Twitch müşteri hizmetleri için iletişim kanalları

media 1068

Twitch iletişim telefon numarası olmadığından müşteri hizmetleri için talep gönderme ve bir kaç tane öneri adım bulunmakta. Dolandırıcılık gibi durumlarda yasal işlemler gerekebilir.

teknik destek

Twitch iletişim için:

1. help.twitch.tv/s/contactsupport?language=tr

2. Adınızı, kullanıcı adınızı, Twitch’ ekli e-posta hesabını ve kategori kısmında ilgili olan seçildikren sonrabirde platformun seçilmesi gerekiyor.

3. Kullanılan kategorilerle alakalı bilgilendirme alanları.

  • İlk seçeneğe baktığımızda genel ile başlık bulamadığımız konular için seçilecek.
  • Geri bildirim olanla yaşanan sorunlarla ilgili destek alınabilir.
  • Hesap açmayla alakalı üçü seçenekle girişte sorun yaşayanlar için kullanılmakta.
  • Satın alımlarla alakalı destek ve şikayetler için bir seçenek sunuluyor.
  • Twitch uygulamalarla alalaklı masaüstü (bilgisayar), televizyon ve mobil cihazlar örnek telefonla alakalı durumlar için oturum açılamsı talep ediliyor.

Sosyal hesaplarından iletişime geçmeye çalışınız. Örnek:

  • twitter.com/TwitchSupport
  • facebook.com/Twitch.Support

Artı satın almalarla alakalı Twitch destek sayfası için help.twitch.tv/s/article/contacting-purchase-support?language=tr

Twitch müşteri hizmetleri telefon numarası soranlara yukarıdaki sıralamayı öneriyoruz. Bu gibi yerlerde destek hattı bulunmaz ve taleplerin bir çoğuna dönüş yapılmayabiliyor. Bundan dolayı 2-3 gün geçerek tekrar tekrar talep açılması iyi olacak.

Twitch, sosyal ağ olarak adlandırılsa da bir çok ağdan çok sayıda farkı bulunmakta. Canlı yayınla büyük kitlelere ulaşılan uygulama çoğunlukla oyunlarla alakalı yayınlarda ön plana çıkmakta. Amerika merkezli olan bu şirketin çoklu dil desteği verdiğini belirtelim. Gençlerin para kazanma kapısı olarak çok tercih edilen bir yapısı da bulunuyor. Bazı gençler kendi evine çıkacak kadar para kazandığını söyleyebiliriz. Para kazanmada bağış önemli rol oynuyor lakin Türkiye’ de çok fazla bir bağış yapılmamakta. Birde ücretli abonelik sisteminin de olduğunu söyleyebiliriz. Burada daha uzun ve kapsamlı yayınlara ulaşılabiliyor.

Platformun para olayı için 5 Bin abone şartı var ve abonelerle izleyici kitlesi oluşturulması da gerekiyor. Şartlar yerine getirildi ve başvuru yapıldıktan sonra “Subscriber” adlı bir simge kanalda yer alıyor. 4 Dolar gibi bir ücretle kanalınıza abone olunabilinecek. Burada size kalan 1-1.5 dolar diyebiliriz.

Twitch müşteri hizmetleri için iletişim kanalları

Upload butonu ile göndereceğiniz talebin varsa ekran görüntüsünü eklemeniz için koyulmuş bir seçenek. Örnek alınan hatanın görüntüsü veya hesap doğrulamada kullanılacak kimlik görüntüsü eklenebilir. Yasal bir süreç varsa onun evrağı eklenerek yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Twitch iletişim


Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 20:13

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın