinizden emin değilseniz, teknik destek almanız önerilir. Yapacağınız işlemlerde cihazın açılmamasına ya da verilere zarar verebilirsiniz. Sonrasında sıfırdan ROM atmanız gerekebilir. Tabi bu bi ihtimal!

Hard resetle kilit kaldırma

Bir çok modelde aşağıdakilerin uygulanarak çözüm sağlanır. Olmayanlarda ise yeniden yazılım atılmasıyla işlem tamamlanmış olur. Tabi Xiaomi gibi markalarda güvenlik biraz katı olduğundan dolayı birden çok işlem yapılacaktır. Bunu Google kullanılarak araştırılabilir.

Ses yükseltmede kullanılan tuş, menü ve güç dediğimiz tuşlara cihaz kapalıyken basılarak işlem yapılır. Normalde yazılara gelene kadar bu tuşlara basılı tutulur. Bazı modellerde sadece ses ve güç kullanılırken farklı butonlarla ulaşılanlarda var.

Reset atamıyorum şikayetlerine neden olan sebepler şunlar:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Doğru tuşlara basılmama veya basılmama sorunları.
 • Fiziksel bir arıza veya yazılımdan aksaklık.
 • Erken tuşları bırakma.
 • Şarj seviyesinin yetersiz kalması.
Android ekran desen kilidini kırma
Hard resetle kilit kaldırma

İçeriğimizdeki önerilerin kullanıldığı tarihi göz önüne alarak araştırmadan işlem yapmaya çalışmayınız. Güncel yöntemleri araştırıp, olası sonuçlara bakıp, duruma göre uzman desteği almanız için içerikte yer alan numarayı değerlendirebilirsiniz.

Veriler silinmeden telefonun desen kilidini açma

Telefon modeline göre, sıfırlamayı bootloader giriş yapıp ve sonra recovery ile devam edilecek. Eğer böyle bir şey bulunmuyor ise, zor yöntem dediğimiz adb komut ile bağlanılacak. Ama önemli olan bir durum var ki, yöntemlerin bir çoğu verilerin kaybedilmesine neden olur.

Şimdi sizlere, model kilidini ve Google hesabının şifresini unuttuğunuzda verilerin silinmeden ekranın nasıl açılacağını göstermek istiyoruz.

 • Cihaz “Ayarlar” alanında “USB hata ayıklama” bulunarak açık hale çevirmeniz gerekiyor. Cihaz açık bir şekilde USB ile bilgisayara bağlanacak. Eğer hata ayıklamanın kapalı olması durumlarında bu seferde fastboot alanından bu işlem yapılmaya çalışılacak. Yeter ki PC cihazı görebilsin.
 • Bağlantınız tamamsa, “ADB komut” içindeki tools. zip adlı dosya indirilecek. Eğer sıkıştırılmış bir haldeyse çıkarılacak. 
 • Komut alanından “adb devices” girilecek. Aşağıdaki yazıya benzer bir şey çıkacak. Çıkmıyorsa, telefonu tanımadığını ve sürücüsünün yüklü olmadığını düşünürüz.
Android telefonu sıfırlamadan desen kilidini kırmak
Telefonun desen kilidini açma komutu

Bağlantı varsa, sırasıyla resimdeki komutların çalıştırılması gerekiyor. Doğru işlem yapıldığında cihaz yeniden başlar ve sorun çözülmüş olur.

Android telefonu silmeden desen kilidini kırmak
Şifre kırıcı programın işe yaradığı anlardan biri

Android sistemlerde kullanılmak için bir çok şifre kırıcı programla karşılaşabilirsiniz. Örnek “Screen Lock Bypass” ve eski bir çok modelde iş görür bir araç olmuştur.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir