Threads Üzgünüm Bir Şeyler Ters Gitti

Muhammed Hamza
Yazar Muhammed Hamza 8 Minimum Okuma

Threads üzgünüm bir şeyler ters gitti hatası (Threads sorry something went wrong) henüz pek karşılaşılan bir sorun değil. Instagram’ da bazen yaşanan bu durum belki bu uygulamada da karşımıza çıkar diye bu makaleyi hazırladık.

Ad imageAd image

İşlemlere geçmeden önce, telefonunuzu kapatıp açın ve duruma göre Threads oturumunu çıkışa atıp tekrardan girmeye çalışın. Tabi uygulamanın ayarlar alanına giriş varsa, yoksa şifrenizi sıfırlayın ve yeniden oturumunuzu açın.

Threads Üzgünüm Bir Şeyler Ters Gitti Hatası

Instagram üzgünüm sorunu, sanırız Threads yurtdışı kullanıcılarında bir ara yaşanmış ve çözüm için kullanılan adımlar birebir aynı.

“Üzgünüm, bir şeyler ters gitti. Threads uygulamasında tekrar deneyin” hata mesajının ardından ilk deneme yapılacak başlıklar şunlardır:

 • Telefonu ve internet bağlantısında modem kullanılıyorsa kapat aç yapın.
 • İnternet bağlantısıyla alakalı problemler.
 • Uygulamanın bölgesel sorunları veya sunucu sorunları.
 • Hesabının sürekli aynı şeyleri yapması veya yaptırıma uğraması.
 • Uygulama sorunlarına yönelik aksaklıklar.
 • Uygulamanın kullanıldığı telefondaki uyum sorunları.

Threads Üzgünüm Bir Şeyler Ters Gitti Ne Yapmalıyım?

 1. İnternet bağlantınızı kontrol edin: Threads uygulamasının düzgün çalışabilmesi için güçlü bir internet bağlantısına ihtiyacı vardır. Wi-Fi’ye bağlıysanız, mobil verilere geçmeyi deneyin ve tersi de geçerlidir. Hala sorun yaşıyorsanız, modeminizi ve yönlendiricinizi kapatmayı ve birkaç dakika sonra açmayı deneyin.
 2. Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyin: Önbellek, uygulamanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olmak için geçici dosyaları saklar, ancak zamanla bozulabilir. Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek, sorunu çözebilir. Bunu yapmak için:
  • iOS’ta: Ayarlar > Genel > iPhone Depolama > Konuları seçin ve ardından Sil’e dokunun.
  • Android’de: Ayarlar > Uygulamalar > Konuları seçin ve ardından Depolama’ya dokunun. Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle’ye dokunun.
 3. Uygulamayı yeniden yükleyin: Uygulama bozuksa veya eskiyse, yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Bunu yapmak için:
  • iOS’ta: App Store’u açın, Konuları arayın ve ardından Sil’e dokunun. Ardından App Store’u yeniden açın, Konuları arayın ve ardından Al’a dokunun.
  • Android’de: Google Play Store’u açın, Konuları arayın ve ardından Kaldır’a dokunun. Ardından Google Play Store’u yeniden açın, Konuları arayın ve ardından Yükle’ye dokunun.
 4. Cihazınızı yeniden başlatın: Bazen basit bir yeniden başlatma, sorunları çözebilir. Bunu yapmak için, cihazınızın güç düğmesine basın ve ardından kapatmak için Kaydır’a dokunun. Birkaç dakika sonra cihazınızı tekrar açın.
 5. Instagram Yardım Merkezi ile iletişime geçin: Yukarıdaki adımları izlediyseniz ve hala sorun yaşıyorsanız, Instagram Yardım Merkezi’ nde bulunan Threads seçeneklerine göz atın.
Threads uzgunum bir seyler ters gitti 1
Threads üzgünüm bir şeyler ters gitti hatası

Threads Üzgünüm Hatası İçin İnternet Kontrolleri

Threads üzgünüm bir şeyler ters gitti şeklinde çıkan uyarıların bir kısmı kullanılan internetle alakalı olabileceği gibi bazen de geçici ülke içi veya dışında yaşanan sorunlarda karşımıza çıkar. Bunun için öncelikle internet bağlantınızı değiştirip denemekte fayda var. Sonra VPN kullanmanız mantıklı bir test aracı olacak.

Ad imageAd image

Threads Uygulama Problemleri

Uygulama ve cihaz uyumsuzluklarında bazen işletim sisteminin çok eski bir sürüme sahip olması sorun çıkardığı gibi cihaza kurulu uygulamalarında sorun yaşattığı oluyor. Bunun analizi için daha önce sorun çıkarmıyor ama yeni yeni sorun yaşayanların uygulayacağı en iyi adım, sonradan kurulan uygulamalar ve güncellemelerin incelenmesi olacak. Kaldır veya çalışmasını durdur.

Unutmadan, telefonun işletim sistemi güncel ise, Threads uygulamasının başka sürümlerini yükleyerek deneyin. Sürüm uyumsuzluklarıyla karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz.

Uygulamaya Yönelik Güncellemeler

Günümüzde akıllı telefonların ve diğer mobil cihazların vazgeçilmez parçalarından biri olan uygulamalar, sürekli olarak geliştirilmekte ve güncellenmektedir. Bu güncellemeler, kullanıcı deneyimini iyileştirmek, yeni özellikler eklemek, hataları düzeltmek ve güvenlik açıklarını kapatmak için yapılmaktadır. Uygulama geliştiricileri, kullanıcıların geri bildirimlerine önem vererek, uygulamalarını sürekli olarak daha iyi hale getirmek için çalışmaktadır. Bu makalede, uygulama güncelleme seçeneklerine ve Threads adlı popüler bir uygulamaya odaklanacağız.

Uygulama Güncelleme Seçenekleri

 1. Otomatik Güncelleme: Akıllı telefonların çoğu, uygulamaların otomatik olarak güncellenmesine olanak tanır. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, Google Play Store (Android işletim sistemine yönelik) veya App Store (iOS) uygulamalarınızı arka planda günceller. Otomatik güncelleme, en son özellikleri ve güvenlik yamalarını kullanıcıların manuel müdahalesi olmadan cihaza yükler.
 2. Elle Güncelleme: Bazı kullanıcılar, uygulamaları manuel olarak güncellemek isteyebilirler. Elle güncelleme seçeneği, kullanıcıların uygulama mağazasına giderek güncellemeleri kontrol etmelerini ve belirli uygulamaları güncellemek için “Güncelle” düğmesine tıklamalarını sağlar. Bu yöntem, kullanıcılara daha fazla kontrol sağlar ve belki de sadece belirli uygulamaları güncellemek isteyenler için uygun olabilir.
 3. Beta Sürümüne Katılma: Bazı uygulama geliştiricileri, kullanıcılara henüz resmi olarak piyasaya sürülmemiş beta sürümlerine katılma şansı verir. Beta sürümleri, yeni özellikleri erken deneme, geri bildirim sağlama ve geliştiricilere yardımcı olma fırsatı sunar. Ancak, beta sürümleri genellikle hatalı olabilir, bu nedenle günlük kullanım için önerilmez.

Threads Uygulaması ve Kullanımı

Threads, sosyal medya devi Instagram tarafından geliştirilen ve bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram ile entegre bir şekilde çalışan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Threads, Instagram kullanıcılarına daha özel ve sınırlı bir çevreyle iletişim kurma olanağı sunar. İşte Threads’in temel özellikleri ve kullanımı:

 1. Kullanıcı Odaklılık: Threads, kullanıcıların sadece en yakın arkadaşları ve aile üyeleriyle daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişim kurmasını hedefler. Bu sayede, kullanıcılar daha küçük ve daha özel bir çevreyle fotoğraf ve video paylaşabilir, hikayelerini anında paylaşabilir ve mesajlaşabilir.
 2. Otomatik Durum Güncellemeleri: Threads, kullanıcıların anlık durumlarını otomatik olarak paylaşmasına olanak tanır. Örneğin, kullanıcılar seyahate çıktıklarında veya spor yapıyorlarsa, GPS verileri ve hareket sensörlerini kullanarak durumlarını otomatik olarak paylaşabilirler. Tabii ki, kullanıcılar bu özelliği istedikleri zaman kapatabilirler.
 3. Fotoğraf ve Video Paylaşımı: Threads, kullanıcıların hızlı bir şekilde fotoğraf ve videolarını seçilmiş kişilerle paylaşmasına olanak tanır. Bu, özel anları hızlı bir şekilde arkadaşlarla paylaşmak için idealdir.
 4. Gelişmiş Gizlilik Ayarları: Threads, kullanıcılara gizlilik ayarlarını kişi bazında özelleştirebilme imkanı sunar. Kullanıcılar, hangi arkadaşlarıyla hangi tür içerikleri paylaşmak istediklerini seçebilirler.
 5. Kullanıcı Kontrolü: Threads, kullanıcıların istemedikleri kişileri engelleyebileceği ve rahatsız edici içerikleri bildirebileceği bir raporlama sistemi sunar.

Threads, Instagram’ın daha yakın bir arkadaş çevresiyle daha samimi iletişim kurmayı hedefleyen başarılı bir uygulamasıdır. Ancak, uygulamanın başarısı, kullanıcıların güvenliği ve gizliliği konusunda sağlam politikalar uygulamasına da bağlıdır.

Ad imageAd image
Threads uzgunum bir seyler ters gitti 2
Threads üzgünüm bir şeyler ters gitti sorunu

Threads Hesabınızı Test Edin

Hesaba ya da geçici durumlara yönelik denediğimiz yöntemlerden biri deneme yapılma ile hareket etme. Bunun için şunları denemenizi öneriyoruz:

Profilinize girin ve biyografi alanına bir kelime dahi olsa bir şey yazın ve kaydetmeyi deneyin. İzin verilmiyorsa, uygulamanın kendisinde veya hesabınızda sorun olduğu anlamını taşır.

Not: Hesabınız kişisel ise, işletmeye dönüştürüp deneyin. Bu işlem belki Instagram üzerinden yapılacaktır. Bu bir çok sistemdeki soruna çözüm getirir.

Threads üzgünüm bir şeyler ters gitti hatasına yönelik şu an için geçerli bir çok çözüm adımlarını sizlere anlattık. Bizden yardım almak isteyenler, sponsorlukta yer alan iletişim numarasını kullanabilirler. Sitemiz, sosyal medya sorunları, teknoloji haberleri ve sorunlarına yönelik içerik üretmektedir.

Uzun yıllardır hem teknoloji hem makale konusunda çalışmış biri. Zaman zaman karşılaştığı teknolojik sorunları araştıran ve bunlara yönelik çözüm içerikleri de hazırlamakta.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir