TikTok kod gelmiyor 6 haneli kod gönderildi diyor gelmiyor

Andronova
4 Minimum Okuma

Tik Tok şifre sıfırlamada doğrulama kodu gelmiyor sorunu iki başlıkta ele alacağız. Biri e-postaya ve diğeri ise mesaj ile telefona kod gelmiyor durumunda yapılacaklar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TikTok kod gelmiyor, bu kavram sık sık sosyal ağlarda karşımıza çıkmakta. Şifremi unuttum şifre sıfırlama kod gönder diyorum gönderildi diyor ama kod gelmiyor diyen veya hesabım kilitlendi güvenlik kodu gelmiyor şeklinde şikayette bulunan çok oluyor. Sorun için uzun zamandır her hangi bir çözüm üreten bir ağ olmadı. Peki 6 haneli kod neden gelmiyor?

Sosyal medyanın genel sorunlarından biri kod gönderildi diyor sorunu. Sosyal ağların bu sorun için operatör kaynaklı olabileceğini belirtirken opratörlerde o ağ kaynaklı olduğuu söylemekte. Yani iki tarafta topu bir birine atıyor. Peki esas sorun neden ortaya çıkıyor ve sorun kimde!

Biz daha önce başka sosyal medya siteleri için olası nedenleri yazmıştık. Bu ağların bazılarında hesaba erişim yapamamış olasanız dahi sorunu iletmeniz için bir sorun bildirim formu veya formları bulunuyor. Ama bazılarında ise sadece hesap erişiminde gönderilebilecek talep formları yer alıyor. Bu da çoğu kullanıcıyı bir çıkmaza sürüklüyor. Çoğu yeni bir hesap açmak zorunda kalıyor.  

TikTok kod maile gelmiyor

TikTok e-postaya gelmiyor sorunu eğer Hotmail dışında bir mail’ de ise hesapta sorun olma ihtimali var. Yine biz gelen olarak yapılacak işlemleri yazalım.

 • Spam ya da gereksiz bölümüne bakmayı unutmayın
 • Mail kutusu dolmuş olabilir. Yer açın
 • Mail’ de bir tetiklemeye ihtiyaç olabilir yine bazı mailleri silip deneyin
 • Şifre sıfırlamada yan sekmede mail hesabınız açık olsun. Yani şifrenizi girerek mail bölümü açık olursa direk bağlantı bölümü açılabilir
 • Mail sağlayıcınızla iletişime geçebiliyorsanız sorunu iletin

TikTok kod telefona gelmiyor

Telefona kod gelmiyor ayrı olarak değerlendirmek gerekiyor. Bazen kullanıcı kaynaklı durumlardan dolayı bu bildirimler ulaşmayabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Telefon kapatılarak açılmalı
 • Telefonda numara veya mesaj engelleme uygulaması varsa silin. Telefonun bu şekilde bir özelliği varsa pasif edin
 • Operatörden veya telefondan bildirim mesajlarını kapattınız ya da engellediniz ise gelmez
 • Operatör değişikliğinde bulunulduğunda geçişten sonra 3 gün bu şekilde mesajlar gelmez
 • Ödenmemiş faturadan dolayı kısıtlı olan hat
 • Kısıtlı hatta fatura ödendi ama belli bir süre bazı servisler askıda kalabiliyor
 • Faturasız hatta belli bir süre kontör yani TL yüklenmediğinde
 • Sim kart değişiminde yine aynı şekilde belli bir süre bu mesajlar ulaşmayacak
 • Cihaz kaynaklı durum şüphesi ile sim kartınızı başka cihaza takıın
 • iPhone kod gelmiyor durumlarında ayarlardan mesajlar kısmına girip “Bilinmeyenler filtrele” açık ise kapatın ve engellenen kişilere girip belki kısa kod engellemesi olabilir
 • Android doğrulama kodu sorununda genelde yüklü uygulamalar kaynaklı olabiliyor. Tabi onda da bildirimler kısıtlanmadı ise

TikTok kod gelmiyor 6 haneli kod gönderildi diyor gelmiyor

TikTok kod gönderildi diyor gelmiyor

Tik Tok kod gönderildi diyor kod gelmiyor

Tik Tok kod gelmiyor telefona veya e-posta şeklinde ele alınabilir. Gelmeme sorunu daha çok mail hesaplarında oluyor. Bunun çoğu nedeni o mail sağlayıcı ile ağın arasındaki iletişim sorunu veya direk mail sağlayıcı kaynaklı olabiliyor. Biz bunu daha çok Hotmail’ de karşılaştık. Gmail’ de veya Yahoo’ da pek karşılaşıldığını düşünmüyoruz. Gelen yardım taleplerinde çoğunluk Hotmail’ de görünüyor.

Şifrenin sıfırlamasında, telefon numara doğrula ve e-posta doğrula işlemlerinde “6 haneli kodu girin. Kodunuz e-posta adresine gönderildi” …@gmail.com veya hotmail.com” bir başka uyarıda ise telefon numaranıza gönderildi şeklinde oluyor. 

Kod gönderildi diyor ama mesaj ile Tik Tok doğrulama kodu gelmiyor hatasında yapılmanız gereken adımları alt alta sıraladık. Umarım sorununuz çözülmüş olur.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Size son bir deneme önerimiz olacak. Kod e-postama gelmiyor Hotmail ya da Gmail için yaşayanlar tek bir mail ile birden fazla hesabı yönetme özelliğini kullanabilirler. Yani Hotmail hesabını Gmail üzerinden yönetebiliyorsunuz. Hotmail’ i Gmail’ e bağlıyorsunuz ve gelmeyen kod sorununu bekli bu şekilde çözebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 02:13

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir