WhatsApp Eski Sürümler Çalışır Mı?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp eski sürümler çalışır mı sorusu genelde telefonu yeni sürümleri desteklemeyen ve bir süre sonra eski sürümlerle idare etmek zorunda kalan kullanıcıların sorusudur.

Ad imageAd image

WhatsApp eski sürümle çalışır mı? Minimum sürüme kadar çalışır. Mesela, Android için en düşük sürüm sanırız 5.0 olarak biliyoruz. iPhone içinde iOS 12 olarak en düşük sürüm belirlenmiş.

Uygulama güncellemelerinin beraberinde getirdiği sorunlar zaman zaman kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bazı kullanıcılar, bu durumu çözebilmek adına bir çok kapıyı çalarlar. WhatsApp’ta eski sürüme geri dönmek gayet basittir ama uyumlu olmak şartı ile.

WhatsApp Eski Sürümler Çalışır Mı Sorusu

Evet çalışır ama bu sorunun cevabı değişken oluyor. Yani, cihazınızın işletim sistemi sürümüne bağlı olan bir cevap. Ancak şimdilik bir çok Android cihaz bu uygulamayı destekliyor. Ancak bir çok eski model bir süre sonra uyum sorunu yaşamakta. Bakmışsınız bazı özellikler düzgün çalışmıyor.

Telefonu desteklemeyen hesap sahipleri için 3.taraf uygulamalardan yararlanılmasını öneriyoruz. Bir uygulamayı kullanarak bir çok sosyal medya araçlarını bir uygulama üzerinden yayına alınacaktır.

Ad imageAd image
WhatsApp eski surumler calisir mi 1
WhatsApp eski sürümler çalışır mı

WhatsApp Eski Sürümü Yükleme

 1. Mevcut WhatsApp Sürümünü Kaldırma: Burada ilk yapılacak olan telefondaki mevcut WhatsApp sürümünü kaldırmak olacak. Bu adımı, telefonun ayarlarındaki uygulamalar alanından yapabilirsiniz. iPhone kullanıcısıysanız, uygulamanın üstüne kısa bir süre basılı tutun ve X ile işlemi tamamlayın.
 2. WhatsApp’ın Eski Sürümünü İndirme: Daha eski ya da bir önceki WhatsApp sürümünü indirmek için, güvenilir bir kaynaktan APK dosyasını bulmanız gerekecek. Ancak, uygulama indirme işlemini gerçekleştirirken cihazınızın hangi sürümleri desteklediğini bilmeniz daha mantıklı bir sonuç çıkaracaktır.
 3. Bilinmeyen Kaynaklardan Yükleme İzni: APK dosyasını indirdikten sonra, cihazınızın ayarlar menüsünden “Güvenlik” veya “Gizlilik” bölümüne giderek “Bilinmeyen Kaynaklardan Yükleme” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekebilir. Bu, cihazınıza kaynak dışı uygulamaları yüklemenize olanak tanır.
 4. WhatsApp’ı Yükleme: İndirdiğiniz eski APK dosyasını bulup açtıktan sonra, yükleme işlemini tamamlayarak eski sürümü telefonda çalışıp çalışmayacağını test etmiş olacaksınız.
 5. Veri Yedekleme ve Geri Yükleme: Eski sürümü başlattıktan sonra, mevcut hesabınızla oturum açıp gerekli doğrulama işlemini tamamlarsınız. Önceden aldığını herhangi bir WhatsApp yedeği varsa onu da geri alırsınız.
 6. Güncelleme Engelleme: Son olarak, WhatsApp’ın otomatik güncellemelerini engellemek için cihazınızın uygulama mağazasının ayarlarında ilgili seçenekleri devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bu, eski sürüm WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek istediğinizde, otomatik olarak güncelleme alarak yeni sürüme geçiş yapmanızı engeller.

WhatsApp’ın sürümlerini düşürmek bazen karmaşık bir hale gelebiliyor. Bazı riskleri veya uyumsuzlukları beraberinde getirebiliyor. Bu sebeple, bu işlemden önce dikkatli bir şekilde kontrollerde bulunmanız ve güvenilir kaynaklardan APK dosyasını indirmeniz gerekiyor. Ayrıca, eski sürüm WhatsApp’ı kullanmanın belirli kısıtlamalara ve güvenlik risklerine yol açabileceğini unutmamanız önemlidir.

WhatsApp’ ın Yeni ve Eski Sürümleri Yükleme

 • apkmirror.com/apk/whatsapp-inc/whatsapp bağlantısını kullanın.
 • Sayfa açıldıktan sonra orta alana kadar aşağıya inin ve sürümlere göz atın.
 • Birden fazla sürümü indirin ve deneyin.

Kaynak siteyi eskiden beri takip ederiz. Ancak istemsiz reklamlarla karşı karşıya kalmanız mümkün. Yanıltıcı reklam bağlantıları ile karşılaşma olasılığı var.

WhatsApp Eski Sürümü Yükleme Sırasında Bir Hata Oluştu

Uygulama kurulumlarında hata mesajı alanların uygulayacağı adımların bir kısmı şöyledir:

 • Telefonunuzun işletim sisteminin çok eski bir sürüme sahip olması.
 • Telefonda yeterli boş alanın olmaması veya tarih ayarının yanlış olması.
 • Telefona ekli olan bir uygulamanın sorun çıkarması.
 • Kurmayı düşündüğünüz sürümde sorun yaşanması. Seçtiğiniz sürümün bazı cihazlarda uyum göstermemesi. Bu durum yüklü diğer uygulamalarla da alakalı olabiliyor.

WhatsApp eski sürümler çalışır mı sorusuna yanıt verdik.

Sıradaki: WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe