WhatsApp başka bir aramada ne demek

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Grup görüşmesinde veya birini aradığınızda WhatsApp görüntülü arama başka bir aramada hatası ile karşılaştınız mı? Bir çok kullanıcının bu ne demek diye araştırdığınız düşünüyoruz.

Teknoloji destek

Sanırız yakın yıllarda yaşanmaya başlayan bu aksaklık için bazı forumlarda yazılı şikayetlerle karşılaşabilirsiniz. Bir çoğu arkadaş beni engellemiş olabilir diye düşünüyorum şeklinde yazanlar oluyor. Bir çoğunu okuduğumuzda birbirine benzeyen durumların olduğunu görüyoruz. Kısaca sistemden veya bağlantıyla alakalı problemlerden dolayı oluşabilir.

Yazımızda olası sebeplerden söz edeceğiz. Sonrasında deneyeceklerinizle bunların hangisinden kaynaklı olduğu anlaşılacak.

Görüntülü arama başka bir aramada ne demek?

Aradığınız kişi o an başka biriyle görüntülü görüştüğünü belirten bir mesajdır. Lakin bazılarında sorun olarak karşılaşılabiliyor. Yani kişi esasında kimseyle görüşmediği halde arayan kişi bu mesajı alabiliyor.

Şikayetlere baktığınızda karşı tarafın söylediğine göre kimseyle görüşme yapılmadığı belirtiliyor. İş böyle olunca arayan kişi acaba kasıtlı bir şeyler mi yapıyor da arayamıyorum diyebiliyor. Bir kısmı beni engellemiş olabilir mi diye sorabiliyor.

Kısaca WhatsApp başka bir aramada ne demek sorusunuz cevabı anlık oluşan aksaklıklardan birisi diyebiliriz.

Neden başka bir aramada çıkıyor?

 1. Gerçekten başka biriyle görüşüyor olabilir.
 2. İnternet bağlantısından kaynaklı olumsuzluklar.
 3. Uygulamanın versiyonunun çok eski olması veya sorun çıkarması.
 4. Cihazda yer alan başka uygulamanın buna neden olması. (Benzeri bir uygulama veya farklı bir uygulamanın çakışmaya sebep olması)
 5. Güncellemelerin yapılmamış olması.
 6. Telefonun tarihinin yanlış olmasından dolayı kullanımlarda aksaklık çıkması.
 7. Açık olan başka oturumlar olabilir. Bunların çıkışa atılmasını öneririz.
WhatsApp baska bir arama
WhatsApp başka bir aramada ne demek

Başka aramada nasıl çözülür?

Öncelikle internet bağlantısının değiştirilerek denenmesini öneririz. Örnek WiFi kullandığında çıkıyorsa mobil veri ile deneyin. Tabi kendi arasında da geçiş yapınız. Yani LTE kullanırken çıktıysa birde 3G’ ye çekiniz. Sonra cihazı yeniden başlatıp deneyin. Duruma göre aşağıdakileri de kontrol edersiniz.

 • Tüm güncellemelerin yapıldığından emin olunuz.
 • Şebeke tarafında ve bağlantınızla alakalı bir aç test yapınız. Örnek o gün sadece 3G ile kullanım yapınız.
 • Tarih yanlışlığından dolayı cihazın ve uygulamanın bazı özellikleri çalışmayabilir.
 • Belki hesap tarafında yolunda gitmeyen bir şeyler var. Oturumu çıkışa atıp tekrardan giriş yapınız.
 • Web sürümünde veya Windows 10 / Windows 11 uygulamasında deneyebilirsiniz.

Uygulamanın profil kısmında bir değişiklik yapabiliyor musunuz kontrol ediniz. Belki geçici bir sıkıntı yaşanabilir. Ya da ceza nedeniyle yaptırıma uğramış olabilirsiniz. Bu alanda bir değişiklik yapamıyorsanız bunlar aklınıza gelebilir.

Unutmadan açık olan oturumların sonlandırılmasıyla belki aramalar sorunsuz yapılabilir.

WhatsApp cevrimici kapatma 2
WhatsApp görüntülü arama başka bir aramada hatası

Sorunun özetine gelecek olursak, şu an yaşanan belki geçici bir problemden ibaret ve bir kaç dakika sonra kendi kendine çözülecektir. Bundan ötürü beklemeniz daha sağlıklı bir yol olacağını düşünmekteyiz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.