Twitter hesap gizleme nasıl yapılır ?

blank

En çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter uygulamasında hesabınızın gizlilik ayarlarından hesap gizlemek ve gizli hesabı açmak için resimli anlatıma yer verdik.

teknik destek

Bazen sizi rahatsız eden kişiler için sosyal paylaşım ağlardaki bulunan hesapları gizlemek isteyebilirsiniz. Profil gizleme işleminde özellikle Tweetleri korumaya al işlemi yapılmakta. Yaptığınız paylaşımları da sosyla ağlarda gizleyebilirsiniz.

Twitter uygulamasında paylaştığınız twetleri nasıl gizleyebileceğinizi veya hesabınızı takip edeceklerin size davetiye göndererek hesabınızı takip etmelerini nasıl yapabileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Twitter hesap gizleme ayarları

Haberimizin başlığında yer alan twet gizleme işlemlerini hesabınızın gizlilik ayarlarından yapabilirsiniz. Aşağıda sizlere tarif edeceğimiz gizlilik ayarlarını yaptığınızda ise;

  • Hesabınızı takip etmek isteyenler sizden onay alacaklardır. Sizin izin vermediğiniz kullanıcılar twetlerinizi göremeyecektir.
  • Trend topic ve Hashtaglar için yazdığınız twetlerinizi görünmeyecektir.
  • Ayrıca bunların dışında hesabınız kilitleseniz bile farklı bir hesaptan resminizi tıkladığınızda hesabınıza ait resim görünecektir.

Bu açıklamalardan sonra twitter hesabınızdan gizlilik ayarlarınızı nasıl yapabileceğinizi anlatmaya başlayalım;

  • İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı açınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sağ üst köşede yer alan Çark şeklindeki ayarlar simgesine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm kırmızı kutucuk içerisinde gösterilmiştir.

Twitter hesap gizleme nasıl yapılır ?

  • Daha sonra karşınıza gelen bölümden Güvenlik ve gizlilik yazısına tıkladığınız.

Twitter hesap gizleme

  • Bu bölüme tıkladığınızda karşınıza gelen ekrandan Tweetlerimi korumaya al yazsının başında bulunan kutucuğu işaretleyiniz. Bu işlemi yaptığınızda ise onayladığınız kişiler sizin hesabınızı görebilecektir. Bu işlemden önce yayınlamış olduğunuz twetler ise halen görünmeye devam edecektir.

Twitter hesap gizleme ayarları

  • Son olarak ise Değişiklikleri kaydet tuşuna bastığınızda işlemi tamamlayınız. Bu işlemleri yapmanızı hesabınızın güvenliği için tavsiye ediyoruz. www.andronova.net

Not: Twitter sorunları için önerdiğimiz özel destek hattını arayabilir ya da yorum atabilirsiniz. Türkiye’ de Twitter müşteri hizmetleri veya her hangi bir iletişim numarası bulunmuyor.


Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 12:05

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!