Google Chrome kayıtlı şifreleri görme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google Chrome' da programsız kayıtlı şifreleri görmek için resimli anlatımla kolayca ilgili bölümü sizlere gösterdik. Bilgisayardaki kayıtlı şifreleri görmek içinde bir şifre görme programı kullanılabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İnternet erişimlerinde fazlalıkla kullanılan Google Chrome tarayıcısıyla online oyun, sosyal medya, online alışveriş işlemleri gibi üyelik gerektiren birden fazla siteye kullanıcı adları ve şifre işlemleri kullanarak giriş yapılıyor. Bu hesaplara Google Chrome da ilk kez giriş yaptığınızda, bir şifre kaydetme bildirimi ile karşılaşabilirsiniz. Bu bildirimlere onay verdiğiniz anda, hesabınızı bir sonraki seferde ziyaret etmek istediğiniz zaman, şifre tarayıcı da kayıtlı altına alındığı için tekrar kullanıcı adları yada şifre girişi yapmanıza gerek kalmaz. Direk hesaba giriş yapabilirsiniz.

Tarayıcılara şifreleri kaydetmenin dezavantajları: Şifre kaydetme işlemlerine alışıldığı zaman genellikle şifreler unutuluyor. Bu durumlarda şifreler, nokta işaretleri biçiminde görüldüğü için, şifre sıfırlama işlemleri ile şifre yenilemek durumunda kalınıyor. Bu şifre resetleme alternatiflerinin yerine, Google Chrome tarayıcısı belirtilen menülerden, tarayıcınızda kayıtlı bulunan ne kadar çok şifre bulunuyorsa basit bir yol ile tüm şifrelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Peki kayıtlı şifreleri bulmak için ne yapılmalı?

Chrome şifre görme işlemleri

Chrome kayıtlı şifrelere bakma: Kayıtlı şifreleri görmek için tarayıcının sağ üst bölümünde yer alan “üç çizgi” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda “Ayarlar” bölümüne girin. Bir sonraki işlemde “Gelişmiş” bölümüne giriş yapın. Bu sırada alt menüler listelenecek. Açılan pencereden “Şifreler – formlar” başlığı altında bulunan “Şifreleri yönet” linkine tıklayın. Açılan ekranda, hangi İnternet sitesindeki hesabın şifresini görmek istiyorsanız, o İnternet sitesinin adının karşısında bulunan göz simgesine tıkladığınız zaman o hesapta yer alan şifreyi görüntüleyebilirsiniz.

Not: Bu işlemler sırasında bir parola isterse, cihazı açarken girmiş olduğunuz kullanıcı oturum açma parolasını yazarak görüntüleme yapabilirsiniz. Kayıtlı şifreleri görmek için ilgili yerin şifresini görmek için göz simgesine tıklayın.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Chrome şifre görme işlemleriGoogle Chrome kayıtlı şifreleri görmeChrome kayıtlı şifreleri görmeGoogle Chrome kayıtlı şifrelere bakmaGoogle kayıtlı şifreleri görme

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir