Twitch müşteri hizmetleri için iletişim kanalları

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Twitch iletişim telefon numarası olmadığından dolayı, müşteri hizmetleri için talep gönderme ve bir kaç tane öneri adım bulunmakta. Dolandırıcılık gibi durumlarda yasal işlemler gerekebilir.

Sponsorlu reklam

Sitemizde bir çok sosyal medya uygulamasına yönelik çözüm içerikleri yer almakta. Eskiden daha çok teknoloji ve bu alanla alakalı haberlere yer verirdik. Zamanla sorunlara yönelikte çözüm haberleri hazırlamaya başladık. Bu köşede ise, bu ağda ne gibi başvuru kanalları var onlara yer vermeye çalıştık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitch iletişim kanallarından bazıları

Twitch iletişim için:

Sponsorlu reklam

1. help.twitch.tv/s/contactsupport?language=tr

2. Adınızı, kullanıcı adınızı, Twitch ekli e-posta hesabını ve kategori kısmında ilgili olan seçildikten sonra birde platformun seçilmesi gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

3. Kullanılan kategorilerle alakalı bilgilendirme alanları.

  • İlk seçeneğe baktığımızda genel ile başlık bulamadığımız konular için seçilecek.
  • Geri bildirim olanla yaşanan sorunlarla ilgili destek alınabilir.
  • Hesap açmayla alakalı üçü seçenekle girişte sorun yaşayanlar için kullanılmakta.
  • Satın alımlarla alakalı destek ve şikayetler için bir seçenek sunuluyor.
  • Twitch uygulamalarla alalaklı masaüstü (bilgisayar), televizyon ve mobil cihazlar örnek telefonla alakalı durumlar için oturum açılamsı talep ediliyor.

Sosyal hesaplarından iletişime geçmeye çalışınız

  • twitter.com/TwitchSupport
  • facebook.com/Twitch.Support

Artı satın almalarla alakalı Twitch destek sayfası için help.twitch.tv/s/article/contacting-purchase-support?language=tr

Twitch müşteri hizmetleri telefon numarası soranlara yukarıdaki sıralamayı öneriyoruz. Bu gibi yerlerde destek hattı bulunmaz ve taleplerin bir çoğuna dönüş yapılmayabiliyor. Bundan dolayı 2-3 gün geçerek tekrar tekrar talep açılması iyi olacak.

Twitch, sosyal ağ olarak adlandırılsa da bir çok ağdan çok sayıda farkı bulunmakta. Canlı yayınla büyük kitlelere ulaşılan uygulama çoğunlukla oyunlarla alakalı yayınlarda ön plana çıkmakta. Amerika merkezli olan bu şirketin çoklu dil desteği verdiğini belirtelim. Gençlerin para kazanma kapısı olarak çok tercih edilen bir yapısı da bulunuyor. Bazı gençler kendi evine çıkacak kadar para kazandığını söyleyebiliriz. Para kazanmada bağış önemli rol oynuyor lakin Türkiye’ de çok fazla bir bağış yapılmamakta. Birde ücretli abonelik sisteminin de olduğunu söyleyebiliriz. Burada daha uzun ve kapsamlı yayınlara ulaşılabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Platformun para olayı için 5 Bin abone şartı var ve abonelerle izleyici kitlesi oluşturulması da gerekiyor. Şartlar yerine getirildi ve başvuru yapıldıktan sonra “Subscriber” adlı bir simge kanalda yer alıyor. 4 Dolar gibi bir ücretle kanalınıza abone olunabilinecek. Burada size kalan 1-1.5 dolar diyebiliriz.

Twitch müşteri hizmetleri için iletişim kanalları

Upload butonu ile göndereceğiniz talebin varsa ekran görüntüsünü eklemeniz için koyulmuş bir seçenek. Örnek alınan hatanın görüntüsü veya hesap doğrulamada kullanılacak kimlik görüntüsü eklenebilir. Yasal bir süreç varsa onun evrağı eklenerek yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Twitch iletişim

Twitch iletişim bağlantılarının dışında, sorununuzla alakalı karşınıza bir seçenek sunulma olasılığı var. Bu daha çok hesaba yönelik yaptırımlarda karşınıza çıkmakta.

Bir başka öneri: Twitch doğrulama kodu gelmiyor

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak