TikTok jeton alamıyorum sorununda ne yapılmalı?

TikTok jeton alamıyorum hatası alanların yaşadıkları genel sorun şüpheli duruma düşülmesinden dolayı geçici engel oluşması.

teknik destek

TikTok para hesaptan çekildi ama jeton gözükmüyor sorunu son dönemlerde TikTok kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan biridir. Diğer kullanıcılara canlı yayınlar üzerinden hediye gönderilmektedir. Bu hediyeleri göndermek için de kişilerin jetonlara sahip olması gerekir. Jeton almak için hesabında belli bir miktar para bulunmalıdır.

Hediye almak için jeton sorunu yaşayanların genelde yapmaları gereken adımlar aynıdır. Denersiniz ve diğer seçeneklere geçersiniz.

TikTok neden jeton alamıyorum?

Jeton neden alınmaz sorunuza yanıt olarak gün içerisinde neler yaptıklarınızla alakalı olma olasılığının yüksek olduğunu söyleyelim. Özellikle şüpheli gibi görülen davranışlar sergileyen hesaplarda belli bir saat işlem yasağı uygulanır. Bu günlerce sürdüğü de olur.

TikTok neden jeton alamıyorum şikayetlerine baktığımızda ekrana çıkan uyarıların birbirine benzediğini görüyoruz. Sadece metinlerde değişim olması dışında aynı sebeplerden dolayı problem yaşanıyor.

Neden jeton alamıyorum diyenlerin şunlara göz atmalarını öneriyoruz:

  1. Farklı telefonlarla, internet bağlantıları ile ve dikkat çekecek davranışlarda bulunanların hesapları incelemeye düşmesi mümkün. Örnek vpn kullanılan bir telefonda bu işlem yapıldığında büyük ihtimal şüpheli görülen işlemler olacak.
  2. Diğer bir durumda kullanıcının topluluk kurallarına uymayan davranışlarda bulunması. Şikayet alması sonucunda yaptırımın bir sonucu da olacaktır.
  3. Güncelleme almayan cihazlarla işlem yapılması.
  4. Güvenlik riskine sahip internet bağlantısı veya telefonlarla işlem yapılmaya çalışmanız.
  5. Kullanılan kartın şüpheli görülmesi veya işlem izinlerine açık olmaması.
  6. Ağın sistemlerindeki beklenmedik arızalar.
  7. Ülke içi çıkan aksaklıkların yol açtığı durumlar.

Aşağıdaki örnek görseldeki önbellek dışında birde telefondaki ayarlardan aynı işlem yapılmalı.

Uygulamanın uyum sorunu

Eski telefon modellerinde daha sık görülen eski sürümlerin yeni özellikleri desteklememe durumu her ağ için geçerli. Normalde paylaşım yaparsınız ama özelliklerden biri ya da bir kaçı çalışmadığı olur. Ya da ilgili özellik ekranda çıkmaz.

Telefon testinde farklı bir telefonla veya hesapla denenmesi sonucu durum netleşir.

Farklı sebeplerden çıkan sorunlarda ise, telefonunuzun ayarlarındaki uygulamalar denilen alana girip, TikTok yazana dokunup, güncelleme kaldır ve diğer seçenekleri çalıştırmanız gerekecek.

TikTok jeton görünmüyor sorunu

Bakiye alanına, önbellek ve hesabımı yönet üzerinden bir kaç işlem yapacaksınız. Bunlardan biri kişisel olan hesabınızı işletme olarak değiştirip denemeniz. Eğer hesabınızda ağ kaynaklı problem varsa bu şekilde geçici bir çözüm sunacaktır.

TikTok jeton alamıyorum sorununda ne yapılmalı?

TikTok jeton görünmüyor sorununda gerekli kontroller

Hesaptan para çekilmesi sonucunda jetonun görünmemesinin birden fazla nedeni olabilir. Kişinin hesabının şüpheli görünmesi jeton görünmeme sorunun en büyük nedenidir. Kişiler sürekli olarak hesaplarına yanlış giriş yaparsa, etkileşimi çok fazla yapmasından dolayı TikTok tarafından kısıtlama getirilirse, farklı ülkelerden sürekli olarak giriş yapılırsa şüpheli görülebilir. Aynı zamanda kişilerin sürekli olarak belirli konular hakkında şikayet alması da şüpheli bir hareket olduğunu belli eder. Bu gibi durumlar jetonun görünmemesine neden olabilir. TikTok’ta oluşan teknik hatalar da jetonların görünmemesinin sebebi olabilir.

TikTok jetonları görünmeyen kişiler bir süre beklemelidir. Hesabı kapatıp ya da uygulamayı tamamen silip bir süre beklemek jetonların yeniden görünmesini sağlayabilir. Çünkü TikTok’un silinip baştan yüklenmesi güncellenmesini sağlayacaktır. Bu da hesap içerisinde oluşan hataların düzeltilmesine neden olur. Jetonu görünmeyen kişiler başka bir internet ile ya da başka bir cihaz ile hesabına yeniden giriş yapmalıdır. Özellikle şüpheli bir durum varsa başka yerlerden giriş yapmak jetonların geldiğini gösterecektir. Eğer uzun süre gelen jetonlar görünmüyorsa TikTok teknik servisle görüşmek gerekir. Kişiler yaşadığı sorunu detaylı bir şekilde destek ekibine aktarmalıdır. Daha sonra kişinin TikTok hesabı incelenecektir. Oluşan sorunlar ise TikTok tarafından kısa bir süre içerisinde tamamen düzeltilecektir.

TikTok para hesaptan çekildi lakin jeton gözükmüyor sorununda yapılacaklar yukarıdakilerle aynıdır.

TikTok’ta nasıl jeton alınır?

TikTok’tan jeton alabilmek için kişilerin öncelikle TikTok hesabına giriş yapması gerekir. Ardından profile girilmelidir. Daha sonra sağ üst kısımda yer alan ayarlar kısmına girilmelidir. Ayarlar ve gizlilik bölümünden ‘Bakiye’ seçeneğine tıklanmalıdır. Açılan ekranda ‘Bakiye Yükle’ kısmına dokunulmalıdır. Buradan kişiler ne kadar jeton almak isterse o kadar miktarı seçmelidir. Bir sonraki sayfada ise satın alma işlemi onaylanır. Bu sayede jeton alma işlemi tamamlanmış olur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir