TikTok takip engeli kaldırma nasıl kaldırılır?

Andronova
5 Minimum Okuma

Takip yapamıyorum ve ceza almış olma olasılıklarının ne olduğunu soranlara TikTok takip engeli kaldırma adımlarını öneriyoruz. Engel nasıl kaldırılır yanıtından önce yaşananın tam ne olduğunun anlaşılması gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Zaman zaman kullanıcıların ağlardaki bazı özellikleri kullanımları kısıtlanır. İlk akıllara gelen ceza almış olma durumu gelir. Lakin buradaki temel sebep direk bu olmayan çok sayıda destek taleplerini görüyoruz. Örnek takip limitine takılanlardan tutun sürekli peş peşe aşırı istek göndermekten dolayı geçici engellemeler gibi çok fazla sebep var.

İlk incelenecek alanlar:

 • Ağda olası problemlerin araştırılması. Bu alanda Twitter daha baskın oluyor.
 • Oturumun kontrol edilmesi ve çıkı giriş tekrar yapılması.
 • Başka telefon ve varsa başka hesabınızla deneyin.
 • Sürekli deneme yapanların başka internetle de denemesi gerekiyor.

TikTok neden takip edemiyorum?

İçeriğin satır aralarında olası sebeplerden bazılarına değindik. Aşağıya eklediklerimiz bir çok sosyal uygulamalarda görülen sıkıntılardır. Bir çoğu her ağ için geçerlidir.

 1. Çok sık peş peşe yapılan her işleme bir kısıtlama ile cevap verilir. Sistemin güvenlik tarafında ne gibi şeylerde ne yapılacağı belirlenmiş ve buna göre tepki verilir.
 2. Takip sınırının olduğunu belirtelim. Çoğunda görülmeyen bir durumdur. Yani normal birinin bu limiti çok hızlı şekilde tüketeceğini düşünmüyoruz.
 3. Kullanılan telefon, internet ve oturumların engellenme durumları.
 4. Rahatsız edecek şekilde kullanıcıların paylaşımlarına yapılan yorumlar, verilen tepkiler ve ağ kurallarını uyulmama durumlarında uygulanan yaptırımlar.
 5. Sahte hesap olarak algılanma ve hesabın bazı alanlarının doldurulmaması.
TikTok destek hatti 1 1
TikTok takip engeli kaldırma nasıl kaldırılır?

TikTok takip sorunu ne kadar sürer?

Engel süresinin şu kadar süreceğini belirten yazılara pek itibar etmeyin. Bizde daha önce benzeri bir içeriği hazırladık ama şu kadar gün süreceğini belirtmedik. Olası durumlara göre zaman kavramı değişmekte.

En erken şüpheli olarak algılanan durumlarda sonuçlanır. Belli bir dakika içerisinde kendiliğinden düzelir. Aykırı duruma devam edenlerin gün boyu yaşadığı durumlar vardır. Bir günün üstündeki sürelerin ceza boyutuna göre belirlenir. Artı daha uzun sürenlerin ceza uygulandığı anlamı taşır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yardım talebinde bulunmak isteyen kullanıcıların ilk talep gönderiminden sonra 3-4 gün kadar beklemelerini öneriyoruz. Sonra ikinci talebi oluştururken benzeri bir başka başlıkla göndermelerini öneririz.

Takip takip kısıtlamasının kaldırılma adımları

Durumun analizi yapıldı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulama, hesap, cihaz ve dahası neler yapacağınızı aşağıda sıralayacağız.

Eklediklerimiz tamamen deneme yanılma dediğimiz şeyle oluşturulmuştur. Çoğu konumuzda yer verdiğimizden aşina olduğunuz önerilerdir.

Sıralamayı kendinize göre uyarlar ve hala bir yol bulamadığınızı düşünüyorsanız, o zamanda öneri numarayı kullanmayı düşünürsünüz.

Uygulamanın test edilmesi

Buradaki farklı bir telefonda sıkıntı yaşanmadığında uygulanacak adımlardır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android kullanıcılarının yapacağı ilk işlem telefonun ayarlarında bulunan uygulamalara girmek, sonra TikTok’ a dokunmak ve içerisindeki butonlara dokunmak olacak. İlk önbelleğin ve sonrasında güncellemelerin kaldırılması gerekir. Bu öneri çözüm getirmediyse o zamanda aşağıdakini uygulayın.

Güncelleme geldiğinde sorunlar yaşandığı zamanlar oluyor. Burada uygulamanın kaldırılıp, yeniden kurulması ve hala sorun çıkıyorsa o zamanda eski sürümlerden birinin yüklenmesi gerekiyor.

Birde pek sık olmaz ama olasılıktan dolayı kontrol edilmesini önerdiğimiz bir alan bulunuyor. Uygulamaların birbirini etkileme durumu. İşlevselliği etkileyen benzeri uygulamalardan birinin kaldırılması sorunun çözdüğü zamanlarla karşılaşmıştık. Denemek isteyenlerin sonradan kurmuş olduğu uygulamalara bakmaları gerekiyor. Önce devre dışı bırakılır ve sonra duruma göre kaldırırsınız.

Hesabınızı kontrol edin

Ceza uygulanma veya geçici durumların araştırılması adına önereceğimiz en iyi yöntemlerden birini bu başlıkta söz ediyoruz.

Profilde herhangi bir şeyi değiştirdiğinizde eğer hesabınızda bir problem varsa buna izin verilmez. Örnek hakkınızdaki bir alandaki metine bir kelime ekleyip kaydetmeyi deneyin. Varsa sıkıntı kaydetmeyecek.

Birde şifrenizi değiştirmeye çalışın. Eğer mail ile bu adımı uygulayacaksanız o zaman tarayıcınızın bir sekmesinde mail hesabınızı oturumunu açık tutun. Sonra yan sekmeden şifre sıfırlamasını başlatın.

TikTok sifremi unuttum 2
TikTok takip engeli nasıl kaldırılır?

TikTok takip engelini kaldırma için talep gönderimi

Kendinden emin olanlar ve ceza almışsa ama ne kadar zaman olduğunu merak edenler için talep gönderimi şu şekilde uygulanmalıdır;

 • 3 Nokta kullanılır. Gizlilik ve ayarlarla devam edilir,
 • ‘Sorun bildir’ ve sonrasında ‘Yorum ve yardım’ yazan bölüme geçilir,
 • Eğer oturumunuzu da açamıyorsanız o zamanda ? simgesine uygulamanın ana ekranından ulaşılır,
 • Doğru başlıklarla net bölüme ulaşılır ve gerekli açıklama alanı doldurulur.

TikTok takip engeli kaldırma için kullanılacak bir çok yöntemi aşağıdaki sayfadan ulaşacaksınız.

https://www.andronova.net/sorular/tiktok-canli-destek-iletisim-formu.html
TikTok iletişim formu

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir