Turkcell yurtdışını arama ücretleri ne kadardır

Andronova
Yazar Andronova

Turkcell GSM operatörüne ait yurtdışı görüşme konuşma ücretlendirmesi ne kadardır? Yurtdışı faturalı faturasız paketler var mıdır ? sorularının cevapları bu haberimizde…

Teknoloji destek

Cep telefon sektörü dünyada ve ülkemizde abone sayısını artırarak gelişmektedir. Ülkemizde milyonlarca abonesi olan turkcell firmasıda rakipleri gibi kendi altyapısını güçlendirerek ve tarifelerini yenileyerek abonelerine hizmet vermektedir.

Son günlerde abonelerin GSM operatörü tercihlerini sadece yurtıçı kullanım tarifeleri değil bunun yanında aynı GSM operatörünün yurtdışı tarifeleride etkili olmaktadır. Özellikle ülkemizde hac ve umreye gide kişi sayısının yüksek olmasından dolayı Arabistan ülkesi ile arama ücretlendirmesi bu tercihte ön plana çıkmaktadır. Bu girişimizden sonra Turkcell firmasına ait ücretlendime ve yurtdışı paketlerine geçebiliriz.

Turkcell yurtdışı arama ücretleri

İlk olarak hazır kart kullanıcıları için uygulanan tarifelerle başlayalım. Hazır kart aboneleri olarak yurt dışı nar paketinden faydalanabilirsiniz. Yurt dışı nar paketinde ; 30 TL ödeme yaparak 100 TL oranında konuşma ve mesajlaşma hakkı elde edebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan paketleride kullanabilirsiniz. Paketler dışında arama yaptığınızda ise Doğu Avrupa-Kuzey Amerika-B.D.T. ülkelerini sabit hatlar1,59 TL/DK mobil hatları ise 2,60 TL/DK arayabilirsiniz.

Turkcell yurtdışını arama ücretleri ne kadardır

Turkcell firmasının eğer herhangi bir tarifeniz olmadığı taktirde faturalı hatlar için arama tarifesi Doğu Avrupa-Kuzey Amerika-B.D.T. ülkeleri için sabit hatlarda 1,20 TL/DK mobil hatlarda ise 2,35 TL/DK dir.

Turkcell abonelerine yurtdışını aramada faturalı hatlar için  bir kaç farklı tarife uygulamaktadır. Aynı yurt içinde kullandığını arama paketleri gibi abonelerine yurtdışında da arama paketleri sunulmaktadır. Örnek olarak aşağıdaki tabloda yer alan paketlerde en çok kullanılan Turkcell yurtdışı paketleri görünmektedir. Bu arama paketlerinde;

Ekonomik Avrupa 30 Paketi: Avrupa ülkeleriniz aradığınızda Turkcell her 30 dk başına sizden 6,5 TL almaktadır. Tabiki bu ücretlere iletişim vergisi dahil değildir.

Alo Dünya 1 Saat Paketi: Bu pakette ise firma dünyanın hangi noktasını ararsanız arayın 1 saat görüşme karşılığında 27 TL ücret talep etmektedir. Yine bu tarifeyede iletişim vergisi dahil değildir.

Alo Kıbrıs 1 Saat Paketi: Bu pakette de Turkcell sadece Kıbrıs’ı aramanız koşulu ile 1 saatlik görüşme için abonelerinden 27 TL ücret almaktadır. İletişim vergisi hariç.

Turkcell yurtdışı arama ücretleri


Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 13:10

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir