Twitter saldırgan içeriğe sahip Tweet sorunu

blank

Twitter “saldırgan içeriğe sahip olabilecekler de dahil olmak üzere ek yanıtları göster” hatası çıkanların çoğunun paylaştığı içerikle alakalı uyarılar olduğunu söyleyelim. Bir kısmı web sitesi paylaştığımda çıkıyor diye yazmış. Diğer bir kısmı yaptığım yorumlarda bu uyarı çıkıyor şeklinde açıklamış. Kısaca uyarı alanların her türlü paylaşımlarında belki aynı metin çıkabilir.

teknik destek

Uzun zamandır pek başımıza gelmeyen ve yaptığımız görsel paylaşımdan sonra çıkan bu metinin bize göre çıkma sebebi karşı tarafın şikayette bulunması. Normalde resimde bir sorun çok ama içeriğini ilgilendiren şirketin sahibinin böyle başvuru yapması olasılığını düşünüyoruz.

Eleştiri içeren görsel paylaşımlarında yayından kaldırılmayabilir. Bunun yerine içeriği kısıtlayarak yaptırım uygulanabilir.

Saldırgan içeriğe sahip Tweet mesajı esasında itiraza açık bir durumdur. Metinde yer alan bilgiler bir kısım insanı veya markayı ilgilendiriyorsa büyük ihtimal bu şekilde bir kısıtlama uygulanır.

Böyle bir durumda çözüm için ne yapılmalı?

Normalde uyarının altında göster yazısına dokunarak içeriğe ulaşabiliyorsunuz. Yani görüntülenmeye mani olan bir durum yok. Lakin bakmak isteyenlerden bazıları bakmadan geçebilirler.

İçeriğin engellenmesine sebep olacak nedenler şunlardır:

  • Hakaret, küfür, tehdit ve izinsiz özel hayatın paylaşımı.
  • Marka ihlalleri veya şikayetleri.
  • Hassas içeriğe sahip olan paylaşımlar.
  • Topluluk kurallarına aykırı görülen tweet paylaşımları.
  • Sürekli veya ara ara sıkıntılı paylaşımlarda bulunanların normal paylaşımları da kısıtlanabilir.
  • Şüpheli görülebilecek davranışlar sergileyen hesaplar.

İtiraz etmeniz için size bir seçenek sunuluyorsa oradan bildirimde bulunun. Böyle bir öneri ile karşılaşmayanların genel destek bildirimlerine göz atmalarını öneririz. Ağla ilgili iletişim adlı bir içeriğimiz bulunuyor. Bu konumuzda başvuru yapmanızı kolaylaştıracak bağlantıları bulacaksınız.

Önemli bir not

Sürekli uyarı alınan paylaşımlardan sonra hesabınız incelemeye takılabilir. Kimlik doğrulamasından tutun ek bilgiler istenilebilir. Artı geçici engel veya kapatılmaya giden bir süreç uygulanabilir.

Bir kaç kez karşınıza çıktıysa, yaptığınız paylaşımı başka bir hesap varsa onda deneyin, içerikle alakalı olmadığından eminseniz o gün paylaşım yapmadan bekleyiniz.

Profilinizde ek doğrulamaya ihtiyaç olan bir alan varsa ekleyiniz. Örnek eklenmemiş numara, mail ve iki aşamalı güvenlik önerilerini düşünün.

Twitter saldırgan içeriğe sahip Tweet sorunu
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!