TikTok Kod Gelmiyor 6 Haneli Kod Gönderildi Diyor Gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok şifre sıfırlamada doğrulama kodu gelmiyor sorunu iki başlıkta ele alacağız. Biri e-postaya ve diğeri ise mesaj ile telefona kod gelmiyor durumunda yapılacaklar.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok kod gelmiyor, bu kavram sık sık sosyal ağlarda karşımıza çıkmakta. Şifremi unuttum şifre sıfırlama kod gönder diyorum gönderildi diyor ama kod gelmiyor diyen veya hesabım kilitlendi güvenlik kodu gelmiyor şeklinde şikayette bulunan çok oluyor. Sorun için uzun zamandır her hangi bir çözüm üreten bir ağ olmadı. Peki 6 haneli TikTok kodu neden gelmiyor?

Sosyal medyanın genel sorunlarından biri kod gönderildi diyor sorunu. Sosyal ağların bu sorun için operatör kaynaklı olabileceğini belirtirken operatörlerde ağ kaynaklı olduğunu söylemekte. Yani iki tarafta topu bir birine atıyor. Peki esas sorun neden ortaya çıkıyor ve sorun kimde?

Biz daha önce başka sosyal medya siteleri için olası nedenleri yazmıştık. Bu ağların bazılarında hesaba erişim yapamamış olasanız dahi sorunu iletmeniz için bir sorun bildirim formu veya formları bulunuyor. Ama bazılarında ise sadece hesap erişiminde gönderilebilecek talep formları yer alıyor. Bu da çoğu kullanıcıyı bir çıkmaza sürüklüyor. Çoğu yeni bir hesap açmak zorunda kalıyor.  

TikTok kod maile gelmiyor

TikTok e-postaya gelmiyor sorunu eğer Hotmail dışında bir mail’ de yaşanıyorsa, hesapta sorun olma ihtimali var demektir. Biz yine de genel olarak yapılacak işlemleri yazalım:

 • Spam ya da gereksiz bölümüne bakmayı unutmayın.
 • Mail kutusu dolmuş olabilir. Yer açın.
 • Mail’ de bir tetiklemeye ihtiyaç olabilir yine bazı mailleri silip deneyin.
 • Şifre sıfırlamada yan sekmede mail hesabınız açık olsun. Yani şifrenizi girerek mail bölümü açık olursa direk bağlantı bölümü açılabilir.
 • Mail sağlayıcınızla iletişime geçebiliyorsanız sorunu iletin.

TikTok kod telefona gelmiyor

Telefona kod gelmiyor ayrı olarak değerlendirmek gerekiyor. Bazen kullanıcı kaynaklı durumlardan dolayı bu bildirimler ulaşmayabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 • Telefon kapatılarak açılmalı.
 • Telefonda numara veya mesaj engelleme uygulaması varsa silin. Telefonun bu şekilde bir özelliği varsa pasif edin.
 • Operatörden veya telefondan bildirim mesajlarını kapattınız ya da engellediniz ise gelmez.
 • Operatör değişikliğinde bulunulduğunda geçişten sonra 3 gün bu şekilde mesajlar gelmez.
 • Ödenmemiş faturadan dolayı kısıtlı olan hat.
 • Kısıtlı hatta fatura ödendi ama belli bir süre bazı servisler askıda kalabiliyor.
 • Faturasız hatta belli bir süre kontör yani TL yüklenmediğinde.
 • Sim kart değişiminde yine aynı şekilde belli bir süre bu mesajlar ulaşmayacak.
 • Cihaz kaynaklı durum şüphesi ile sim kartınızı başka cihaza takın.
 • iPhone kod gelmiyor durumlarında ayarlardan mesajlar kısmına girip “Bilinmeyenler filtrele” açık ise kapatın ve engellenen kişilere girip belki kısa kod engellemesi olabilir.
 • Android doğrulama kodu sorununda genelde yüklü uygulamalar kaynaklı olabiliyor. Tabi onda da bildirimler kısıtlanmamışsa.
TikTok kod gelmiyor 6 haneli kod gönderildi diyor gelmiyor
TikTok kod gelmiyor sorunu
TikTok kod gönderildi diyor gelmiyor
TikTok kod gelmiyor hatası

TikTok kod gönderildi diyor kod gelmiyor

Tik Tok kod gelmiyor telefona veya e-posta şeklinde ele alınabilir. Gelmeme sorunu daha çok mail hesaplarında yaşanmakta. Bu çoğunlukla mail sağlayıcı ile ağın arasındaki iletişim sorunu veya direk mail sağlayıcı kaynaklı olabiliyor. Biz bunu daha çok Hotmail’ de karşılaştık. Gmail’ de veya Yahoo’ da pek karşılaşıldığını düşünmüyoruz. Gelen yardım taleplerinde çoğunluk Hotmail’ de görünüyor.

Şifrenin sıfırlamasında, telefon numara doğrula ve e-posta doğrula işlemlerinde “6 haneli kodu girin. Kodunuz e-posta adresine gönderildi” …@gmail.com veya hotmail.com” şeklinde yazmakta. Ya da bir başka uyarıda telefon numaranıza gönderildi şeklinde oluyor. Kod gönderildi diyor ama bu mesaj bir türlü gelmiyor. TikTok doğrulama kodu gelmiyor hatasında yapılmanız gereken adımları alt alta sıraladık. Umarım sorununuz çözülmüştür.

Size son bir deneme önerimiz daha olacak. Kod e-postama gelmiyor Hotmail ya da Gmail tarafında yaşayanlar için tek bir mail ile birden fazla hesabı yönetme özelliğini kullanmanızı önereceğiz. Yani Hotmail hesabını Gmail üzerinden yönetebiliyorsunuz. Kısaca, Hotmail’ i Gmail’ e bağlıyorsunuz ve gelmeyen kod sorununu bekli bu şekilde çözmüş olacaksınız.

TikTok kod gelmiyor: Şüpheli durumlar

Şüpheli olarak görülen davranışlar sonucu ilgili hesap üzerinde bir süre kod denemesi yapılmaz. Kod talep edersiniz ama ulaşmaz veya hata verir. Burada bir süre beklemek ya da VPN kullanarak deneme yapmak lazım.

Not: Ceza almış hesaplarda süre dolana kadar kod ve başka bir talep işleme alınmaz. Sürekli deneme yapanların hesaplarındaki kısıtlama süresi uzar.

TikTok kod gelmiyor: Ülke kaynaklı engeller

Geçici bir süre kod gönderi mi bölgesel olarak engellenmiş olabilir. Bu bir kaç sosyal medya platformda araştırabilirsiniz. Denemek adına bir VPN hizmeti ile test edebilirsiniz. Ancak, operatörde sorun varsa bu konu hakkında tahmini net bir bilgi bulamayacaksınız.

Sonraki: TikTok iletişim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir