Twitter beğeni yapamıyorum çıkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Twitter beğeni yapamıyorum sorunu, genellikle ceza alan hesaplarda karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda olası farklı sebeplerden de söz edeceğiz. Beğen butonuna dokunduğumda yuvarlak simge çıkıyor diyenler pek olmuyor diye düşünüyoruz. Biz geçenlerde böyle bir şeyle karşılaşmıştık. Sonradan kendiliğinden düzeldi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Başlığa baktığınızda iki konuyla alakalı yazı hazırladığımız göreceksiniz. Beğeni yapamıyorum ile beğeni çıkmıyor aynı sınıfta yer alsa da, farklı sebeplerden ortaya çıkabiliyorlar. Çözüm kısmında belki yapılacaklar birbirine benzeyebilir.

Önerilerimizin bir kısmı deneme ile yol alınmakta. Yaşanan belki size özel değildir.

Beğeni neden olmuyor

Twitter pek sık sorun çıkaran bir ağ değil. Lakin sistem iyileştirmelerinin yapılması ve kullanıma bağlı kısıtlamalarda böyle şeylerle karşılaşılabiliyor.

Olası çıkma nedenleri şunlardan oluşmakta:

  • Anlık veya belli zaman diliminde çıkan arıza.
  • Güncelleme nedeniyle çıkma olasılığı.
  • Aşırı kullanıma bağlı kısıtlamalar.
  • Ceza alınma durumları ve yasal sebepler.
  • Şüpheli davranışlar algılanması.

Listeyi uzatabiliriz ama anlamanız için yeteri kadar örnek verdiğimizi düşünüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Beğeni işaretine dokunduğunuzda yuvarlak simge haline dönüşüyor ve o şekilde kalıyor mu? Kendimizde olan buydu ve ertesi gün kendiliğinden çözüldü. Anladığımız kadarıyla geçici bir engel denilebilir.

Twitter beğeni olmuyor çözümü

Beğeni çalışmıyor şikayetlerinden önce nedenini anlamamız gerekiyor. Varsa başka bir hesabınızla o an için kontrol ediniz. Artı farklı bir internet bağlantısından da yararlanınız. Unutmadan bilgisayar veya tarayıcı tarafında da denenmesi gerekir.

Yukarıdakilerin dışında birde aşağıya denemeniz için olası test adımları olacak. Çok sık deneyenlerin belli bir zamana kadar engel alacağını vurgulayalım.

Çıktığı an başkalarına sorunuz. Ayrı şehirlerde olan kişilere sorulmasını da önermekteyiz.

Yazı sonunda önerdiğimiz bağlantı haberimize göz atılması gerekebilir. Eğer geliştiriciye iletmek istiyorsanız, hem başvuru bağlantılarını kullanınız, hem de ayarların bulunduğu sekmeden yardım kısmına giriniz.

Hesap tarafında olası aksaklıklar

Bir şeyin çok defa peş peşe yapılmasından sonra bir kısıtlamaya maruz kalınma durumu var. Bunun testi için başka cihazlardan denenmesi gerekiyor. Eğer ceza almışsanız o zamanda profil alanında bir şeylerin değişemeyeceğini düşünüyoruz. Tabi bu bir dönem bu şekilde oluyordu.

Şikayetle sonuçlanan bir durumunuz varsa, herhangi bir bilgilendirme yazısı tarafınıza gönderilecektir. Artı hesaba girerken uyarı verme olasılığı var.

Askıda kalınma durumlarıyla karşılaşmış olabilir misiniz? Farklı bir sosyal medya aracında böyle bir şey vardı. Dondurulan hesabı açarken bir çok aksaklık çıkabiliyordu. Hatta dondurmadan çıkmayabiliyordu.

Hesabınıza ek doğrulama seçeneği kullanın. Örnek ekli olmayan telefon ve mail adresi eklenmesi gibi. Şüpheli durumlarda iş yapabilir.

Uygulama alanında aksaklıklar

Biz daha çok çıkan bir sürümle ortaya çıkan sorunlardan bahsederdik. Bu aralar pek yaşanmıyor olsa da, devamlılığı olan bir problem denilebilir.

Güncelleme yapılır ve arkasından bazı telefonların sürümleriyle uyumlu çalışmaz. Yeni bir versiyon çıkana kadar eskisine dönülmesini öneririz.

Artı sonradan yüklediğiniz bir uygulamanın bir başkasıyla uyumsuzluk yaşatması. Durdurma veya kaldırmayla test edilebilir.

Telefonda uygulamaların alanına girdiğinizde orada bulunan “Twitter” alanına girmeniz gerekiyor. Sonrasında içerisinde yer alan verilerin temizlenmesi ve diğer seçeneklerin üstüne dokunarak bir yol görebiliriz.

Mobil tarafta yaşanan olumsuzluklar

Zamanla eskiye işletim sistemlerinin yeni versiyonları çıkmamasından dolayı bir dizi uyum sorunları yaşanabiliyor. Bunla alakalı uyumlu olabilecek eski sürümlerin incelenmesini öneriyoruz.

Üreticilerin belli zaman aralığına kadar cihaz desteğini verirler. Sonrasında artık güncelleme desteğinin olmayacağını belirtirler. Kısaca yeni modellere geçiş yapın derler.

Gelelim diğer etkenlere:

  • Tarih kısmının yanlış olmasından dolayı çıkan aksaklıklar.
  • Yüklü olan sistem ve uygulamaların versiyonları güncellenmesi gerekebilir. Aksi durumda sistem çakışmaları yaşanabilir.
  • Uzun süredir kapatılmamış cihazların sistem tarafında sorun çıkarması.
  • Virüs bulaşmasından dolayı engellemeler.

Aşağıya eklemiş olduğumuz görselde kalp simgesine dokunduğumuzda bir anda yuvarlak daire şeklini alıyor ve o şekilde kalıyor. Paylaşımdan çıkıp tekrar girdiğimizde beğenmediğimizi görüyoruz. Kısaca beğen butonu çalışmıyor.

Denemek adına farklı paylaşımlarla teker teker deneyeceğiz. Varsa başka hesabınızla denedikten sonra durum netleşecek. Tabi tarayıcı üzerinden de denemeden net bir şeyler söylemek yanlış olacak.

Twitter begeni yapamiyorum
Twitter beğeni yapamıyorum

Aşağıda gördüğünüz gibi kalp işareti yuvarlak bir hale geliyor. Belki bazılarında beğeni simgesi çıkmıyor hatası yaşanabilir.

Twitter begeni yapamiyorum 2
Twitter beğeni çıkmıyor

Sistem tarafında yaşanan olumsuzlukların araştırıldıktan sonra eğer genelde yaşanmamışsa, o zaman bildirimde bulunmanız gerekiyor. Yardım alanı ve bildirim bağlantılarından yararlanabilirsiniz. İçeriğimizde bunla alakalı müşteri hizmetleri adlı bir içeriğimiz bulunmakta. Kesinlikle incelemenizi öneririz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.