Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma

banner186

Google' den Twitter profili nasıl kaldırılır? Google aramalarından Twitter paylaşımlarını kaldırma. Tweetler nasıl kaldırılır silinir? Twitter hesabım Google da gözükmesin çıkmasın.

Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma
Müşteri Hizmetleri 19 Eylül 2016 Pazartesi 15:45

banner192
Twitter paylaşımlarımı Google' den nasıl kaldırırım? Google aramalarından Tweetleri kaldırma. Twitter hesabım Google da gözükmesin. Google aramalarında çıkmak istemiyorum ne yapmalıyım?

Twitter, yakın bir zamanda Google ile yaptığı anlaşma ile artık Twitter paylaşımları Google arama motorunda yerini aldı.

Aynı zamanda Twitter profiliniz de Google arama sonuçlarında görülmektedir. Twitter profilinizin herkese açık olması ve yaptığınız Tweetlerin herkese açık olmasından dolayı Google' de de yer alcaktır.


Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma


Twitter hesabınıza giriş yapınız. Sağ üst köşe de yer alan Twitter profil resminize tıklayınız. Açılan bölümden "Ayarlar" seçeneğine giriş yapınız. Sol tarafta açılan seçeneklerden "Güvenlik ve gizlilik" bölümüne giriş yapınız. Aşağıda yer alan "Gizlilik" başlığı altında yer alan "Tweetlerimi korumaya al" seçeneğini aktif ediniz.
Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma
Twitter hesabım Google gözükmesin gizleme kaldırma
twitter profilimi google den kaldırma


Google aramalarında Twitter profilimi nasıl kaldırırım görülmesini istemiyorum?


Twitter hesabınızın ve paylaşımlarınızın Google ve başka yerlerde görülmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Korumalı Tweetler nedir? Twitter hesap ayarlarında yer alan "Tweetlerimi korumaya al"  seçeneğini seçebilirsiniz. Ama yayınlanmış Tweetler, herkese açık paylaşımda ise bunlar geçerli değildir. Eğer bu ayarı kapatırsanız, yaptığız paylaşımlar arama motorlarında görüntülenebiliecek.

Silinen Tweetler neden Google' de görülmekte? Twitter hesabınızı sildiğinizde veya Tweetlerinizi sildiğinizde, Google ve diğer arama motorlarında hala görüntülenmekte olacaktır. Bunun nedeni Google' nin bu sonuçları ön belleğe almaktadır.

Google' de Twitter profili ve Twitter paylaşımları ne zaman silinir?  Google bu paylaşımların kaldırılmasını zamanla yapar. Yani Google' de yapılan güncellemelerle bu veriler silinir.

Google' den Twitter profilim ve Tweetlerimi nasıl silerim? Google' den paylaşımların kaldırılmasını beklemek istemiyorsanız, bu adresten Google' ye başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için Gmail hesabınızın olması gerekiyor.
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×