Virüsü silemiyorum silinmeyen virüsleri nasıl silerim

media 11721

Windows bilgisayarıma, Android cep telefona, Android tablete ve iPhone telefona bulaşan virüsü silemiyorum. Bilgisayara virüs bulaştı silinmiyor ve bilgisayara reset atıyor. Silinmeyen virüsler nasıl silinir?

Andronova

Virüsü silemiyorum silinmeyen virüsler nasıl silinir? Bilgisayar reset atıyor yeniden başlatılıyor sorun belkide virüs kaynaklı olabilir. Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 virüs temizleme, silinemeyen virüsleri silme programı olan Avast ile konuyu anlattık. Bazı önemli virüs programlarında da bu özellik bulunuyor. 

Bazı virüsler normal şartlarda silinemeyebilir. Bu virüslerin türlerinden biride Malware. Bu tarz virüsler bazen bilgisayarınızı veya cep telefonu / tabletleri kilitleyebiliyor. Hatta Windows işletim sistemlerinde Windows sistem geri yüklemeyi dahi kapatabiliyor. Virüsü temizlemek istediğinizde hiç bir şekilde virüs temizleme programını ne yükleyebiliyorsunuz nede yüklenen virüs programı virüsü temizleyebiliyor.

Avast virüs programı ile gelen Rescue Disk özelliğini kullanarak, virüs temizleme diski oluşturabilirsiniz. İster USB flash belleğe ister CD’ ye temizleme dosyalarını aktarıp Windows bilgisayarınızı USB veya CD seçeneği ile başlatıp, silinmeyen virüsleri temizleyebilirsiniz. Android, iOS iPhone cep telefonu ve tabletlerde ise telefonuma virüs bulaştı kilitlendi ve de şifrelendi temizleme haberimizi incelemenizi öneririm. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa yada adımları yapamadıysanız önerdiğimiz destek hattını arayarak, bilgisayarınıza uzaktan bağlantı yapılarak yardımcı olunabilir.

Silinemeyen virüsleri silme

Avast virüs programını açınız. Menü / Araçları / Rescue Disk (Kurtarma Diski) seçeneğine tıklayınız. İstediğiniz hedef medya seçeneğini (USB veya CD) seçiniz. Örnek “USB” seçeneği.

Virüsü silemiyorum silinmeyen virüsleri nasıl silerim

Silinemeyen virüsleri silme

ISO dosyasını kayıt etmek için dizin sorulacak “Gözat” seçeneğine tıklayınız. Nereye kaydetmek istiyorsanız o bölüme gidiniz. Örnek masaüstü. Seçtikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayınız. www.andronova.net

Silinemeyen virüsleri temizleme

Bilgisayarınıza ISO dosyasını oluşturmak için “ISO oluştur” butonuna tıklayınız. ISO dosyasını aktarma süresi internet bağlantısına göre değişebilir. Eğer çok yavaş ilerliyorsa interneti meşgul edecek işlemleri durdurunuz.

silinmeyen virüsleri silme

ISO formatını USB flash diske veya CD ortamına aktarabilmeniz için ISO aktarıcı programlara ihtiyacınız var. ISO2Disc tarzı programları tercih edebilirsiniz. Flash diske virüs temizleme yazılımını sorunsuz aktardıysanız, aşağıdaki adımları uygulayınız.

Bilgisayarın açılışını USB veya CD seçeneği ile başlatmanız gerekiyor. Virüsü temizlemek istediğiniz bilgisayara flash diski takıp bilgisayar açıksa yeniden başlatınız. Siyah ekrana kısa bir yazı geldiyse enter tuşuna basınız. Eğer bilgisayar USB veya CD seçeneği ile açılmadıysa, BIOS başlangıç ekranına giderek Boot seçenekleriniz düzenleyiniz. BIOS ekranına genelde ESC, F11, F12, F1, F2 veya Delete tuşu ile girilebilir.

Eğer bilgisayarınıza Avast virüs programı kurulabiliyorsa veya kuruluysa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Her hangi bir sorunda destek hattını arayabilirsiniz.

Bilgisayar açılışında virüs taraması

Windows biligsayarın açılışında virüs taraması için resimli anlatımımızla kolayca  Avast ile virüs taraması ve virüs temizliği yapabilirsiniz.

  • Tara / virüs taraması yap / tara bölğmünden “Açılış taraması” seçin
  • Sonra ayarlardan virüs bulunca ne yapılması gerekiyor (karantina, sil veya onar) bunu belirleyin.
  • Son işlem başlat ve bilgisayar yeniden başlamadıysa sen başlat. 

bilgisayardan virüs temizleme

silinmeyen virüsleri silme programı

windows silinmeyen virüsleri silme

silinmeyen virüsleri silme windows 8.1

silinmeyen virüsleri silme windows 10

Yapılacak işlemle virüs bulunduğunda ne yapılması gerektiğini seçtiğinizde buna göre hareket edecek. Sil ile devam ettiğinizde sistem dosyalarında virüs varsa bunu da siler ve sonucunda belki Windows açılmayabilir. Windows 10′ da kurtarma seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Virüsü bulduğunda sor seçeneğini seçtiyseniz size ne yapacağını sorar. Karantinaya alma veya silme gibi bir seçenekle onaylayabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın