Twitch iki kademeli güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Hesaba girerken kod sorunu hemen hemen tüm platformlarda karşımıza çıkar. Twitch iki kademeli güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu sorunu, genellikle yazı devamındaki sebeplerden biri ile alakalı olmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Twitch iki kademeli güvenlik, hesapta oturum açmaya çalıştığınızda karşınıza iki farklı şekilde doğrulama çıkmasını sağlayan bir önlemdir. Şifreniz çalındığında, telefon numaranıza gönderilen kod olmadığı sürece hesabınıza giriş yapılamaz.

Konuyla alakalı yardım taleplerine baktığımızda, 1 aydır ya da daha uzun zamandır bunla karşı karşıya kalanlar oluyormuş. Hatta 2FA özelliğini açmadığım halde böyle bir uyarıyla karşılaşıyorum diyenlerde var. Böyle bir bilgi ile gelenlere bizim cevabımız, hesabınız çalınmış ve bu güvenliği açmış olabilirler.

Başka bir yardım yazısında ise, bu konuyu Twitch’ e aktarmak istedim ama böyle bir seçenek bulamadım diyenlerde var. Lakin biz konuyu araştırmak adına, Twitch’ in yardım sayfasınız şöyle bir kurcaladığımızda, aşağıya eklediğimiz bir bağlantıyla karşılaştık. Bağlantının içeriğine baktığımızda ise, direk bu özellikle ilgili seçeneğin olduğunu gördük.

Twitch iki kademeli güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu sorunu

Twitch güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu, sistemsel sorunlardan biri olacağı gibi kullanıcıyla alakalı olma olasılığı da bulunuyor. Örnek, kişi sürekli kod gönderiyor ve ekleyip kaldırıyorsa, ya da şüpheli algısına takıldığında başlığımızdaki sorunla karşılaşır.

Twitch güvenlik kodu hatasına neden olacak sebepler şöyle:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • Mesela telefon değişikliği sebebi ile mesaj ayarlarının yapılmamış olması, ya da cihazdan yapılması gereken şeylerin yapılmamış olması.
  • Yeni sim kart alma veya değiştirme, operatör değişliğinde bulunma gibi durumlarda, 72 saat civarı kod bildirimi gelmeyecek. Nedeni, yasal mevzuat gereği alınan bir güvenlik önlemidir.
  • Genel bildirimler veya yurt dışı bildirimlerine hattın kapatılmış olması.
  • Kullanılan telefonda bildirimlerin engellenmesi. Ya da bunun için uygulama kullanılıyor olması.
  • Kişi sürekli kod talebinde bulunmasından dolayı ilgili hesabın bir süre kod istemeye kısıtlanması.
  • Şüpheli olarak görülen hesapların bu isteği engellenmesi.
  • Ceza almış hesaba bir yaptırım uygulanmışsa, yaptırımın boyutuna göre bu sorunla karşılaşılması.
  • Hesabın çalınarak numara değişimi yapılması ya da kod bildiriminde engellemeler.
Twitch iki kademeli guvenlik 1
Twitch iki kademeli güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu

İki kademeli güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu başvurusu

Yukarıdakilerin incelenerek durumun anlaşılması gerekiyor. Sonra, durumunuz neyle alakalı olduğunu anladıysanız, aşağıdaki bağlantıyı kullanırsınız. Lakin, geçici kısıtlama olup olmadığının anlaşılması içinde belki tam bir gün beklemek gerekecek. https://www.andronova.net

Twitch iki kademeli güvenlik kodu talep etmek ya da sorun bildiriminde bulunmak için:

Bağlantıya girdiğinizde, Kategori başlığından, Hesap / oturum sorunları, Alt kategoriden ise, Oturum açma adlı seçenek ve son olarak Ayrıntı kategori alanından “İki kademeli güvenlik” seçeneğini seçeceksiniz. Size yardımcı olmak adına, bir dizi bilgi ekranı sunacaklar. Yazının devamında Konu, Açıklama, Mail, Doğum tarihi, 2FA kurulu olan numaranın son 4 hanesi, varsa Fatura ödeme numarası ve işletim sisteminizi seçerek gerekli alanları doldurun. Dosya yükle alanında ise, sorunu anlatacak ekran görselleri eklemek isteyenler içindir. Ya da hesabınızı doğrulamak için kimlik bilgilerinin eklenecek alan.

Twitch iki kademeli guvenlik 2
Twitch güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu

Twitch’ e nasıl başvuru yaparım diye sorunların yapacağı tüm işlemleri anlatan resimli adımları ekledik.

Twitch iki kademeli guvenlik 3
Twitch iki kademeli güvenlik kodu hata

Başvurunun geri dönüşü

Sorununuzu bildirdiyseniz, geri dönüş bilgisini şöyle alacağınız diyen bir bilgi bulunmuyor. Kayıtlı e-posta hesabınıza geri dönüş yapılacak. Lakin, şu tarihte, olumlu ya da olumsuz diyebileceğimiz bir bilgi bulunmuyor. İlk gün, belki başvurunuz bize ulaştı bilgisi gelecek ve ilk hafta sorunun cevabını alacaksınız.

Twitch numara değişikliği sorunu

Telefon numaram değişti kod gelmiyor veya numaram değişti Twitch iki kademeli güvenlik kodunu alamıyorum diyenlerde oluyor. Bunun içinde yine aynı başvuru kanalı kullanılacak. Dosya ekleme alanından ise, kimliğinizin ekran görüntüsünü ekleyebilirsiniz. T.C. bilgisini ve seri numarasını gibi bilgileri gizleyebilirsiniz. İlla göndereceksiniz diye bir şey demiyoruz. Lakin, isteneceği olasılığını bildiğimizden dolayı zaman faktörü için siz daha önceden gönderebilirsiniz.

Birde eski numarama kod gidiyor diyenler oluyor. Ya da Twitch numara değişikliği yaptım kod gelmedi diyenlerde oluyor.

Twitch iki kademeli güvenlik hatası alanlara yönelik hazırladığımız makalemiz işe yaramıştır diye düşünüyoruz.

Sonraki haber: Twitch telefon numarası doğrulama kodu gelmiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir