TikTok e-posta adresini değiştirme silme

Andronova
5 Minimum Okuma

TikTok e-posta adresini değiştirme işleminde değiştirilemedi hatası alanlar olabilir. Bazı hesap sahiplerinin gerçekleşmeyen TikTok mail silme işleminde ne gibi adımların uygulanması gerektiğini sorabiliyorlar. İçeriğimizde ek güvenliğin açılmasından sonra bu seçeneğin yapılmasını öneriyoruz. Aksi durumlarda hesapla bağlantınızı kesebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Zaman zaman hesaplarda kullanılan bilgilerin değişmesi gerekebiliyor. Bu değiştirme sırasında hatalar çıkabiliyor. Bir kaç denemeden sonra devam eden durumlarda kullanıcının tekrarlaması nedeni ile hesabında bir kısıtlama yaşanabiliyor. Yazımızda önce nasıl değiştirileceğini anlatacağız ve sonrasında olumsuzluklarda ne gibi adımlar atılmasından söz edeceğiz.

TikTok e-posta değiştirme adımları

Aşağıdaki sıralamayı izleyerek aynı zamanda TikTok mail silme nasıl yapılır bununda cevabını bulacaksınız. İşlemlerden önce ek oturum açma seçeneği eklemediğinizde giriş yapamayacak duruma düşebilirsiniz.

Mail nasıl değiştirilir sorunuzun cevabı şöyle:

 • Profilinize girin ve “Düzenle” alanına geçiniz,
 • İkinci alanınızda “E-posta” yazana dokunun,
 • İçerisinde olan mail adresini silin ve yeni mail adresini giriniz ve onaylayınız.

TikTok e-posta adresimi değiştirmiyorum diye yardım almak isteyenlerinde yapmaları gerekenlerden bahsedeceğiz.

E-postayı kaldıramıyorum diyenlerinde şunlara dikkat etmeleri gerekiyor:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Çok sık değiştirmeye izin verilmez.
 2. Peş peşe fazla yapılan işlemlerden sonra herhangi bir alanda değişiklik engellenebilir.
 3. Hesabınıza gireceğiniz bir oturum şekli daha ekli olmadığından uyarı verebilir.
 4. Şüpheli hesaplarda inceleme başlatılabilir.
 5. Şikayet alan hesaplarda yaptırım sebebiyle izin verilmeyebilir.
 6. Cihazınızla veya internetinizle alakalı olma durumlarında farklı cihaz ve bağlantıyla denemenizi öneriyoruz.
 7. O günle alakalı bir arıza yaşanabilir.
 8. Sistemden ve hesap nedeniyle oluşan aksaklıklarda bir kaç saat beklenilmeli ve hala devam ediyorsa bir günün dolmasından sonra tekrardan kontrol edilebilir. Bu süre içerisinde hiç bir şekilde uğraşılmaması önerilir.

Bilgisayar kullanarak erişim yapamayanların son olarak ağa rapor ederek yardım alabilir. İlgili ayarlarda bununla ilgili seçeneği göreceksiniz. Konuyla alakalı resimli anlatım aşağıya eklidir.

TikTok e posta adresini degistirme 1
TikTok e-posta adresini değiştirme silme

İkinci resimdeki alana girdiğinizde ilk bölümde bulunan uygun seçeneği kullanarak ve uyarının ekran görüntüsünü ekleyerek derdinizi anlatabilirsiniz.

TikTok e posta adresini degistirme 2
TikTok e-posta adresini silme

TikTok iki kademeli doğrulamayı açınız

TikTok iki kademeli doğrulama şifresi istiyor ifadesinin çıkış sebebi TikTok kullanıcılarına güvenli bir uygulama sağlamak istemektedir. Bu gibi çift kademe doğrulamaları pek çok sosyal medya ağlarında istenen bir adımdır. Bu yöntem düşük güvenlik parolası kullanan kişilerin özellikle kullanması gereken bir özelliktir. Hesap çalma gibi durumlar oluşmasın diye bu yöntem çok işe yaramaktadır.

TikTok iki kademeli doğrulama açmak için aşağıdaki adımlar gerçekleşmelidir;

 • Öncelikle ağ uygulamasına giriş yapınız,
 • Giriş yapıldıktan sonra ekrandaki “Ben” yazılı kısma girerek üst tarafta 3 tane noktalı işaret görülmektedir. Daha sonra bu kısma girilmelidir,
 • Burada bulunan güvenlik kısmına basılması gerekir,
 • Açılan seçenekler arasında iki kademeli olan seçeneğe tıklanmalı ve açılacak olan ekrana gidilecek,
 • Burada kişiler kodu nasıl almak istiyorlarsa ona göre bir seçim yapmalıdır. yani ya E Posta yoluyla ya da SMS yolu ile bu kodu alabilirler,
 • Buradan Biraz aşağıya indikten sonra ‘aç’ butonuna tıklamaları gerekir,
 • Seçilen seçeneklerden birini doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu doğruladıktan sonra 2 kademeli doğrulama açılır.

İki kademeli şifre sorunu çıkarsa

TikTok iki kademeli doğrulama şifresi unutulursa eğer, TikTok’a giriş yapmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple şifre unutulduğu zaman e- posta ya da SMS ile şifre sıfırlama işlemi yapılıp, yeni şifre oluşturulabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Eğer TikTok kullanıcısı telefonunun numarasını değiştirdiyse,  mail hesabının şifresini unuttuysa ya da numarası iptal olduysa şifreyi değiştirmekten zorluk çekebilir. Bu aşamada yapılması gereken birkaç adım vardır.

Yardım almak isteyen TikTok kullanıcıları uygulamanın ana ekranda bir soru işareti simgesi göreceklerdir.  Bu simge ile işlem yapılmaktadır. Giriş problemi yaşayan kişiler oturumu tamamen kapattığına emin olmalılar.

Daha sonra soru işareti kısmına basıldığı zaman uygulama tarafından güvenlik ile alakalı bir başlık çıkacaktır.

Bu başlığa tıklandığı zaman çıkacak olan alt başlıklarında kişinin yaşadığı problem ile ilgili bir seçeneği tıklaması gerekir.

Burada bir metin kutusu oluşturacaktır ve metin kutusuna Tik Tok sahibi yaşadığı sıkıntının başlığını eklemesi gerekir ve daha sonra açıklamasını yazması gerekir.

Ekler kısmına ise sorunun ana fotoğrafı eklenmelidir. Sonrasında ağın yöneticileri tarafından sorun çözümleme işlemleri başlatılır.

Bu makaleyi paylaş