Twitter bu tweet kullanılamıyor hatası çıkıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Sosyal ağlardaki paylaşımların bazılarında görüntüler çıkmayabiliyor. Örnek Twitter bu tweet kullanılamıyor hatası ile karşılaşabilirsiniz. Tweet açılmıyor veya görüntülenmiyor sorunu yaşandığında aşağıdakilerin kontrol edilmesi gerekiyor.

Teknoloji destek

Twitter, siyasi içerik paylaşımlarının en çok yapıldığı yer diyebiliriz. Bir çok ülkenin lideri bu platformda sesini duyurur. Resmi açıklamaların merkezi olarak da görülebilir. Kısaca önemli bir yere sahip olan bir ağın kullanımlarında ara ara aksaklıklar çıkabiliyor.

Bu tweet kullanılamıyor, Twitter paylaşımlarında ara ara görüntülenemeyen tweet’ ler olabiliyor. Buna sebep olan etkenlerin bir kısmı kullanıcıların kendisiyle alakalıyken bir kısmı ise sistemdeki problemlerden dolayı yaşanmakta. Çözümünde kişiden kişiye değişen yöntemleri aşağıya ekleyeceğiz.

Tweet neden kullanılamıyor?

Kullanılamayan tweet ya ağ tarafından kaldırılmıştır, ya da kısıtlamaya uğradığı anlamını taşır.

İçerikte toplulukları olumsuz etkileyen ve rahatsız eden bilgiler veya görseller içeriyorsa, incelenmeye alındığında kısmi kısıtlama, kaldırma ve hesabın yaptırıma uğraması durumu mümkündür. Buna itiraz edenlere cevap gün içerisinde veya bir hafta içerisinde gelecektir.

 • O an için çıkan ağ hatalarından biri buna neden olabiliyor.
 • Yükleme sırasında oluşan bağlantı problemleri.
 • Geliştiricinin yaptırım kararı veya erişime engeli.
 • Dünya genelindeki aksaklıkların görülmesi.
 • Hesabın kısıtlı denilen mod’ da kullanılması.

Yukarıdakilerin olasılık olduğunu belirterek sonrasındakileri uygulamanız gerekiyor. Belki hiç bir şeye dokunmadan beklemeniz daha yararlı olacaktır.

Bu tweet kullanılamıyor nasıl çözülür?

Test için mümkünse başka bir hesapla ilgili paylaşıma bakınız. Görüntülemede bir sıkıntı görülmüyorsa, telefonun uygulama versiyonuna, ayarlarına, cihaza ve hesaba bakılması gerekiyor. Bunların sırlamasını aşağıya ekliyoruz.

 • Göremediğiniz tweet’ in bağlantısını kopyalayınız ve tarayıcıya kopyalayarak birde oradan görüntülemeye çalışınız.
 • Oturumunuzu çıkışa atınız, cihazını ve modeminizi kapatıp açınız.
 • Telefonun tarihinde yanlışlık varsa düzeltiniz. Aynı zamanda güncellemelerin kontrol edilmesini öneriyoruz.
 • Uygulamanın kaldırılıp açılmasından sonra birde önceki bir versiyonun denenmesini öneririz.
 • Başka paylaşımlarda durum aynı mıdır diyerek gerekli kontrolleri yapınız.
 • Geçici olma olasılığı için beklemeniz gerekecektir.

Şikayetlerden gelen bildirimlere veya kural dışı paylaşımlara uygulanan yaptırımların itirazı için yapılan başvuruların dönüşleri uzun sürebiliyor.

Twitter bu tweet kullanilamiyor 1
Twitter bu tweet kullanılamıyor hatası

Uygulamanın eksiklikleri veya sorunları

Kaldırıp tekrardan kurulan versiyonların bir kısmında uyum göstermeme durumları yaşanabiliyor. Böyle durumlarda bizim önerimiz önceki versiyonların denenerek bir geçici çözüm oluşturulması.

Uygulamanın içerisinde yapacağınız işlemler şöyle olacak:

 • Telefondaki “Uygulamalar” yazan alana girin,
 • Twitter’ ı bulun,
 • İçeriğindeki önbellek ve diğerini teker teker çalıştırmanız gerekiyor.

Hesabın kontrol edilmesi

Ceza ve geçici yaptırımların kontrolü için profilde değişiklik yapılabiliyor mu diye kontrol öneriyoruz. Yapılamıyorsa bu durumların yaşanabileceği anlamına gelir.

Diğer bir deneyeceğiniz önerimiz başka hesabınız varsa birde onla kontrol etmeniz. Bu işlemlerde farklı türde içeriklerde yayına alabilirsiniz. Belki sadece metinde yayınlamalısınız.

Profesyonel dediğimiz hesap türüne geçiş yapmanızda yarar bulabilirsiniz. İstediğinizde geri dönersiniz.

Bu tweet kullanılamıyor nedir yanıtını verdikten sonra olası çözümündeki önerilerimizi yazdığımız içeriğimizde paylaştık. İçeriklerimiz sadece güncel olan sıkıntılarından bahsetmektedir.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.