Tivibu telefonda açılmıyor ya da donuyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Tivibu donuyor mu? Tivibu web ve Tivibu ev' de görülen donma veya Tivibu açılmama sorunu genel olabilir. Bunu analiz etmek için farklı internet ağlarını denemek lazım. Aynı zamanda farklı bir telefonda da.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Akıllı telefonların gelişmesiyle artık bilgisayarlara çok ihtiyaç duyulmuyor. Ekran büyüklüğü sayesinde, film ve videolar rahatlıkla izlenebilir. Fakat kablosuz ağlar nedeniyle bazı sorunlar ile karşı karşıya gelinir.

Tivibu donma nedenleri: Kablosuz internet ağlar, telefon ile modem arasındaki mesafenin çok veya birden fazla kişi aynı internet ağı kullanıyor olması yayının donmasına neden oluyor. Buna çözüm veri data kullanılabilir.
Birden fazla sekmenin açık olması, Tivibu’nun yavaş çalışmasına neden oluyor. Bu sorunu önlemek için diğer sekmelerini kapatabilirsiniz.

Tivibu açılmıyor

Tivibu telefonda açılmıyor sorunu! Ağdan kaynaklanan problemlerden bazıları: Ağın kopmuş olması Tivibu yayının donmasına neden olabilir, öncellikle cihaz ile modem arasındaki bağlantıyı kontrol edin, ondan kaynaklanan bir sorun değilse operatöre bağlı bir sorun olup destek almak için arayabilirsiniz.

Fatura ödenmediğinde bazı hizmetler askıya alınabiliyor. Fatura ödendiğinde askıda kalabiliyor. DNS veya VPN tarzı uygulamalar kullanıldığında sorun olabiliyor. Nadiren de olsa ağ, hava olaylardan da etkilenip internet ağın kopmasına neden olarak TV yayının donmasına sebep olur. Bu gibi anlarda her havanın düzelmesini beklenilir ardından yine sorun çıkarsa bağlı olduğunuz internet şirketinizi arayıp yardım alınabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Tivibu web için telefonu kapatıp açınız. Tivibu ev içinde elektrik fişini çıkarıp takınız. Farklı kanallarda da sorun var mı kontrol ediniz. Örnek sinyal yok gibi. Tivibu kartını çıkarıp takınız. Televizyonlarda kart temazsızlığı olabiliyor. Genel bir Tivibu sorunu olabiliyor. Ya da bölgesel bir sorun. Cihazın tekrar kuruluma ihtiyacı olabilir. Çanak anten modellerinde kablo temazsızlığı, çanak oynaması ve LBN kaynaklı olabiliyor. 

Tivibu telefonda açılmıyor ya da donuyor

Telefondan kaynaklanan donma sorunları: Telefonun hafızası veya kendisi aşırı yüklü olması donmaya neden olabilir. Gerekli olmayan ve arka planda kendiliğinden işeyen uygulamaları silerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Cihazınızda temizleme programları bulunuyorsa silmenizde fayda var, telefonun performansı yavaş çalışmasına neden olarak diğer işlemeleri da engelliyor. Tivibu yayını açarken güvenilir bir siteden açılmalı, bu şekilde olabilecek donma sorunları gidermiş olursunuz. 

Tivibu donma sorunu genelde internet hız yavaşlığı veya Tivibu kaynaklı sorunlardan dolayı oluşmakta. Analiz edebilmek için Wi-Fi üzerinden ve mobil veri üzerinden internet bağlantısı yapıp kontrol ediniz. Birde telefonda arka planda çalışan uygulamalar olabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 19:27

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir