Twitter bir hata oluştu tekrar dene nedeni

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Bir hata oluştu, Twitter hesabına ulaşmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan boş profil sayfası sorunudur. Genelde ceza alan kullanıcıların profil ekranında çıkar. Birde yaşanan aksaklıklarda görülebilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Teknik bir sorundan dolayı bu isteği yerine getiremedik sorunuyla karşılaşanlarınız var mı? Biz bir kez karşılaştık ve sorun bildirimi karşımıza çıktı. Lakin bazılarında çıkmayabiliyor.

Twitter uygulamasında pek sık karşımıza problem çıkmamakta ve çıkanlarda genelde anlık yaşanan sıkıntılar oluyor. Bağlantının kopması, sık denenen bir işlem veya geliştiricinin kullanıcıyı anlık durdurması. Bunların dışında oluşan durumlar çoğunlukla ceza olarak veya güvenlikle alakalı yaptırımlar diyebiliriz. İş böyle olunca o an oluşan nedir bilmeden herhangi bir işlem yapılmaması daha mantıklı olacaktır.

Hata oluştu neden çıkıyor?

Çıkan uyarı birinin kullanıcı adına dokunduğunuzda çıkıyorsa, ceza almış veya hesabı kapatma işlemi başlatılmış olabilir. Kendinizde çıkıyorsa bize göre size de yaptırım uygulanmış olabilir. Ya da kurallara aykırı yaptığınız bir şeylerin sonucu kısmi kısıtlamaya maruza kalmış olabilirsiniz.

Şunların bilinmesi belki size bir fayda sağlayabilir. Yaşadığınız geçici bir durum olabilir veya sizinle alakalı bir şeyden dolayı yaşanmış olabilir diyerek denenmesi gerekenlere bir göz atınız.

 • Deneyebileceğiniz başka bir cihaz varsa denensin. Bilgisayarda olabilir.
 • Tarayıcıyla hesaba girilmesi ikinci bir alternatif olabilir.
 • Oturumdan çıkış yapılması tekrar girilmesi anlık problemleri çözebiliyor.
 • İnternet engeli olan durumlarda modem kapatılması ya da dns tanımlanması kısmi olarak çoğu sorunu çözmekte.
 • Varsa başka bir hesabınızla uygulamanın denenmesi iyi olacaktır.
 • Güncelleme alan uygulamada nadir görülen yazılım sorunları olabiliyor. Bu gibi durumlarda eski sürümden biri iş görmekte.
 • Telefonun ya da PC’ nin tarihinde yanlışlık olması problem yaşatabilir.

Evet daha çok yazağımız nedenler ve denenecekler olacaktır. Lakin bunların yeterli olacağınız düşünüyoruz ve yetersiz olan yerlerde bizimle detayın paylaşılması ek önerileri yazmamızı sağlayabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hatanın çözümünde ne yapılmalı?

Yaptırım varsa, haklı olmadığınız sürece bir şeylerin yapılması pek yarar sağlamayacaktır. Lakin sistemden alakalı oluşan aksaklıklarda denenecek adımlar bulunmakta.

Başka hesaplarla denendiğinde erişim yapılan durumlarda sorunlu hesabın testi için profilden bir şeyi değiştirmeye çalışılmalı. Örnek hakkında yani kişisel alandaki yazının değiştirilmeye çalışılması en iyi test aracı olacaktır. Değişmiyor ve uyarı veriyorsa o zaman anlayınız ki hesapla alakalı bir engellemenin geldiği.

Diğer olası sebeplerde şöyle:

 • Anlık oluşan problemlerde çıkan uyarılardan biri olabilir.
 • Erişimde engel almış hesaplarda görülebilir. (Varsa başka hesapla test edin)
 • Cihazlar ve internet bağlantılarda kısıtlamalar uygulanabilir. (Yakın zamanda kullanmamış internet ve cihazla deneyin)
 • Şüpheli algısı nedeni ile erişim engeli uygulanabilir.
 • Tarih ayarı yanlış gösteriyorsa erişim dışında farklı uyarılarda verebilir.
 • Şifre yenilenmesi belki açılmasını sağlayabilir. (Tarayıcı alanında bir sekmede hesaba bağlı e-posta oturumunu açınız ve diğer bir sekme üzerinden sıfırlamayı başlatınız)

Şüpheli görülen bir hareket algılanmışsa, ilerleyen herhangi bir saat aralığında tekrar deneyebilirsiniz. Baktınız aynı ekran geliyor, o zamanda son girişimden tam 1 gün sonra tekrar kontrol ediniz.

Twitter bir hata oluştu yazısı çıkıyor
Twitter bir hata oluştu tekrar dene nedeni

Talep göndermek için

Aşağıya eklediğimiz bağlantılardan yararlanabilirsiniz. Ayrı ayrı günlerde gönderip dönüş için beklemeniz gerekiyor. Bir hafta kadar bir süreden sonra talepleri yenileyiniz.

 • help.twitter.com/tr/forms
 • help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended
 • [email protected]

Diğer bağlantılarla alakalı ağ için hazırladığımız iletişim konusuna bakmanızı öneririz. Tabi yukarıdakilerin dönüşü olmamışsa denenebilir.

Twitter bir hata olustu 1
Kullanıcı hatası için talep gönderimi
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.