Twitch telefon numarası doğrulama kodu gelmiyor hatası

Mustafa Kemal
By Mustafa Kemal
5 Minimum Okuma

Twitch telefon numarası doğrulama hatası zaman zaman kullanıcılarının canını sıkıyor. Örnek, güvenlik kodunuz doğrulanırken bir hata oldu yazısı çıkıyor ve Twitch kod gelmiyor sorunu ile karşılaşıyorsunuz.

Sponsorlu reklam

İçeriğimizde ilk önce, Twitch doğrulama kodu gelmiyor sorununa yanıt vereceğiz, sonra yayın yapmak için bir kaç öneri başlığa yer vereceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not: Şu an yaşadığınız nedir bilmediğimizden dolayı direk şunu yapınız dememiz pek mantıklı olmuyor. Lakin, önce sizin gibi başka kullanıcılarda olup olmadığını araştırmanızı öneriyoruz. Belki geçici bir probleme denk geldiniz.

Sponsorlu reklam

Twitch telefon numarası doğrulama

İki kademeli güvenlik özelliğinden yararlanmak için kullanılan bu araç, hesabınızda oturum açarken cep telefonunuza gelen kodu kullanarak güvenli şekilde erişim sunan yararlı bir özelliktir. İlave olarak kullanılan bu güvenlik seçeneği sayesinde, hesabınız çalındığında, çalan kişi bu doğrulamadan geçmeden hesabınıza ulaşamayacak. Tabi ek güvenlik alanlarını da geçerse. Örnek, Twitch hesabınızda kullandığınız e-posta hesabını da hacklemiş ise, bu mail hesabınız kullanarak oturum açmaya çalışacak girişimlerde bulunması mümkün.

  • Twitch numara doğrulama için kullanacağınız bağlandı: https://www.twitch.tv/settings/security
  • İlgili bağlantıya girdiğinizde direk aşağıdaki alana ulaşacaksınız. Ulaşamayanlar ilk görseldeki Ayarlar alanına tıklayarak ikinci alana ulaşacaktır.
Twitch telefon numarasi dogrulama 2
Twitch telefon numarası doğrulama

Resimde, iki kademeli güvenlik seçeneğini işaret ediyoruz. Buradaki butonun çalışmaması durumunda, tarayıcınızın gizli sekmesini kullanmanız ve duruma göre başka bir tarayıcı ile de denemeniz önerilir. Lakin, sürekli ilgili ekrana girmek için giriş çıkış yaparsanız, şüpheli sınıfına girmenize sebep olacaktır. Hele hele farklı cihazlarda aynı anda giriş yapılması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Twitch telefon numarasi dogrulama 3
Twitch telefon numarası doğrulama kodu gelmiyor

Twitch telefon numarası doğrulama kodu gelmiyor

Twitch doğrulama kodu gelmiyor, daha çok sık kod gönderimi yapan kullanıcıların başına gelmekte. Birde şüpheli görülen hesaplara yönelik önlem amaçlı bir süre kısıtlama uygulanır.

İçeriğimizin devamında, Twitch kod gelmiyor için olası sebeplerin bir listesini sizlere hazırladık.

Bilgisayar ve mobil cihaz sorunları

Hesaba giriş için kullanılan bilgisayar veya cihazda oluşan güvenlik sorunları, oturum açmanızı ya da numara doğrulamasını engelleyecektir.

Güvenli görülmeye veya şüpheli olarak algılanan cihazlardan giriş yapmamaya ve o gün giriş yaparken kullandığınız interneti kullanmadan oturum açmaya çalışın. https://www.andronova.net

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hatlara yönelik güvenlik önlemleri

Yeni hat, sim kart değişimi ve operatör geçişlerinde bir süre bildirim mesajlarının gelmesi engellenir. Örnek sosyal medya hesabınızdan gelecek kodlar elinize ulaşmayacak. Bu süre 72 saatle sınırlıdır.

Şüpheli davranışta bulunan kullanıcıların kısıtlanması

Herhangi bir şüpheli davranış sergileyen hesaplara yönelik bir süre engel uygulanır. Bu belli bir dakika, saat ve günle sonuçlanır. Davranışın boyutuna göre değişir ve ısrarla tekrarlanırsa, süre uzar.

Davranışlara örnek:

Aşırı başkalarının paylaşımlarına veya yayınlarında yorum yapma, bir şeyler paylaşma ve topluluk kurallarına uyulmama. Unutmadan, hesabınıza girerken aşırı yanlış şifre denemesi veya farklı bölgelerden girerken şüpheli görülme durumlarında da bir engel uygulanır.

Operatör veya uygulama geliştiricisi ile alakalı oluşan sorunlar

Bu, göreceli bir durum ve hangisinde sorun çıkmıştır ancak deneme ile anlaşılır. Örnek, hesabınıza bir bilgi eklediğinizde acaba kaydetmenize izin veriyor mu? Ya da hizmeti kullanırken, yolunda gitmeyen herhangi bir şey var mı buna bakmak lazım.

Operatöre yönelik yapacağınız en iyi test, sosyal medya hesabınızı kullanarak bildirim denemesi yapmanız olacak. Örnek, şifre yenileme talebi veya iki aşamalı güvenliğin kullanılması adına numara doğrulaması.

Numaranız, bildirim almaya müsait değil veya kapalı olma olasılığı için, operatör müşteri hizmetlerine ulaşmanızı öneriyoruz. Herhangi bir sorun görülmüyor olsa dahi, bildirimleri kapatıp açtırın ve duruma göre hattınızı resetletin.

Twitch telefon numarasi dogrulama 1
Twitch kodu gelmiyor sorunu

Twitch nedir

Twitch, çevrimiçi canlı yayın platformudur. İzleyiciler, yayıncıların canlı yayınlarını izleyebilir, yorum yapabilir, sohbet edebilir ve çevrimiçi oyunlar oynayabilirler. Twitch, yayıncıların çevrimiçi canlı yayın yapmalarına izin verirken, izleyicilerine de çevrimiçi eğlence deneyiminin tadını çıkarmalarına yardımcı olur.

Twitch, oyun oynayıp canlı yayınlar yapan çevrimiçi oyuncular, müzik sanatçıları ve diğer sanatçılar gibi insanların farklı nedenlerle kullanabilecekleri bir platformdur. Twitch, güçlü bir platform olarak kullanıcılara ulaşmak için ideal bir seçenektir. Siz de bu platformda yayıncılık bandında ilerlemek istiyorsanız, Twitcher olmanın yolları için uzman desteği alın.

Twitch hesabı oluşturma

Twitch hesabınızı oluşturmak için twitch.tv sitesine gidip kayıt olmanız gerekecek. Hesabınızı oluşturduktan sonra, profil sayfanızı düzenleyerek izleyicilerinizi tanımanız ve yayınlarınızın görünür olmasını sağlamanız gerekecek.

Twitch telefon numarası doğrulama kodu gelmiyor sorunu sürekli yaşayanların bizimle iletişime geçmelerini öneriyoruz.

Sonraki öneri haberimiz: Twitch hesabım çalındı geri alma çözümü

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.
İnceleme bırak

İnceleme bırak