Twitter takip sınırı ne zaman ve nasıl kalkar

Andronova

Twitter takip sınıra ulaşıldı uyarısı alan hesapların genelde günlük veya 3 gün takip sınırlandırması getirilir. Beğenme, takip etme ve retweetleme gibi engel gelir.

Twitter bu aralar çok sık takipçi sınırlaması getiriyor. Bu aralar olmasının nedeni ise milli hesapların birlik dayanışma mesajları. Hesapları güçlendirmek için yapılan bir dayanışma ve Cumhurbaşkanı tarafından verilen bir mesajla harekete geçilmişti.

Hesap sahibi nasıl bir uyarıyla karşılaşıyor? Sınıra ulaşıldı şeklinde başlıklı bir uyarı ekrana geliyor ve fazla kişiyi takip edemezsiniz açıklaması yer alıyor. Bununla karşılaşacaklar içinde birde genell açıklama bağlantı yer almakta.

  • Twitter günlük takip etme sınırı limitleri

Teknik olarak takip limiti gün bazlı 400 hesap ile sınırlıdır. Bu kısıtlama sadece teknik uygulamadır ve şüpheli davrenışları önlemek amaçlı koyulan bir kuraldır.

  • Twitter hesap takip etme sayı sınırı

Herhangi bir hesabın kullanıcı takip sayısı 5 bine ulaştığı zaman, bu istekler özel oran doğrultusunda sınırlandırılır. Yoğun kullanım saatlerine göre geçici bir limit sınırı uygulanabilir.

Sınırlar tüm cihazlar için geçerli ve ek uygulama yani 3. parti olarak adlandırılan uygulamalar bu sınırı daha hızlı tüketebilir.

Verilen sınırlara ulaşıldığında önce ulaşılan limit hakkında bir mesaj gelir. Bazen kısmi bazen çoğu özellik erişime sınırlandırılır. Tweetler, direkt mesaj ve API istekleri. Limit erişim sınırı süresi doldu ama hala engel kalkmadı diyenler oluyor ve bu durumla ilgili şirketin yaptığı açıklama kalktıktan 1-2 saat sonra tekrardan deneyiniz.

Twitter takip sınırı nasıl kalkar

Kaç gün engel getirildi ise o sürenin dolmasını beklemekten başka bir şansınız yok. Bu genelde 3 gün oluyor ve bazen 7 gün veya ay sınırlaması getirebiliyorlar. Ama haksız yere sınırlandırıldım diyorsanız o zaman size bir itiraz kısmı açıldı ise bununla başvurunuz. Açılmadı ise aşağıdakileri deneyin.

  • Bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyorsanız help.twitter.com/tr/contact-us sayfasını incelemenizi öneririz.
  • Hesabın askıya alınması şeklinde bir durum çıkmışsa help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended
  • Tweet sorunu, beğenme ve retweetleme sıkıntıları için help.twitter.com/forms/feature_report?feature=tweets

Yukarıdaki iletişim bağlantısında birden fazla konu yer alıyor. Aşağısında ise mavi Twitter Support butonu yer almakta ve bu seçenekle “Twitter destek” ekibine tweet gönderme imkanı sunuluyor.

Twitter takip sınırı ne zaman ve nasıl kalkar
Twitter takip sınırı nasıl kalkar
Twitter takip sınırı nasıl kalkar?
Twitter takip sınırı ne zaman ve nasıl kalkar

Bazı geçici durumlar için yaşanan başlıklar:

  • Yanlış gelen veya uygulanan uyarılar.
  • Hesapta görülen şüpheli davranışlardan dolayı anlık kısıtlamalar.
  • Cihaz kaynaklı bir sorundan yapılan bir engel.
  • Sizin takip etmenizi sitemeyen kişileri şikayetleri.
  • Farklı sebeplerden dolayı alınan şikayetin yaptırımı.
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir