Wetransfer Yanlışlıkla Gönderilen Dosyayı Silme

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Wetransfer yanlışlıkla gönderilen dosyayı karşı taraftan silmek mümkün müdür? Gönderilen video bağlantı aktarımını silebilir miyim sorusuna cevap.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Wetransfer üzerinden gönderilen dosyaları karşı taraftan nasıl silinir bir ara araştırılan konulardan biriydi. Sanırız eskiden sadece Pro yani ücretli üyelikle bu mümkündü diye düşünüyoruz. Şimdi ise üye olanların gönderdiği paylaşımları sorunsuz silindiğini görüyoruz. Bunun için iki tane de resmi sitesinde yazı ile karşılaştık.

WeTransfer hesabı ile yüklenenmemiş bağlantılardan bildiğimiz kadarı ile kurtulma imkanı sunulmuyor. Tabi Gmail gibi e-posta kullanılarak gönderilen mailleri karşı taraf görmeden kaldırma imkanı veriliyor.

Hesapsız gönderilen bağlantılara dikkat ediniz. Yanlışlıkla gönderilen bağlantıların bazen geri dönüşü olmayabiliyor. Buradan dosya gönderecekseniz ve sonrasında kaldıracaksanız bu hesaba erişiminiz olması gerekiyor. Gönerilen dosyaların kendi kendine silinmesi için 7 gün süre veriliyor.

Wetransfer yanlışlıkla gönderilen dosyayı kaldırma

Oturum açılan hesaplardan gönderilen dosyaların kaldırılması ile ilgili gerekli bilgi destek sayfasında yer alıyor.

Sitenin gönderilen paneli alanından görüntülenirken aktarım üzerine gelindiğinde, size silme seçeneği sunacaktır. “Transfers” bölümüne dokunun ve seçili video veya fotoğrafın altındaki sil / delete ile işlem yapabileceksiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aktarım yanında her zaman bir onay seçeneği açılır ve kutu işaretlendiğinde sil çıkacaktır. Aktarımın kalıcı silineceği bilgisi ekrana yansıyacak.

Bir dosya seçildiğinde istenilirse listenin en üst ya da ekran altında mavi açılır çubuğundan tüm transferler seçilerek işlem yapılabilir. Örnek bir gif anlatımını aşağıda bulacaksınız.

Wetransfer yanlışlıkla gönderilen dosyayı silme bağlantıyı kaldırma
Wetransfer yanlışlıkla gönderilen dosyayı silme

Wetransfer gönderilen dosya silinmiyor

Wetransfer gönderilen dosyayı kaldıramıyorum şikayetlerinde çözüm olarak kayıtsız durumlarda bir ihtimal hizmet sağlayıcısına mail atarak yardım talep edilebilir.

Bazen dosya yükleme sitelerine yüklediklerimizi mail üzerinden karşıya bildiririz. Böyle durumlarda e-posta sağlayıcısının karşıya gönderileni belli bir zaman aralığında kaldırma özelliğini sunduğumu belirtelim. Örnek Gmail için kolay yolla işlem yapılabiliyor.

Aşağıya eklenen görsellerde ücretli ve ücretsiz özellikler anlatılmakta. Duruma göre silinmeyen bağlantılar için belki pro hesaba geçiş yaparak karşı taraftan silme özelliği devreye girebilir.

Wetransfer gönderilen dosyayı silme işlemi olmuyor ise;

  • Farklı bir bilgisayar veya telefonla test ediniz. Birde kullanılan internet kısıtılanmış olma olasılığı için sorun çıktığı gün kullanılmamış bir kablosuz ağa bağlanılarak işlemler acil yapılması gerekiyor.
  • Oturumunuzu çıkışa atıp tekrar deneyiniz.
  • Bir başka dosya gönderip onla test ediniz.
  • Gönderilen yeni dosyalar silinebiliyorsa o zaman silinmeyeni toplu kaldırma seçeneğine ekleyerek tekrardan deneyiniz.
Wetransfer yanlışlıkla gönderilen dosyayı silme
Wetransfer yanlışlıkla gönderilen dosyayı silme adımları.
Wetransfer yanlışlıkla gönderilen bağlantıyı kaldırma
Wetransfer gönderilen dosyayı silme

Yasal durumlarda oluşan mağduriyetler için savcılık kanalının kullanılması gerekiyor. Alınan mahkeme kararlarından sonra gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir