Telegram açılmıyor çok fazla deneme 22 saat sonra tekrar deneyin

Andronova
Yazar Andronova

Telegram çok fazla deneme 22 saat sonra tekrar deneyin oturum açamıyorum hatası ekrana gelenlerin ya giriş denemesini çok fazla yaptığından veya sistemsel.

Teknoloji destek

Telegram, anlık hızlı bir şekilde mesajlaş göndermeyi sağlan bir uygulamadır. Günümüzde diğer uygulamalara alternatif olarak tercih edilmekte ve kullanım ağı gittikçe artış göstermektedir. Uygulamayı sık kullananların karşılaşabileceği birtakım sorunlar çıkabiliyor. Bazı sebeplerden dolayı kişi, ağ oturumunu açamayabilir. Açılış hatalarında ve bu tür bir durumda “22 saat sonra tekrar deneyin” bildirimi gönderilir. Herkes için geçerli olmayan ve sık problem yaşayanların bu durumu pratik bir şekilde çözebilir.

Dikkat etmeniz gerekenler ve sonrasında çözüm tarafında ne gibi işlemler denenebilir bunları aşağıya bırakıyoruz.

 • Şu an yaşanan size özgü mü yoksa çoğu için geçerli mi araştırınız
 • Telefonun ve internetin aç kapa yapılması gerekiyor
 • Elinizde varsa başka hesapla ve cihaz üzerinden hesabınızı deneyiniz
 • Mobil ve kablosuz ağ bağlantısıyla ayrı ayrı kontrol ediniz
 • Oturumunuz açık görünüyor ama işlem yapılamıyorsa çıkışa atınız

Sonrasında yazı sonundakileri uygulayınız.

Telegram oturum açamama nedenleri

Net olmasa da belli sebeplerden ötürü giriş sağlanamaz. En sık yaşanan neden, giriş anında kullanıcının ülke kodu girmemesi veya yanlış bir kod girmesidir. Kullanıcı telefon numarası hangi ülke üzerine kayıtlı ise o ülke kodunu, telefon bilgileri kısmına girmeyebilir. Bu durumda telegram oturumu açılmayacaktır. Giriş anında ağın gönderdiği onay kodu, kişi tarafından sık yanlış girildiğinde oturum açılmamaktadır. Oturum açılması için yapılan adımlar arasında zaman aralığı oluşturulmamalıdır. Numara bilgisi girildikten sonra yapılan onay işlemi için belli bir süre geçirilirse giriş yapmaya izin verilmeyecektir. Belki sorununun nedenlerinden birisi mevcut telefonun kendisiyle de alakalı olabilir. 

Herhangi bir şeyin (Takipçi, yanlış parola denemesi ve yorum) fazla yapılmasından ötürü kısa bir zamanlığına kısıtlama uygulanacaktır. 

Oturumun açılmıyor sorununda yapabilecekleriniz

Ülke kodunun girilmesi için telegram uygulamasının telefon numarası kısmına numara yazılır. Numara yazılırken kayıtlı ülke kodu yazılmalıdır. Ardından telegram, kullanıcının telefonuna bir onay kodu gönderir ve bu onay kodunun eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekir. Onay sağlandığında oturum da açılacaktır. Adımlar eksiksiz yapıldığı halde bazen yoğunluktan ötürü onay kodu gelmemektedir. Bu durumda işlem ikinci kez tekrarlanırsa mutlaka kod gelecektir. Sorun yaşanan mevcut telefonun sisteminden dolayı kasma gerçekleşebilir. Bu kasmanın ortadan kaldırılması için uygulama silinip tekrardan yüklenildiğinde sorun çözülecektir. 

Yukarıya eklediklerimiz kontrol edildiyse sonrasında çoğu ağ için önerdiğimiz seçenekleri deneyiniz.

 • Çok sık şifre denemesi yapılan hesaplarda önlem amaçlı geçici engel getirilir. Eğer aynı yanlış devam ediliyorsa gün boyu yasaklama getirilebilir.
 • Çıkan güncellemelerden sonra çoğu kişinin veya belli bir işletim sistemine sahip olan cihazlarda uyum problemi yaşanabiliyor. Böyle bir şeyle karşılaşanların önceki versiyonlarla test etmelerini öneriyoruz.
 • Bilgisayarla denemeniz adına web sürümle kullanmaya çalışınız. 
  • web.telegram.org
 • Ülke içi arızalarda vpn / dns ikilisini test edin.
 • Kullanılan telefonun tarihinde yanlışlık olması veya yer yetersiliği buna neden olabiliyor.
 • Uygulamadan olma ihtimali için alt alandakileri uygulayın.
  • Cihaz ayarlarında “Uygulamalar” başlığına dokunun. Telegram’ ı bulunuz ve içerisine girin.
  • Veriler, güncelleme ve önbellek yazan seçeneklerini kullanınız.
  • Yapılan temizlik ve kaldırmadan sonra deneyerek duruma göre yeniden başlatınız.
 • Ek oturum açılmasıyla alakalı seçeneklerin incelenmesi gerekiyor.
 • Uzun sürenlerin destek bağlantısını kullanarak talep göndermelerini öneriyoruz.
  • telegram.org/support

Telegram açılmıyor çok fazla deneme 22 saat sonra tekrar deneyin


Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 11:34

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir