Tinder Hesap Silme Adım Adım Resimli Anlatım

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Tinder hesabı nasıl silinir? Farklı bir türde kullanım alanı olan bu ağda çoğunlukla eş veya arkadaş bulmak için kullananlar oluyor. Evlilikle de kapatma durumu başlıyor.

Ad imageAd image

Sosyal medyanın en çok tercih edilen ve severek kullanılan uygulamalarından biri olan Tinder, kullanıcılarının karşılıklı beğenilerini eşleştirerek iletişim kurmalarına imkan sağlamaktadır. Günden güne popülerliği artan uygulama, yeni arkadaşlıklar bulma açısından ve boş zamanlarını değerlendirmek isteyenlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kimi kullanıcılar ise zamanla şartlarının değişmesinden ötürü Tinder hesap silme ya da geçici olarak kapatma talebinde bulunurlar.

Hangi uygulama olursa olsun hiçbiri kullanıcılarını kaybetmek istemez. Yaşam koşulları değiştikçe ya da bir uygulamadan beklentilerin kalmadıysa her uygulamada olduğu gibi Tinderda bu isteğe sahip kullanıcıların 2 ayrı yöntem sunmaktadır. Tinder hesabı silme ya da hesap dondurma şeklinde faydalanabilirsiniz. Tinder uygulamasını telefondan silmek hesabın silindiği anlamına gelmemelidir.

Tinder Hesap Silme: Bilmeniz Gerekenler

1. Hesap Silmenin Sonuçları: Tinder hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, eşleşmeleriniz, sohbet geçmişiniz ve diğer hesap bilgileriniz kalıcı olarak silinir. Bu işlem geri alınamaz ve tüm verileriniz kaybolur. Dolayısıyla, hesabınızı silmeden önce bu sonuçları göz önünde bulundurmalısınız.

2. Mobil Uygulamadan Hesap Silme: Tinder hesabınızı silmek için öncelikle uygulamayı açın ve profilinizi görüntüleyin. Ardından, ayarlar bölümüne gidin ve “Hesabı Sil” veya “Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneğini bulun. Bu seçeneği seçerek hesabınızı silme işlemini başlatabilirsiniz. Uygulama size bu işlemi onaylayıp onaylamadığınızı soracaktır.

Ad imageAd image

3. Web Sitesinden Hesap Silme: Hesabınızı web sitesi üzerinden silmek istiyorsanız, Tinder’ın resmi web sitesine gidin ve giriş yapın. Profilinizi düzenleme seçeneklerine gidin ve hesabınızı silme veya devre dışı bırakma seçeneğini bulun. Bu seçeneği seçerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

4. Diğer Seçenekler: Tinder hesabınızı silmek yerine sadece bir süreliğine devre dışı bırakmak istiyorsanız, bu da mümkündür. Bu durumda, hesabınız geçici olarak askıya alınır ve istediğiniz zaman geri getirilebilir. Bunun için “Hesabı Geçici Olarak Dondur” gibi bir seçenek bulunabilir.

5. Hesap Silme İşlemi: Hesabınızı silmeden önce, bu adımın kalıcı olduğunu ve geri alınamayacağını unutmayın. Eğer Tinder’ı kullanmayı bırakmak istiyorsanız veya başka bir sebepten dolayı hesabınızı silmek istiyorsanız, bu adımı dikkatlice düşünmelisiniz.

Tinder Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabı silmek için yapılması gereken uygulamaya girilerek ana ekranda bulunan profil simgesine tıklanır. Gelen seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğine tıklanır. Ekranın en aşağısında bulunan “Hesabı Sil” kısmına basılır. “Hesap Başarıyla Silindi” yazısını gördükten sonra işlem başarıyla gerçekleşmiş demektir. Yeniden giriş yapılmak istenirse yeni üyelik gerektirdiği de unutulmamalıdır.

 1. Sol üst kısımdan “Profile” dokunuyoruz.
 2. Hesap ayarlarınızı göreceğiniz bölüm açılacak ve buradan “Ayarlar” a gireceğiz.
 3. En alta geliyoruz ve “Hesabı sil” dokunulacak.
 4. Öneri şeklinde “Hesabımı dondur” sunulacak.
 5. Altta ise “Hesabımı sil” ve hangisi ile devam etmek istiyorsanız seçiyorsunuz.
 6. Sil seçilecekse ayrılma nedenini seçmeniz istenilecek. (Sıfırdan, görüştüğüm var, ara vermek, arıza ve hoşlanmıyorum gibi)

Tinder hesap dondurma tercih edildikten sonra keşfet kapatma gerçekleşir ve açmak isterseniz size “Keşfet’ i etkinleştir” önerisi sunulur. Bu kısmı açarsanız önerilen kişileri görmeye devam edersiniz.

Ad imageAd image

Son işlemde burada hesabın neden kapatıldığına dair sebep tercih edildikten sonra, Tinder silinmesi adına onay isteyecektir. En son sil talimatının verilmesinden sonra Tinder hesabı kaldırılacaktır. Hesap son bir ay için pasif duruma alınır yani 30 gün giriş yapılmayan hesap iptal olur.. Bununla beraber sitede yer alan eşleşmeler, fotoğraflar gibi pek çok bilgi silinecektir. Bu şekilde Tinder tamamen silmek mümkündür.  

Tinder hesap silme adım adım resimli anlatım
Tinder hesap silme
Tinder hesap kapatma
Tinder hesabı nasıl silinir
Tinder silme
Tinder hesap silme butonu

Tinder Premium Hesap Silme

Tinder Premium kullanıcıları için hesap silme işlemi daha zordur. Uygulama hesabınızı silmek istemeyebilir ya da size ek masraflar çıkarabilir. Premium kullanıcıları Tinder hesap silme aşamasına geçmeden önce premium üyeliğin sonlandırılması gerekir. Çünkü uygulama silinse bile premium abonelik devam edecektir. Bu sebeple Tinder Plus ve Tinder Gold üyelikleri kesinlikle kapatılmalıdır.

Otomatik k.kartı talimatı iptali yapılmasını öneriyoruz. Bazı durumlarda geriye dönük veya gün hesabıyla ücretlendirme yapılabiliyor. Sonrasında tahsilat neden yapıldı diye uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

Silinmeyen Hesap İçin Destek

 • help.tinder.com/hc/tr/requests/new sayfasına giriyorsunuz. İsteyen uygulamadaki adımları yapabilir.
 • Yardımcı olabilirizle devam ediyorsunuz ve oturum açmakla ilgili sorunu seçiyorsunuz.
 • Neler oluyordan “Hesabımı silemiyorum” seçiliyor.
 • Telefon ve e-posta alanları seçilecek.
 • Açıklamaya ve istenilirse ekler olan yere sorun görüntüsü eklenebilir.
 • Talep gönderilecek ve 1 hafta gibi bir sürede dönüş olmadığında bir daha başvurulacak.

Tinder; konuma bağlı olarak sunulan bir arkadaşlık / flört uygulaması şeklinde tanımlanabilir ve bununla beraber bazı ülkelerde son dönemlerde oldukça tercih edilen bir ağ oldu. Ancak çoğu kullanıcı, kullandıktan sonra eninde sonunda Tinder hesabını kapatmak istemektedirler. Bunun hakkında bilgi vermemiz, Tinder kullanıcılarına ve aile yapısına fayda sağlayacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir